sos segítség

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
Bora
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. május 19. kedd, 6:00

sos segítség

Hozzászólás Szerző: Bora »

hello
nagyon sürgősen szükségem lenne sok okos ötletre microcontroller programozással kapcsolatban és nagyon remélem h tudtok segíteni. terveztem egy 4 elemből álló játékot de foggalmam sincs hogy hogyan lehet beprogramozni még sose csináltam ilyet. a lényeg hogy ezek 4en encoder-decoder kapcsolattal kommunikálnak tehát minden elemben van egy encoder amiket elvileg külön címekre be lehet programozni (de sajna ezt sem tudom h kell programozni :( )és akkor különböző hullámhosszon rezegnek. minden eszkozben van egy infra érzékelő ami érzi ezeket a jeleket és tovább küldi a dekódernek ami a hullámokat megint címmé alakítja. igazából egy olyan program kéne hogy a controller bizonyos időközönként ellenőrizze a lábakat és attól függően hogy hány különböző címet érzékel más ledet kapcsoljon 3 különböző színű led 3 különböző lábon. tudna valaki segíteni mert én abszolút nem értek hozzá és nagyon jó lenne ha ez tudna működni :) előre is köszi minden segítséget :lol:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Arduino alatt a köv megoldás van:

LED-ek ki/bekapcsolása nem ördöngösség....


A Dekoder-Enkoder az az aminek a gyari tipusat jo lenne, tudni, illetve hogy magat a cimet hogyan allitod be.
Atz infra vevo - ha jol sejtem - TSOP17xx vagy 18xx vevokocka... Az Ado meg mintha egy taviranyitonak lenne a lelke. Ezesetben 2 lehetoseg van:
1, mi miatt nem ad 2 jatek egyszerre jelet?
2, Az ado az megoldhato hardverből is (RC5 kódként). A vétel szintén.

Ha nem arduino a programozo felulet, hanem Bascom, akkor ez a rendszerben _gyarilag_ keszen van....
Igy minden eszkoz tud mindenkivel kommunikalni. A trukk, hogy ha nem jon ertelmes jel vissza, akkor minden eszkoz ismetli a sajat kodjat, de primszamnyi idoelteressel!
Igy mindil lesz olyan idopillanat, amikor tisztan fognak a jelek megerkezni! Ezt a legegszezubb 1-1 idodiagrammon abrazolni. A jelek adasi ideje legyen 2 msec. A varakozasok:3 ,5, 7, 11 msec. Igy ~11+11+2+2 msec idoben osszejon min 1 szabad jelcsatorna, ami nem okoz hibas jelet!
Azaz legkesobb max 0,1 sec-n belul a taviranyito "bejelentkezik".


A dekoder/enkoder parosrol lehet valamit chipszinten tudni?
Avatar
Bora
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. május 19. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: Bora »

hello
sajna a programozás arduino
a típusok encoder ht12a a dekóder ht12d sajnos nem tudom h milyen chippek vannak benne. az infra az olyan amilyet írtál ha jól láttam 18 as. amúgy két játék adhat egyszerre jelet, igazából elvileg ezek folyamatosan küldik a jelet. ne haragudj de fogalmam sincs mi az a rc5 kód.... :( az h magát a címet hogy állítom azt nem tudom, elképzelésem sincs de azt hallottam h be lehet....
Avatar
kefeur
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008. február 17. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: kefeur »

Az rc-5 infra távirányítókhoz kifejlesztett kódolási eljárás tipusa , van többéle is.
Kefeur
Avatar
kefeur
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008. február 17. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: kefeur »

Szerintem nem tudunk eleget az elvárt működésről ahhoz , hogy jó ötletek legyenek.
4 egység , mindben kóder-enkóder páros??
Van köztük főnök??
Kefeur
Avatar
Bora
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. május 19. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: Bora »

igen 4 egység mindegyikben van egy enkoder egy dekoder és egy kontroller nincs főnök a lényeg az h mindeigy küld is fogad is jeleket és az érzékelt címek számától függően kapcsol ki meg be 3 pint. elvileg a jelek nem ütközhetnek mivel minden enkodernek különböző címe van...minden encoder 4 lábbal van összkötve a vele egy egységben lévő kontrollerrrel tehát elvileg egy 4 adatos címet rá lehet programozni...
Avatar
kefeur
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008. február 17. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: kefeur »

Kóder -enkóder chip adatlap:http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... 397_DS.pdf
Át kell olvasgatni ezt a doksit .
Kefeur
Válasz küldése