GSM/GPRS modul

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Ok, én mára feladtam. Majd talán nekifutok újra holnap.:cry:

Köszönöm az eddigi segítséget, Üdv Zsolt
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Sziasztok, "má, megin én...":-)!

Éjszaka megálmodtam hogy ezt az egész SIM300 as szenvedést a hátam mögé dobom, mivel úgyis kifutott széria. Nem is értem miért szenvedtem ezzel eddig...Ma összerakok egy SIM900 as próbapanelt + hozzá egy soros illesztőt (max3232..ez van itthon) és nekifutok inkább ennek. Egyszóval vissza a kályhához. Hátha ezzel a 900 as modullal egyszerűbben kivitelezhető ez az egész GPRS őrület. Bár ebből a SIM900 ból meg az LI-ON chg. managmant hiányzik és csak 1 audio vonala van, de hát ne akarjon az ember mindent egyszerre.

Az eddigieket még egyszer köszönöm, de félek hogy a 900 al kapcsolatban (hiába az integrált HTTP meg FTP :-) ) is lesznek kérdéseim, mert ezek a TCP / UDP / HTTP...stb ez nekem egy fekete lyuk egyenlőre. Én ezt sosem tanultam a villanyász suliban..:-), igyekszem hozzá olvasgatni rendületlenül a témához de egyelőre még nem állt rá az agyam.

Köszi Zsolt
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A SIM300 alapú GPRS-t nem tudtamn a SIM900-ra átültetni. A HTTP/FTP kezelésre még nem volt időm ránézni (pedig a GSM modul már kész :) )
http://avr.tavir.hu/modules.php?name=As ... 182&cid=27
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Hűűha.. :) akkor segítségre se nagyon van lehetőségem ha még te játszottad ki magad vele..Mindegy, azért összerakom a próbapanelt a 900 ashoz, egy univerzális soros illesztő meg amúgy is hiányzik a repertoárból úgyhogy ezeket ettől függetlenül megcsinálom. Az illesztőt már kitaláltam éjjel, (van aki bárányokat számol, én meg ilyeneken agyalok elalvás előtt...-)) )beletervezem az 9PIN es RS232 csatlakozó házába, tök jól elfér benn az smd kivitelű Max3232. Így kompakt lesz az egész, csak a táp kell neki. A 300 as szériához való gyári development cuccom itt van készen azzal bármikor szórakozhatok, de most elvette tőle a kedvem a tegnapi kudarc sorozat.. Viszont a 900 as szériából ból csak a sima SIM900 - am van itthon. Az a 68 PIN es mini kivitelű SMD, ami méretben és sehogy sem kompatibilis a 300 as sorozattal. Tehát ahhoz egy próba panelt össze kell vasalnom. Szóval unatkozni ma sem fogok... :)
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Ez az AVR es GSM fejlesztó panel ígéretes.. Van ezen valamilyen a panelre integrált akku töltő ? És mekkora méretileg maga a panel? Mert lehet akkor én nem tervezgetnék külön PCB t, ha már egyszer ilyen szépen megcsináltad. :) Bár ez esetben akkor meg meg kell tanulnom "AVR" - ül is. :oops:
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Most nézem..ezen a panelen nincs is kontroller. vagy a túloldalon van? Vagy ez csak maga a SIM900 próbapanel rajta a kivezetett soros porttal al?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Standard arduino méret.

Használható chip nélkül is - ekkor a FTDI/ATMega8U2 a PCUSB-soros átjárást biztosítja.

Ha meg AVRRől megy, akkor SW sorosporttal megy.
Akkutöltő rész nincs kiépítve, mivel a gyári arduino alkalmazások egyikén sem találtam ilyet....

AVRül nem sokat kell tanulni:
C, Arduino, Bascom. Szabadon választható...


A SIM300 tüskesorossal kompatibilis a SIM900 TE jelű, illetve a M10 panelnek is van ilyen tüsksesoros változata. én átalakítópanellel nem vacaoktam. A SMD és a tüskesoros változat közt van 5$ különbség. Ennyiért nem tervezek/forrasztok/vasalok :).
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Nem rossz cucc, kezdek rágerjedni...

Az utolsó bekezdéssel pedig maximálisan egyetértek, de....A sima 900 asból van itthon 2 db. Még más projectből megmaradtak. Sőt hogy áttúrtam a "varázsfiókomat" a műhelyben, találtam PCB t is ami a 900 as alá lett tervezve. Mi több, egy tüskesorra kivezethető a USART is mert ez a lehetőség is rajta van a panelen. Ja, és még egy MCP73832 LI-ON töltő is rajta van. :) Tehát még a csillagok is úgy állnak hogy ennek kell most nekiállni. Lehet ez a mai nap eredményesebb lesz mint a tegnapi..? Bár ott sem a HW en véreztem el...félek hogy ez esetben is az adatküldésnél akadok majd el. :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Legalább valaki a HW-t körbejárja:)

Van egy délafrikai oldal (passz), ahol a SIM300, SIM900 alapfunkciók vannak jól PDFbe összeszedve.

