GSM/GPRS modul

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Ez a szerver a freeweb FTP szervere, gond nélkül felkapaszkodik rá, igaz a username / password el még nem próbáltam. De visszugat a szerver, ez már végre valami. Nálam lehet ott a gond hogy a saját gépemről küldöm a modulnak a commandokat majd ugyanerre a gépre várom vissza az adatokat, a kérést stb. Illetve pontosabban nem erre a gépre hanem a publikus IP re, majd router amin lóg a PC + egy másik notebooknak oszt ki egy másik IP címet . A routerben forwardolva van az 5000 es port arra az IP re. Azon a gépen fut a wireshark ahol chekkolom hogy mi jön az 5000 es porton de semmi...nem megy az istennek se. Jól megkavartam mi...? :wink: Tehát elvben az asztali PC ről vezérlem a GSM modult majd a modul által a neten küldött adat a notebookra kéne megjöjjön az 5000 es portra, de valamiért nem megyen a megyen....
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

:D :D Most nézem a státuszomat " DrótVégénSzéndarab" ez nagggyon tetszik...!! :D találó... :wink:
Avatar
luxman
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2005. május 6. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: luxman »

Hello! Valamelyikőtök tudja hogy lehet bejövő hívásnál kitalálni a hívó számát? Idáig nem sikerült megtalálnom a módját.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Melyik modem?
Enfora, Siemens, Simcom?
Avatar
luxman
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2005. május 6. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: luxman »

Bocsi, kimaradt. Simcom SIM900
Robert írta:Melyik modem?
Enfora, Siemens, Simcom?
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

luxman írta:Hello! Valamelyikőtök tudja hogy lehet bejövő hívásnál kitalálni a hívó számát? Idáig nem sikerült megtalálnom a módját.
Szia!

Ha jól emlékszem AT+CLIP=1 parancs kell hozzá.
Ilyenkor a bejövő híváskor a RING válasz után közvetlenül küldi a modul a hívó fél telszámát is.

Javaslom a SIM900_ATC_V1.00 doksi böngészését, fent van a gyártó oldalán.
Avatar
luxman
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2005. május 6. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: luxman »

Köszi! Működik. Egyébként eddig is néztem az AT parancsok dokumentációját, de erre nem találtam rá. Arra lennék kíváncsi hogy véletlenül tudjátok-e hogy milyen üzeneteket küldhet magától a modul? Ugye vannak a DRC üzenetek pl: OK, ERROR, stb, meg amikor sms jön akkor is. Van még ilyen amit kérdezés nélkül küld el?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Call Ready
Amikor a hálózat beengedi és nem csak a torony...

RING
Amikor hívnak éppen (és ezt 1 secenként ismételgeti).
Avatar
luxman
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2005. május 6. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: luxman »

Robert írta:Call Ready
Amikor a hálózat beengedi és nem csak a torony...

RING
Amikor hívnak éppen (és ezt 1 secenként ismételgeti).
A hívást az tudom SRC alatt ezt értem: Short Result Codes

OK
CONNECT
RING
NO_CARRIER
ERROR
NO_DIALTONE
BUSY
NO_ANSWER
PROCEEDING
A másikkal még nem találkoztam.
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

luxman írta:Köszi! Működik. Egyébként eddig is néztem az AT parancsok dokumentációját, de erre nem találtam rá. Arra lennék kíváncsi hogy véletlenül tudjátok-e hogy milyen üzeneteket küldhet magától a modul? Ugye vannak a DRC üzenetek pl: OK, ERROR, stb, meg amikor sms jön akkor is. Van még ilyen amit kérdezés nélkül küld el?
A tápfesz (VBAT 3,4 - 4,2V (max. ratings 5,5V ) merülésekor 3,5V alatt küldözget "batt low" (vagy ilyesmi...) üzeneteket is. Ha eléri a 3,4 V ot akkor küld egy power down - t és kikapcsol. Ha jól emlékszem...meg még egy csomó ERROR - t is küldhet kódszámmal. Hogy melyik error kód mit jelent azt hátul találod a doksiban.
Avatar
luxman
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2005. május 6. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: luxman »

