Atmega32-vel Embedded web server+ videó interface

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Atmega32-vel Embedded web server+ videó interface

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok a szakdogámmal kapcsolatban! Elvileg egy embedded webserver építése és gyakorlati alkalmazása volt a témám.
A gyakorlati alkalmazás, hogy teszek rá egy hőmérsékletérzékelőt és böngészőben meg megjeleníteni! Ok! Ezzel nem is lett volna gond, több ilyen rajz van a neten stb! A problémám ott kezdődik, hogy a tanárom ragaszkodik ahhoz, hamár beágyazott rendszerről lévén szó, tegyek rá egy mini panelkamerát! Sokan az ATmega-s chipet javasolták, pedig előbb PIC-el kezdtem el! A kérdésem az lenne, hogy elég gyors az Atmega32 hogy UDP protokollon át 8-10 frame/s gyorsasággal átvigyen képet?
/Csupán egy ilyen megvalósított kapcsolást láttam, de az nagyon lassú volt, egy Erricson csatlakoztatható kamerával csinálták, 2-3 frame /s -et tudott, szinte állokép! :( /

Meg lehet csinálni, vagy hagyjam a csudába, és majd fél év múlva államvizsgázzak? :( Témaváltoztatásra már nincs lehetőségem, ilyen fába meg nem akartam vágni a fejszémet, de a tanárom erősködött és rá kellett bólintanom, mert ugye akkor nincs semmilyne önálló ötlet az egészben, ami persze jogos...de ennyire azért nem akartam bonyolult dolgot csinálni! :(

Az észrevételeket várom, esetleg ha valaki egy linkel ha megdob annak is örülök! Főleg annak hogy a portokra beérkező csomagokat hogyna teszem UDP protokoll akárhányas portjára? A TCP/IP lib-el ismerkedem éppen! :)

Előre is köszönöm!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Tanárt megjegyezni, hopgy bocs, de ebben ATMega van, nem ARM chip!
Az meg nem képes (jól) lekezelni a videójelet (sebességben és méretben is sok).

8-10FPSre szerintem keves. Egy kep mekkora is?
Ha mindenképp kamera, akkor a következő javaslat:
A SOSban van JPEG kimenetű, sorosportos kamera. 2 Chippel megoldani:
- egyik teszi a háttértárra (MMC kártya),
- a másik meg olvassa az elmentett - immár - bitfolyamot.

Keresek én is épp webszervert. Valahol találtam egyet, de elkevertem:(. Mega32 volt benne, és egy ISA-s NE2000 kártya.

A tanárnak én a következőt javasolnám:
- valami egyszerűbb mérések, de _naplózva_. Így nem kell folyamatosan online lennie az eszköznek! Ilyen eddig nemigazán van.
- beleraknék kimenetet (relé/optikai)
- esetlegesen amit még nem láttam: Infra adóvevő:)


Na jó, eldugulok.
Tanárnak ötletei vannak, vagy csak javaslata?
Amúgy beágyazott kamerás rendszerrel tapétázni lehet. Lásd webkamerák amiknek UTP kimenete van. Szóval elvetve a tanár ötlete:)

Amúgy ilyen UTP+webkamera egyszerűen van készen:
Asus G500W router és erre van 1000 falshtartalom. USB-s webkamera rakhato ra, belul ARM proci van....

Erről ennyit :P.
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Köszönöm a választ és az ötleteket! Való igaz, hogy van pl IP kamera ami egy beágyazott rendszer és egy kamera kombinációja! Itt a feladat lényege, hogy egy-két gyakorlati alkalmazáson keresztül mutassuk is be, mire képes egy embedded webserver! /A kamera a tanár ötlete volt...max állóképet fog kapni :lol: /

Mivel a basichez konyítok valamennyit /még anno kiskoromban ezzel kezdtem a programozás rejtelmeit :D / , gondoltam az Atmel chipre, mivel ez gyorsabb mint a PIC! Rendeltem is a webshopban Atmega32-es chip-et meg pár apróságot, mivel elmondásod alapján még nincsenek készen az új ATmega32-es fejlesztőpanelek! A többi cucc, ethernet vezérlő stb, már megvan!

Szóval sürgős a dolog, és szeretnék már nekiállni csinálni! Az SOS boltot majd megnézem, ha nem túl drága akkor meg is veszem a kamerát, de lehet, hogy egy mobil telefon kameráját használom majd fel! 8)

Ha elkészül a project, és működik is, akkor elküldöm neked a dokumentációt! :wink:

Köszönöm mégegyszer a hozzászólást!

Üdv: Higgins :wink:
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Robert írta:T

Keresek én is épp webszervert. Valahol találtam egyet, de elkevertem:(. Mega32 volt benne, és egy ISA-s NE2000 kártya.
Ajanlom figyelmedbe az ethernut projektet. http://www.ethernut.de
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

1.11.8.2 nemdemo begyűjtés alatt (vétel), de már kinn van az MCSELEC.COM oldalon az. 1.1.8.3-as!

A Demoról értesítek mindenkit...