Amit e két GSMről eddig összeszedtem, az majd' 1 CD-nyi anyag:)
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Ami nekem van az az "AT comparison", a 300 meg a 900 asra vonatkozólag. Szerintem nincs számottevő különbség, legalábbis azokra a funkcióra vonatkozólag amiket én használtam. SMS funkciók meg az audio...stb. Meg persze megvannak az alap doksik. HW be sok különbség szerintem nincsen, igaz én csak azt a kisebbik modult ismerem az újak közül, a SIM900 at. Azt a típust ami elvileg lábkompatibilis a 300 -al nem is ismerem. Már csak azért sem mert a 300 asból van még jó pár db om amit előbb ellövöldözök különböző projectekhez mielőtt váltok az új tipusra. Ez a dél-afrikai dolog ez új nekem, de majd rákeresek. Ez az 1 CD nyi anyag hozzáférhető valami módon? Ha már ilyen szépen egy csokorba szedted... :wink: Esetleg szemezgethetnék belőle..?

Köszi Zs.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az 1 CDnyi anyagot nem tudom sehova felrakni.
Még kitalálom, valahogyan rendszerezve....
Ha mást nem skype alapon tud átmenni majd....


A SIM300/900 SMS alapon csereszabatos (majdnem), de GPRS alapon teljesen más!
Sőt a SIM900 többféle firmware változattal is kinn van a piacon :) Csak hogy ne legyen olyan egyszerű a helyzet.... :oops: 8) :?:
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Az 1 CD nyi anyag míg átcsurog skypon... :) Lehet inkább freemailen kéne óriás fileként. Köszi a lehetőséget.

Jelentem a SIM900 próba HW készen van illesztőstül (tényleg elfért a csatlakozóban..:-) ), most próbálgatom. Tényleg más a 900 as, míg a 300 as egy mezei "ATI" ra visszaküldött 5 sort ami elég is volt általában hogy belője az autobaudját, addig a 900 as csak egy "SIM900 R11.0" küld vissza, így kell neki 3 - 4 "AT" míg az UART magához talál.

Most olvasom a "SIM900_AN_TCPIP_1.0" , ez valahogy jobban átláthatóbb és egyszerűbbnek tűnik nekem mint a 300 as doksija, egyelőre. De a firmware verzió különbségekkel aggasztani kezdtél... :?

No, majd most este jön a puding meg a próba...Kipihenem a HW es fáradalmakat és nekiülök próbálgatni a GPRS t, hátha ma nem szívok akkorát mint tegnap.
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Nem bírtam estig, kipróbáltam. :-) De nem megy...:


at+cpin?

+CPIN: READY

OK

at+csq


+CSQ: 25,0

OK

at+creg?


+CREG: 0,1


OK


at+cgatt?


+CGATT: 1

OK

at+cstt="net"

OK

at+ciicr

OK

at+cifsr

84.225.36.197

at+cipstart="TCP","188.36.1.53","5000"

OK

STATE: TCP CLOSED

CONNECT FAIL

nincs ötletem...

:cry:

Most még a kapcsolat sem áll fel, tegnap még csak az adat küldés nem ment...egyre jobb eredmények születnek. :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

bekapcsolás után jött call ready?
A creg csak a toronyba való regisztrációt és _nem_ a hálózati elfogadást jelenti!
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

igen jön a "CALL READY"

Fel is tudom hívni a modult, ki is csörög tehát fent van a hálózaton...

DE SIKERÜLT!!!!


Íme :D :

at+cipstart="TCP","212.40.120.245","21"



OK



CONNECT OK

220---------- Üdvözlöm Pure-FTPd [privsep] [TLS] ----------

220-Te vagy a 19 a 125 felhasználó közül, aki beléphet.

220-A Helyi Ido 19:49. szerver port: 21.

220-Ez egy privát rendszer - nincs anonymous bejelentkezés

220 2 perc inaktivitás után a kapcsolat megszakad.


at+cipsend



> 123456789

SEND OK



at+cipshut



SHUT OK

Tehát "mukodj" ez a dolog... :)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára rfamp 2011. szeptember 20. kedd, 19:13-kor.
Válasz küldése