CD-tár emulátor AVR-el

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
DOGMAN
Chipgyilok

CD-tár emulátor AVR-el

HozzászólásSzerző: DOGMAN » 2009. február 15. vasárnap, 13:59

Sziasztok!

Van az autómban egy 6 lemezes CD tár (GRUNDIG MCD-36), és fejembe jutott, hogy mi lenne, ha a tár helyére egy mp3 lejátszót tennék, amit a gyári fejegységről ugyanúgy vezérelhetnék mint ha cd-k lennének benne.

Kutakodtam a gooleban kicsit, és ezt találtam (feltettem a saját oldalamra):
http://www.tanyalap.hu/Moslekos/dogman/avr/cdc_emu/

Működés:
a cd-tár és a fej között a következő kapcsolat van:

Kép

Elvileg a protokoll ismeretében azt "hazudjuk" fejegységnek hogy bentvan a 6-os lemez, és épp play módban megy, akkor a fejegység, a line vonalon szépen megszólaltatja az mp3 lejátszó hangját. Ha a fejegységen nyomok egy next track gombot, akkor az mp3 playeren "nyomódik" be a gomb.

A leírásban bemutatott dongle-t a cd-tár és a fejegység közé bekötve az MBUS-ra frankón logolja a kömmunikációt.

rajz:

Kép

a forráskód: http://www.tanyalap.hu/Moslekos/dogman/avr/cdc_emu/mbus_dongle_source.zip
Sajnos C-ben van de a zip tartalmazza a kész hexet is, Atmeg8-ra és 90s2313-ra is lefordítva.

Ez a dongle nekem csak ideiglenesen kell, míg kidolgozom a pontos protokollt ami nekem kell.

Kérdéseim: Mi hajtja? :D
Tehát valaki C-ül értő magyarázza nekem el (elég nagy vonalakban is), hogy mit csinál a program, hogy szedi ki az adatokat az MBUS-ról? hiszen ha Bascomban meg akarom majd írni egyszer, akkor tudnom kellene mi merre...
Egyenlőre annyi világos, hogy két feszültségszint van a 0 meg a 10V és ezeket a PB2 PD6 lábakon érzékelve egy bináris sorozatot kapunk ha parancs/válasz megy az MBUS-on.
Inkább a timer felhasználása érdekelne (kommunikáció szempontjából), mert még Basomban is nehéz nekem nem C-ben. :D

Vissza: “Bascom-AVR nyelvű programozás (AVR programozásának lehetőségei)”