BL12864G kijelző kezelés

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
winnerbt
Chipfüstölő

HozzászólásSzerző: winnerbt » 2011. szeptember 18. vasárnap, 20:42

ááá, értem...okos dolog ez az overlay itt is!
Kösz!

Csak úgy, ha még itt vagy, beindult az OLED kijelző,
időm nincs rá, egy pici demó:
http://data.hu/get/4240136/Untitled.mpg
(3.7M, sajnos webcam-al egyszerűen nem lehetett lefilmezni. Ez tiszta SW Bascom bitmap rotálás, majd még küzdök vele...majd...)
JAni

dummy
Chipgyilok

HozzászólásSzerző: dummy » 2011. szeptember 23. péntek, 3:27

Ez a kijelző milyen (mármint a típusa, gyártója), ill. hol vetted?

Kellene egy nem háttérvilágításos kijelző (legalább 128x64 pixeles), ami jól leolvasható, de nem vfd (iszonyú drágák, sajnos).

winnerbt
Chipfüstölő

HozzászólásSzerző: winnerbt » 2011. szeptember 23. péntek, 7:16

Szia!
SOS-nél kapható (tudomásom szerint csak ott), nem olcsó, cca 6-7000. Nagyon lapos, nagyon gyors (nincs is READY jele), de 3.3V-os, arra készülj fel!
Ja, és (még) nincs hozzá direkt LIB a BASCOMban, szóval vésni kell hozzá drivert.

JAni
08:16

winnerbt
Chipfüstölő

HozzászólásSzerző: winnerbt » 2011. szeptember 23. péntek, 7:18

Ja, típus: BL12864G Bolymin követte el. Az OLED Grafikusoknál keresd, csak ez az egy típus van.
JAni

dummy
Chipgyilok

HozzászólásSzerző: dummy » 2011. szeptember 23. péntek, 7:27

Köszi! Ez csupa jó hír!

Egyrészt, mert a ketyere 3,3V-os (mármint, amibe kell), másrészt pedig mert saját driver kell hozzá (a Bascom-osokkal eddig mindig szívtam valamivel, és a saját programba csak azt írom meg, amire szükségem van).

Egyébként ezért az árért egyáltalán nem drága. Ilyen árban a legtöbb lcd-t csak egy bizonyos szögből látod jól, a háttérvilágítás meg nem örök élet, kevés 3,3V-os lcd-t kapni (van egyébként, de jó pénzért, külföldön), szóval ez nekem pont jó lenne.

winnerbt
Chipfüstölő

HozzászólásSzerző: winnerbt » 2011. szeptember 23. péntek, 7:51

Szia!
Ez sem örökélet, itt nem a backlight-ot eszi meg a fene hanem a kijelzőt. Szóval a használt aktív pixelek öregednek, cca 10000 óra az élettartam legrosszabb esetben, viszont nagyon széles hőfoktartományban működik. (persze nem kötelező 100%-on hajtani mindig). Persze eddig is elég sok LCD-ben cserétlem háttérvilágítást, kb 2 év alatt azok is kihalnak. Driverileg tudok segíteni, de ha nem akarsz sokat szívni, akkor érdemes venni egyet és előbb BASIC-ből lökni neki, akkor kiderül, mit is szúrtak már el megint benne. Én nem találtam normális pdf-et a kijelzőről, a vezérlőjének leírását érdemes olvasgatni addig. (SSD1303 ver. 1.7) és nem mindent elhinni elsőre :)
Szerintem drága, eddig amit használtam 128x64-es kék/fehér 1800Ft volt. Ahhoz képest...

JAni

dummy
Chipgyilok

HozzászólásSzerző: dummy » 2011. szeptember 25. vasárnap, 10:46

Köszi!

Egyelőre még tájékozódom, hátha találok valamilyen más gyártmányt (nagyobb kijelzőméretre lenne szükségem, már ami a pixelméretet illeti).

winnerbt
Chipfüstölő

HozzászólásSzerző: winnerbt » 2011. szeptember 25. vasárnap, 11:16

Szia!
Backlight nélküli 256x64-eseim vannak (meg 512x64-es is),
de ezeken nincs vezérlő, tehát vagy teszel mellé egy SED1330-at vagy SW-ből meghajtogatod. HLM6244 elég híres (256x64, T6A39 és T6A40 a driver) a másik az EG2801-es (512x64, SED1180 és 1190 a driver).
JAni

dummy
Chipgyilok

HozzászólásSzerző: dummy » 2011. szeptember 25. vasárnap, 11:19

Nem a felbontásból kell nagyobb, 128x64 elég. A pixelméret kicsi. Azaz, a kijelző ún. active area-je kell, hogy nagyobb legyen.
Azért köszi a felajánlást!