A WEBszerverhez a panel maratás alatt, és hálókártya is van:)
Implementálódik az 1.11.7.4 alá!
A falling beállítása direkt regiszterírással megy:). Először: Intx= amit hagy és a kovetkező sorra a Fallingot berakod....

Higgins: 128k SRAM még nincs (max leszedem valamelyik agyhalott kártyáról, vagy a héten lesek). Ethernuthoz honnan lehet panelt vadászni?
ATMEGA128-as a hét vége felé ígérték hogy lesz sok más chippel együtt.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ja, kamera:
Sonyericsson MCA25-os pótkamera (~3eFt) a Tx/Rx lábon át JPG képet darál ki magából. Ez elrakhato _direktben _ pl. CF/MMC/SD kártyára.
640*480 v. 320*200 JPEG kép.
TxRxen át beállítható mindenféle paraméter...
Avatar
pkedvessy
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. január 1. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: pkedvessy »

Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Ethernut panelt, ill. NYÁK rajzot még nekem sem sikerült találnom, de nem is keresek! Ethernut 1.X-es verziót építem meg, ill. azzal kompatibilis kapcsolási rajzot találtam, a www.propox.com oldalán! Én nem fogom megvenni több tízezerért az emedded boardot, hanem megveszem az alkatrészeket, megtervezem a nyákot, legyártatom, és megépítem!

Ebben van kihívás, mivel nem egy kész dolgon fejlesztek, hanem már az alapoktól én csinálom! Kicsit kiegészítem a kapcsolást, a kimenetekre reléket, ill. ezeknek megfelelő vezérlést tervezek a panelra, stb
Az MCA25-ös kamera is megvan, én is olvastam ezt a projectet, MMC kártyával, stb ... Ilyet teszek rá, majd erre az Ethernut utánzatra: http://www.propox.com/products/t_97.html

Úgy gondolom több szempontból is érdemes megépítenem ezt az embedded ethernet board-ot, mivel jó rá a NUT/OS, az Adam Dunkels féle uIP TCP/IP stack, és a Róbert által fejlesztett kód is jó lesz rá :lol:

Szóval két szabad lincenszű (GNU/GPL) RTOS, lehet rá C-ben és Basicben is fejlesztgetni, ez az, ami megfogott ebben az egészben!
A kamerás részt meg bele fogom integrálni a C-s nyelvű NU/OS-be 8)

Ezek a nagyratörő terveim! :oops:
Üdv: Higgins

ui: Megérkeztek az alkatrészek, az SRAM-ok is, mégegyszer köszi Róbert! :)
Robert-

Hozzászólás Szerző: Robert- »

A WEB32 alapúnál a panelt én is átterveztem, nem akartam postáztatni világvégéről, plusz egyedi megoldások is rákerültek (pl. az eredetin nem volt I2C busz, normális táprész, LCD kezelés...).

Az Ethernut alapúba beleugrom, meglesem mit lehet belőle kihozni. A paneltervet is megcsinálom. Viszont szemezek a microchip SPI buszos ethernet vezérlőjével. ~1eFt és sima 28 lábas chip és _van_ DIP tokban is:)). Trafó+csatlakozó pl. régi kártyáról kitermelődhet...
SPI lábas kezelés meg tetszik, mert el lehet vele lenni. És az a 3-4 láb semmiség. Igy a kontrollernek marad jópár szabad kivezetése...
Robert-

Hozzászólás Szerző: Robert- »

A Xilinx chip minek oda? azt nem ismerem, nem tetszik:(
Avatar
pkedvessy
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. január 1. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: pkedvessy »

Ez az SPI buszos ethernet vezérlő érdekelne engem is! Mi ennek a típusa?
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Ezt az SPI buszos vezérlőt nem ajánlom!
Sok panasz volt rá! Ha lehet kerüljétek el! Egyik fősulis szaktársam foglalkozott vele! Eléggé meggyűlt a baja a fejlesztéskor ezzel a cippel! :(
Nem elég kiforrot a driver hozzá, amit ad a microchip!

A Xilinx chip egy programozható CPLD , ha jól láttam a címzéseket osztja el, az SRAM, az ethernetvezérlő között, stb
Kemény 320 Ft -ba került, ennyit kibírok, nem ezen fogok problémázni!

Üdv: Higgins

ui: Nagyon Sok Boldog Névnapot kedves Róbert! :)
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Higgins írta:Ethernut panelt, ill. NYÁK rajzot még nekem sem sikerült találnom, de nem is keresek!
Pedig található : http://www.ethernut.de/en/download/index.html

CAD files szekció
Robert-

Hozzászólás Szerző: Robert- »

EAGLE alapon, tetszik:)
A köv rendelési kupacban lesz pár panel. Az hétfőn megy gyártásra....

Már van M128-as IC is beforrasztani is gyerekjáték...
A többit meg meglesem....
Robert-

Hozzászólás Szerző: Robert- »

Meglestem:( 4 rétegű panel....
Nem tetszik, árban sok....
Max áttervezem 2 rétegűre és a RTL chip nem külön trafós, hanem egybetrafós UTP csatlakozóba fut.....
A nyák max 2x méretű lesz, de kezelhetőbb....
Válasz küldése