"Intelligens" radiator aramlas vezerlo - megirtam a programot, szerintetek mukodni fog?

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: "Intelligens" radiator aramlas vezerlo - megirtam a programot, szerintetek mukodni fog?

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Mit keres az Arduinos téma itt?: Bascom-AVR nyelvű programozás (AVR programozásának lehetőségei)
Tiborx8
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016. november 28. hétfő, 19:40

Re: "Intelligens" radiator aramlas vezerlo - megirtam a programot, szerintetek mukodni fog?

Hozzászólás Szerző: Tiborx8 »

Kezdo vagyok az oldalon es az arduinoban is, ide tettem - Robert gondolom at tudja tenni egy megfelelobb topicba.

Udv.
zakzag
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. december 6. kedd, 10:37

Re: "Intelligens" radiator aramlas vezerlo - megirtam a programot, szerintetek mukodni fog?

Hozzászólás Szerző: zakzag »

Nem fog jól működni, mivel már mások is leírták, hogy a mérések mindig zajosak, így a mérések gradiense nem feltétlen monoton csökkenő v növekvő, erre nem lehet alapozni.

A program amúgy is több sebből vérzik:

- miért van egy ciklus a loop függvényben, amikor az amúgy is ciklikusan ismétlődik?
- a while miatt lehet hogy végtelen ciklusba kerül (pl ha az érzékelő elromlik), amit még jelezni sem fog tudni, mert végtelen ciklusban van ugye.
- a program csak úgy ömlesztve van egymás után az utasítások, amihez kommentekkel írtad, mi mit csinál. Miért nem külön függvények oldják meg az egyes funkciókat, az elnevezésük pedig egyértelműen megadná, mit is csinál, így nem kellenek kommentek? Az, hogy a változók félig magyarok félig angolok már csak megemlítem. Írd angolul.
- A programot úgy kell megírni, hogy az soha ne futhasson végtelen ciklusba. Ezt úgy érheted el, hogy nem teszel bele ciklust. A legegyszerűbb, ha egy állapotgépet hozol létre, amiben az egyes állapotok a mérés-számolás-beavatkozás egyes fázisait reprezentálják. Csinálsz egy állapotgép diagramot, felrajzolod, mi után mi következik, majd megvalósítod. Az állapotok lehetnek konstansok, a program aktuális állapotát-állapotait változókban tárolhatod.
- ha 180 másodpercet vársz a végén, akkor sokkal célszerűbb, ha a gép ezidő alatt nem fogyaszt energiát. Ilyenkor sleep üzemmódba kell állni, és egy időzítővel visszakapcsolni amikor szükséges, így szigetszerű működés is megvalósítható.

Hirtelen 1 perc alatt ennyi jutott eszembe, sok sikert.
Tiborx8
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016. november 28. hétfő, 19:40

Re: "Intelligens" radiator aramlas vezerlo - megirtam a programot, szerintetek mukodni fog?

Hozzászólás Szerző: Tiborx8 »

Köszi a választ. Mostanában a munka miatt nem tudtam foglalkozni vele, de tovabb fogom fejleszteni és részenként tesztelni is.

Üdv.
Tiborx8
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016. november 28. hétfő, 19:40

Re: "Intelligens" radiator aramlas vezerlo - megirtam a programot, szerintetek mukodni fog?

Hozzászólás Szerző: Tiborx8 »

Szia zakzag,

Elkezdtem allapotgepet irni, de a while ciklus kivaltasaval gondban vagyok: mivel az folyamat mindenkeppen ciklikusan ismetlodne (addig emelje/csokkentse a fordulatszamot, amig a homerseklet-kulonbseg no), ezert ezt a ciklust csak if fuggvenyek soraval tudnam kivaltani (novelj fordulatot - merj, ha no a kulonbseg, novelj fordulatot, merj...). Ezek helyett lehet hogy megis a while a jobb, egyetlen ellenorzo if elagazassal (pl. ha a homero volt erteke nem ertelmezheto, akkor leallitas). Szerinted igy ki tudom kuszobolni a vegtelen ciklust? Vagy van ra jobb otleted?

Udv.
Válasz küldése