Belefutottam egy érdekes problémába. Szerintem BUG lesz. Ha az AT+REG=1 el automatába állítom az értesítést a hálózati állapotról akkor addig működik jól amíg ki nem kapcsolom a modemet. EEpromba menti, úgyhogy bekapcsoláskor is küldi ezeket. És ahogy megjön az első a bekapcsolás után akkor a modem egy pillanatra megfagy, a netlight led is világít addig, majd megy tovább, csak épp onnantól nem reagál semmire, és nem is küld semmit a soros porton. Így csak akkor tudok életet lehelni bele újra ha mielőtt elküldené az első +CREG: -et gyorsan kikapcsolom.

Nálatok előjött ez? Ha van időtök nézzétek már meg nekem hogy másnál is előfordul. Vagy próbálkozzak software-t frissíteni.
Avatar
luxman
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2005. május 6. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: luxman »

luxman írta:Belefutottam egy érdekes problémába. Szerintem BUG lesz. Ha az AT+REG=1 el automatába állítom az értesítést a hálózati állapotról akkor addig működik jól amíg ki nem kapcsolom a modemet. EEpromba menti, úgyhogy bekapcsoláskor is küldi ezeket. És ahogy megjön az első a bekapcsolás után akkor a modem egy pillanatra megfagy, a netlight led is világít addig, majd megy tovább, csak épp onnantól nem reagál semmire, és nem is küld semmit a soros porton. Így csak akkor tudok életet lehelni bele újra ha mielőtt elküldené az első +CREG: -et gyorsan kikapcsolom.

Nálatok előjött ez? Ha van időtök nézzétek már meg nekem hogy másnál is előfordul. Vagy próbálkozzak software-t frissíteni.
Na megválaszolom a saját kérdésemet, okulásképp másoknak. Igen software-s bug volt, frissítve a legújabbra már nem tapasztalható.

Vagy mégsem :x Hosszabb használat során kiderült hogy hol jó hol nem. Így marad az hogy bekapcsoláskor kikapcsolom a funkciót majd mikor bejelentkezett akkor vissza. utána már nem fagy meg tőle
papp.zoli
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. július 24. szerda, 18:53

Re: GSM/GPRS modul

Hozzászólás Szerző: papp.zoli »

Sziasztok
Azt szeretném megoldani, hogy szenzor adatokat töltsek fel egy webszerverre gprs-en keresztül.
A modul kész működik sms/hívás oké minden.
NA most elméletben tervezem a programom és ott tartok, hogy a szenzor adatokat folyamatosan vizsgálom, h bizonyos határértékek között legyen.
Viszont a szerverre csak 5 percenként szeretném feltölteni.
Hogyan tudnék megoldani egy ilyen időzítést?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: GSM/GPRS modul

Hozzászólás Szerző: Robert »

Bascom alatt:
- Van egy Timer-ed, ami 5 percenként ketyeg le
- van egy timered ami másodpercenként lép (klasszikusan a belső timer2 + 32k kvarc; date/time funkció vagy a _syssec: hardware belső óra)
- van egy belső számlálód ami másodpercenként lép (klasszikusan a belső timer2 + 32k kvarc; date/time funkció vagy a _syssec : szoftveres belső óra)
- do-loop ciklusod lefutáési számát nézed és kb. 5 perc lesz
- a GSM modulból kibűvölöd az órát
- 5 percenként megnyomsz egy "Küldés" feliratú gombot :)
papp.zoli
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. július 24. szerda, 18:53

Re: GSM/GPRS modul

Hozzászólás Szerző: papp.zoli »

Köszi közben rátaláltam az examplek között is, viszont gondolkozom RTC-n mivel kellene időbélyegző a szenzoradatok mellé.
Válasz küldése