GSM/GPRS modul

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: GSM/GPRS modul

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha a megán 26 MHz a kvarc - akkor átvágtak. :)
Az is 16 MHz-n jár....

A memóriából gondolom nem futsz ki (szubrutinba ágyazva 1x mélységig, sok paraméterátadással...)...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: GSM/GPRS modul

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Eh... mondom, hogy teljesen kiborít, persze, hogy 16MHz... :D
Egyébként egy ilyenről beszélünk: http://www.ebay.com/itm/New-Small-Medui ... SwyQtVnMbp
ICSP-n keresztül programozom, nem használom az usb-t.

Memóriaprobléma még a m328-nál sem volt, nemhogy a Megánál. Direkt figyeltem azt is már kínomban, de bőven van ram.
Közben itt kutatom a netet, de sehol sem említenek ilyen problémát.
És tényleg nem értem: elmegy a parancs és visszajön a SIM900-tól az OK, hallom is a közeli hangszórókból a cicciricicciri-t pl. az AT-SAPBR=1,1-re, de utána már többet tényleg nem és nincs is forgalom. Mégis OK a parancsokra a válasz...
Holnap nem ezzel foglalkozom, de holnapután lehet, hogy felviszem a francba 57600-ra, vagy még feljebb a bps-t. Rosszabb nem lehet :D
Vagy nyitok egy új szkeccset és megpróbálom közvetlenül Serial1-en küldve az AT parancsokat a SIM900.cpp nélkül. Ez miért nem jutott korábban eszembe...
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: GSM/GPRS modul

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Na kérem, valahol én voltam hülye, másrészt megtapasztaltam, mekkora különbség van időben a szoftveres és a hardveres soros port kezeléssel.
Amíg az AT parancsok között szoftveres UART-on gyakorlatilag semmilyen késleltetés nem kell, nem is volt sehol, addig hardveresnél már kőkemény késleltetéseket kell belerakni. Én azért voltam a hülye, mert a korábbi, Robert által küldött mintapélda alapján én mindenhonnan kihagytam a delay-okat, mondván, hogy a sim900_check_with_cmd úgyis késleltetve (nálam 3 mp) várja a válaszokat. Viszont így kiderült, hogy egy szoftveres-hardveres UART átállás nem biztos, hogy csak a parancsok átírásából áll.
Tehát ha hardveres soros portot használok, hiába jön meg az OK, a következő parancs küldése előtt kell a késleltetés. A szoftveres UART kezelés annyival lassabb ezek szerint, hogy ott ez nem kell. Már nincs kedvem kísérletezni, de egy 100ms biztosan elég két AT parancs között, most így működik frankón.
Egyébként nem próbáltam a bps-t változtatni, ki tudja, hardveres UART-on 9600-nál gyorsabban lehet, hogy jól működne.
Válasz küldése