RF Távirányítós Jármű

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
sportcipo
DrótVégénSzéndarab

RF Távirányítós Jármű

HozzászólásSzerző: sportcipo » 2005. december 5. hétfő, 20:56

Alooha!

Ki tudna segíteni egy távirányítós jármű elkészítésében? 3 kereke lenne 3 szög alakú gép 3 sarkában. a 3szög első két szögében lenne a 2 motor. És joystickal menne a távirányítás (értelemszerűen). A távirányítás a joystick miatt fordulatszámszabályozásosnak kell lennie. Lenne +ba egy nitro gomb aminél az lenne hogy ha a joystickon megnyomuk egy gombot akkor a motorokra a megszokott 5V helyett 9V-ot kapcsolna. Csak az elektronikában kellene segítenetek, Tiny 2313 ra gondoltam fogok és majd fogok rendelni a próbapenelből. Tehát help me please!

DavidMolnar
Biztosítékgyilkos

HozzászólásSzerző: DavidMolnar » 2005. december 7. szerda, 20:04

Izgalmas feladat!

sportcipo
DrótVégénSzéndarab

HozzászólásSzerző: sportcipo » 2005. december 7. szerda, 21:19

az csak segítség nincs :(

DavidMolnar
Biztosítékgyilkos

HozzászólásSzerző: DavidMolnar » 2005. december 7. szerda, 21:25

indenképpen fodultszabálozósnk kell lenni, mertklönben felesleges a két moci. Joyhoz ragaszkodsz? Ez kapott feladat, vagy egyéni "perverzió"? :) a feladat nehézségét a két motoros meghajtás adja, ha jól értem ezek végeznék a kanyarodást, mégpedig fordulatszámkülönbség alapján?

sportcipo
DrótVégénSzéndarab

HozzászólásSzerző: sportcipo » 2005. december 7. szerda, 21:45

ahaa! a joystick marad az a poén az egészben! meg a "nitro" is! úgy gndoltam hogy 11 kereke lessz! ha érdekel majd elmagyarázom hogy hogy!

DavidMolnar
Biztosítékgyilkos

HozzászólásSzerző: DavidMolnar » 2005. december 7. szerda, 21:53

Persze hogy érdekel! Elő a tervekkel!

sportcipo
DrótVégénSzéndarab

HozzászólásSzerző: sportcipo » 2005. december 7. szerda, 22:05

tehát van egy kerék amit körberakunk 3 kerékkel. felülre jobbra 120 fokra majd a tetejétöl számítva balra 120 fok. tehát a + 3 kerék közepei pontos 3szöget zárnak be. össze is kell kötni őket egy 3szöggel hogy ne essenek szét.a középső kereket hajtjuk meg és csak a motorral kapcsolódik ez a szerkezet a robothoz. az a fantasztik benne hogy ha van vmi akadáj akkor a 3szög ráfordul és így megy tovább. írj ha vmit nem értessz!

DavidMolnar
Biztosítékgyilkos

HozzászólásSzerző: DavidMolnar » 2005. december 7. szerda, 23:19

Rajzolj, mert elvesztem! Igaz, már álmos vagyok!

Robert

HozzászólásSzerző: Robert » 2005. december 9. péntek, 7:42

Találtam egy vonalkoveteses jarmuvet:

http://www.barello.net/Papers/LineFollowing/index.htm

Masterfoxx

HozzászólásSzerző: Masterfoxx » 2005. december 13. kedd, 14:58

Nekem olyan ötletem van hogy, veszel egy MAXIM gyártmányú MAX1470 és MAX1472-es ADÓ/VEVŐ IC-párt, és ezzel szépen lehet 315MHz-től 433-ig forgalamzni. Magyarországon nem nagyon találtam forgalmazót, DE elvileg a RET kft. tud rendelésre szállítani

Ez az IC teljesen digitáliasn (sorosan) kommunikál, semmi analóg. Kell hozzá (az adóhoz és vevőhöz) 1-1 darab kvarc (ezzel állítod be a frekit), egy -egy NYÁK antenna és kész.

A másik megoldás hogy rendelsz a CONRADTÓL, valamilyen 433-as adó-vevőt, (ez a drágább megoldás ~4-5000Ft) az előbbi IC kb 500-1000 Ft körül mozog(hat)nak.

.:: MaSTeRFoXX ::.

pkedvessy

HozzászólásSzerző: pkedvessy » 2005. december 14. szerda, 11:24

Ez a maxim ic-s megoldás engem is érdekelne! Esetleg van konkrét kapcsolási rajzod/leírásod az adó-vevő megépítéséhez?

SirLeslie
Pákabűvész
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: SirLeslie » 2005. december 14. szerda, 15:37

Itt egy másik távirányítós projekt...ilyent páros lehet valahol kapni kis hazánkban? ...mondjuk négy csatornásban ...oda-vissza :lol: :lol: :lol:[/u]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SirLeslie 2005. december 15. csütörtök, 7:40-kor.

Robert-

HozzászólásSzerző: Robert- » 2005. december 14. szerda, 16:28

IC-ből a ATMELnél van a 211-es (?) IC, ez sokat tud(na) csak a nyákja egy kínszenvedés... 64kbit sebesség, szórt spektrum, belső AVR mag:) adatátviteli táv (pusztán ~1 km, nyákos hurokantennával...)

Ill vannak adóvevő modulok, de azokkal csak jelzés vihető át, adatátvitel direktben ami tudja az ~4 eFt/db. És ugye kettő kell:).

Esetleg az rfPIC család...

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2005. december 14. szerda, 21:11

Vagy a Conrad kész moduljai - 1/2 aranyáron...

MaSTeRFoXX

HozzászólásSzerző: MaSTeRFoXX » 2005. december 14. szerda, 21:30

Igazából ezen a maximos-on csak gondolkoztam (aztán valami más jött közbe...), a www.maxim-ic.com-ról le lehet törlteni az adatlapját az adónal és a vevőnek. Igazából azért írtam ezt le hogyha valaki (talán) megípetené akkor más is tanulhatna belőle (meg ha nem működne, akkor nem én szívnék 8) ). Magyarországon aszem a RET kft tudna szállítani rendelésre nem biztos, Illetve a HT-EUREP kft ( http://www.hteurep.hu/ )a maxim hivatalos magyarországi forgalamazója (érdeklődtem náluk Emailben, de válasz azóta se jöttt.) Az iC-k szerintem nem drágák, a MAX1472-es adó íc a maxim honlapján úgy 2.5 USD-ba kerül, ami sztem tök olcsó :wink: .
Ha valaki ért hozzá: ASK-rendzserű modulációt használ (fogalmam sincs mi ez...) . 315 MHz-től 450-ig működnek. Magyarországon azzsem csak a 433-as sáv használható, de ki tudja meg.. :twisted:

Az IC-k mellé kell 1-1 darab kvarc (a adófrekvencia 1/64-ed és 1/32-ed része (az egyik az adónál, a másik a vevőnél) ). Kell még hozzájuk 1-1 darab NYÁK antenna, 1-2 kerámia kondenzátor, meg idő hogy ezt mind összehozd :)

Remélem segítettem...

Vissza: “Bascom-AVR nyelvű programozás (AVR programozásának lehetőségei)”