winnerbt
Chipfüstölő

HozzászólásSzerző: winnerbt » 2011. szeptember 25. vasárnap, 11:59

Szia!
Sajnos afelé haladunk, hogy minél kisebbek legyenek a pixelek :(
Nekem is kellett volna csak méretben nagyobb, de sehol...Ha találsz valami jó cuccot, azért szólj! :)
JAni

dummy
Chipgyilok

HozzászólásSzerző: dummy » 2011. szeptember 25. vasárnap, 14:35

A még megfizethető kategóriában ezt az egyet találtam, ami 128x64-es, és nem kell hozzá mindenféle trükközés a meghajtáshoz, normál furatszerelt csatlakozója van, és elég részletes az adatlapja. De hát itt is a szállítási költség magas, ami miatt egyetlen példányt rendelni nagyon zsebbe nyúlós.
Ennél nagyobb pixelméretben tényleg nem találtam, pedig tudom, hol kell az alkatrészeket fellelni.
http://fr.mouser.com/ProductDetail/Newh ... gg21nz8%3d

winnerbt
Chipfüstölő

HozzászólásSzerző: winnerbt » 2011. szeptember 25. vasárnap, 14:51

Ahogy látom, azért nem sokkal nagyobb a cucc, kb 1cm-el...
Valószínűleg gyártástechnikai okai vannak.
Anno én már ott tartottam, hogy veszek 4096db 3mm-es LEDet és meghajtom valami szabvány kontrollerrel (T6963 vagy KS108).
Csak így már nem fért volna be a keretbe a cucc, főleg a panelár miatt. (a LED olcsó és a Zasszony is itthon volt LEDeket duggatni :)
Ha nem hadititok, mire kellene Neked a dolog? Hát ha összejön valami jó ötlet. Szerintem VFD-ben van nagyobb pixelű, csak hát azt élő ember nem tudja megfizetni...legalább is én nem.
JAni

dummy
Chipgyilok

HozzászólásSzerző: dummy » 2011. szeptember 25. vasárnap, 15:18

Nem titok, egy mérésadatgyűjtőbe kell. A prototípusban most egy mezei lcd van, de eléggé f.s a látvány. Olcsó hús és a leve-szindróma. Ez a kék-fehér szín nem igazán jó. Fekete képpont fehér backlight kombináció kéne, de ritka, mint a fehér holló nagyobb méretben.
Ám nem egy kell belőle, hanem legalább harminc. Úgyhogy, a nagyobb tételnél kedvezmény jár, itt most bejön, de a cégnek meg nem mindegy, mi mennyibe kerül. A méret viszont fontos, ezért keresek minél nagyobb pixelméretűt. Ez most nem egy mobiltelefon lesz. :)

VFD-t próbáltam, szuper, de ~26e Ft egy darab. Igaz, I2C-n kommunikált, öröm volt vele dolgozni, de a főnök azt mondta, hogy ennyiért nem kell.

winnerbt
Chipfüstölő

HozzászólásSzerző: winnerbt » 2011. szeptember 25. vasárnap, 15:58

Akkor a szokásos sza...ozás...
Jót, olcsón, gyorsan.
Az aránylag elfogadható méretű, de szerintem drága FF LCD az SOS-nál az EADOGM mittoménmi fekete pozitív, ha jól rémlik W6 vagy S6 cca 5000 körül. Tapasztalatok szerint nagyon kontrasztos, de arra figyelj, hogy külön meg kell vásárolni a backlight-ot., tehát nem beugrani az első árnak. Dolgoztam a sorozattal, nem veszélyes, ha csak az nem, hogy nem lehet olvasni. (soha nem fogom megérteni, miért...). Én már ott tartok, hogy veszek törött laptopi TFT-ket, kikapom a fényszóró lapot, (20 perc fűrészelés) 90fokos LED mellé és megvan a backlight. Szerintem pofátlan áron nyomja mindenki a hátteret...Na mindegy. De a FF EADOGM az tényleg jó és kontrasztos. (viszont kell mellé 2 marék kondi)
Karakteresben nem gondolkodtál? Abban van jó nagy karakteres is 2 vagy 4x 20/40-esben.

JAni

dummy
Chipgyilok

HozzászólásSzerző: dummy » 2011. szeptember 25. vasárnap, 16:04

Karakteres nem jó, mert egy trendgrafikont is ábrázolni kell.

Mit kell egy kijelzőről visszaolvasnia a uC-nek? Ez nekem most nem kerek. Kiírok rá valamit, meg letörlöm, ha kell.

EADOGM-et néztem, kicsi az is. :(

Vissza: “Bascom-AVR nyelvű programozás (AVR programozásának lehetőségei)”