Atmega32-vel Embedded web server+ videó interface

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A googleba kerestem ra (reg volt a forditas):

Az Eth csomag minimal hossza 60 byte+4 CRC!
http://sd.wareonearth.com/~phil/net/overhead/
(Notes2)

Ennek oka (tessek szamolni :P)
http://cnx.org/content/m0079/latest/

Egyeb indokok, kifejtve:
http://wiki.wireshark.org/Ethernet
"Allowed Packet Lengths"

http://en.wikipedia.org/wiki/Ethernet
"Runt frames"

Szabvany:
http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.3
"The maximum packet size is 1518 bytes, although to allow the Q-tag for Virtual LAN and priority data in 802.3ac it is extended to 1522 bytes. If the upper layer protocol submits a protocol data unit (PDU) less than 64 bytes, 802.3 will pad the data field to achieve the minimum 64 bytes. The minimum Frame size will then always be of 64 bytes."



A -4 (Byte)a CRC, amit a vegen kerdeztel.
RDC - Recommended Data Constant (?)
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Robi, ment a mail...
De megvan az 54byte-os dolog hibája...azért látta a WireShark 54byte-nak, mert azon a PC-n figyeltem, amelyikről kapcsolódni akartam.
Most kipróbáltam egy másik PC-ről a telnetes kapcsolatot s eközben figyeltem egy másik gépről WS-sel, s csodák csodája, 60byte min.minden csomag.
Szóval mégsem "szabványtalan" dolognak ütköztem...

Nagyon köszönök mindent!!!

Ha kész lesz a működő szoftver, puklikálom ezt a részt, hátha másnak is szüksége lesz rá!
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Sikerűlt beszerezni egy 10/100Mbites HUB-ot, ezzel minden szép és jó, vagyis nem lassítja be a hálózatot úgy, mint az előző 10Mbites, de mennyire normális, hogy egy rack-be építhető 24portos modell processzorai kb 80°C (jelent pillanatban 78°C)-osak? :?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Kényszerhűtés?
Akár a rachon belül, akár az eredeti rackszekrényen át.....
A félvezető 125 fokig félvezető :)
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Most nincs szekrényben, a HUB-ban eredetileg 2kis ventillátor megy, de az édes kevés, most tettem minden procira egy öntapadós hűtőbordát (ezek drágábbak voltak, mint az egész :lol: ) és így hűtőm.
legfeljebb vágok a tetejére egy nyilást s ott lesz egy nagy ventillátor, ami kiszívja a hőt!

Azért kérdeztem, mert nem tudom, hogy egy ilyen HUB-nak ez normális vagy sem...
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Azt kell mondjam, hogy normális! :lol:
Egy győri koliban vagyok rendszergazda és anno, amikor 2002-ben kidobtuk az utolsó két 16 portos 10 Mbit-es hubot, észrevettük, hogy mindkettő tűzforró, de stabilan ment mindkettő.

Meg kell jegyeznem, hogy egyikben sem volt se passzív se aktív hűtés, és
egy kicsike rack szekrénybe volt begyömöszölve sok más eszköz társaságában, így még szellőzése se volt. Szval csoda, hogy nem sült meg. 8)

"Sikerűlt beszerezni egy 10/100Mbites HUB-ot"..hmmm, na ilyet se láttam még, teszel fel róla majd képet? :D

Egyébként én nem bűvészkednék a helyedben egy HUB-al, amennyit már arra költöttél, ennyi erővel egy 5 portos swichet vehettél volna, ami kb 3500Ft.

Én jelenleg egy ENC28j60+ATmega128 webszervert nyúzok, amikor van szabadidőm, és egy sima crosslinkes kábellal beszélgetek vele,plusz egy max232-esen keresztül köpi ki, hogy épp mit csinál (debug).

Üdv: Higgins 8)
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Van itthon switch-is, router is, hub is :P
Nem kellett egyikre sem költeni, mert ez is pár Ft volt, ennyit megért.

Csak mindenképp HUB-kell, mert ha switch van, akkor nem láttam a kifelé (egy távoli szerver) ill. befelé irányuló csomagokat!
Mert a router csak a címzettnek küldi a csomagokat, így PC-n még figyelő módben sem látott semitt a WireShark.

De így a HUB_ra van kötve az AVR kliens is és a PC is, így a kliens csomagjait a PC is megkapja.

Íme a kép:

Kép
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Köszönöm a képet!Igazi gyöngyszem ez a HUB! 8)
Ritkaság számba megy!

Fejlesztéseim során nekem nem volt gond a csomagfigyeléssel! Egy 5 portos switch-en lógot a laptop, a webszerver, és a net is csatlakoztatva volt rá, hogy kifele is lásson a laptopom és a webszerver is.

Pl. Ben kódját kipróbálva a külső(más szerveren lévő) képeket behozta, NTP is működött, tehát külső címeket is el tudott érni.

Egy érdekességet azonban megemlítenék, a Ben féle kódban be van állítva egy MAC cím, gondolom valami régi hálókártya cím lehetett. A fejlesztés során felfigyeltem, hogy csak az én gépemről tudtam pingelni, ill. elérni a webszervert.

Én ezzel foglalkozok, amikor egy kis szabadidőm van:
Kép

Eléggé furcsállottam is, azt hittem a switch bezavart, de nem,
átírtam a MAC címet, hogy valahogy így kezdődjön 00-xx-xx-xx-xx-xx, mivel sok hálókártyánál láttam, hogy mindegyik 00-val kezdődik.

Láss csodát, innentől kezdve mindenki látta. Szóval vannak érdekességek!:) Gondoltam megemlítem, hogy én hogy jártam!

Üdv: Higgins 8)
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

...igazi forró gyöngyszem! :)

A kliens MAC címe nekem is hasonlóan néz ki, s mégsem láttam semmit, pedig nem olyan bonyolult az itthoni hálózat (WI-Fi bridge-router-(itt is van pár PC)-hub-többi PC, AVR kliens, belső Wi-Fi).

Amugy itt is elérte az AVR kliens a routeren keresztűl a szervert, ezzel nem is volt baj, csak a routeren lévő laptopon nem láttam a csomagokat, amiket a kliens küld-fogad!

De a lényeg, hogy most így jó, látom a csomagokat, a net (és belső fájlátvitel) sem lassabb.

A HUB akkor is nagyon forró, éjszakai is kellene működjön több ok miatt is, de így kicsit tartok ettől...bár van füstérzékelő :) ...de azért ezt nem szeretném!

Szép fejlesztés, esetleg nem érdekel téged is a netes szoftver frissítés? :)
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Szoftverfrissítés majd csak akkor fog érdekelni, egyébként nagyon jó ötlet,
ha majd kész leszek a több csomagból álló csomagküldéssel.

Egyelőre azzal küzdök, hogy ne csak ~1500byte-ot lehessen elküldeni, hanem többet is, mivel így sokkal összetettebb és persze szebb weboldalt lehetne előállítani.

A Hub nem fog leégni, annyira sosem fog felmelegedni, hogy meggyulladjon,a szilícium max elfüstöl, ha meg zárlatba megy át az egész emiatt, akkor meg a lakás/ház hálózati kismegszakítója leold azonnal.

Szval nyugodtan aludhatsz 8)

Üdv: Higgins
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Szép éjjelt mindenkinek!

Egész szépen belemélyültem az ethernetes dolgokba (Sw frissítés, kép letöltés stb) szükségem lenne arra, hogy tudja az eszközöm, hogy az eth.kábel csatlakoztatva van-e vagy sem (talán regiszter kiolvasásával, csak nem találtam meg az adatlapon a pontos leírást), mert jelenleg a tcp csomagküldést figyelem, s ebből következtetek a hibás kapcsolatra...

Illetve nem tudom, hogy az RTL chip Link ledjét miként lehet aktiválni? Így ha bedugom a kábelt, nem világít, gondolom az is külön kell beállítani.

Foglalkozott esetleg ezekkel a problémákkal valaki?

Köszönöm!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

CONFIG3: RTL8019AS Configuration Register 3 (06H; Type=R except Bit[2:1]=R/W)
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Vagyis így konfigurálom a LINK ledet:

Call Write_rtl8019as(cr , &HE1) 'Page3 kiválasztása
Call Write_rtl8019as(config3 , 16) 'Jelzőbit beállítása

?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára norbi 2009. október 12. hétfő, 17:46-kor.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha jól olvasom az adatlapot - igen...
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Valami nem jó, nem megy.
Mindegy, hogy ezt hol és mikor állítom be?

De ennek a regiszternek csak 2bitjét lehet írni, a LEDS0-LEDS1 csak olvasható...
Válasz küldése