ST7548 vezérlő

Hogyha sikeresen O/PLED illetve hagyományos alfanumerikus - esetleg tán grafikus kijelzővel gyűlik meg a baja valakinek:)
Avatar
kovacsna
Pákabűvész
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2008. június 3. kedd, 6:00

ST7548 vezérlő

Hozzászólás Szerző: kovacsna »

Hello mindenkinek.

A tárgyban lévő vezérlővel találkozott már valaki? Bascom alól lenne jó programozni. Egy Bolymin kijelzőn van ami 98*64 pixeles.
Igazából az is megoldás lenne, ha valaki tudna egy ilyen mérető LCD típust mondani, aminek van háttér világítása és bascom alól programozható. Sajnos a méret kötött, nagyobb nem fér el. OLED kijelzőben találtam olyat, ami használható Bascom alól, de kihagynám ha lehet!

Előre is köszi, mindenkinek.

Üdv

KN

ui: Elnézést az új téma nyitásáért. A graph LCD.-be lett szánva. Robert ,áttennéd oda? Köszönöm, és bocsi még egyszer.
Avatar
gerry
Chipgyilok
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2005. október 11. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: gerry »

Mivel a KS0107 kompatibilis ezzel a vezérlővel, ezen a szálon érdemes keresgetni Bascom minta után a googlin.
Avatar
kovacsna
Pákabűvész
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2008. június 3. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: kovacsna »

Ez érdekes. Mintha valamit olvastam volna egy Lengyel fórumon. Ha teljesen kompatibilis, akkor megoldva a gondom.

Bár elfelejtettem leírni, hogy ez I2C buszos...
Avatar
gerry
Chipgyilok
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2005. október 11. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: gerry »

Én is csak futólag olvastam, hogy kompatibilisek, de van ott elég sok vezérlő, valamelyikhez csak van bascom minta, speciel a KS-re elég sok találatot kiadott.
Avatar
kovacsna
Pákabűvész
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2008. június 3. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: kovacsna »

A mérettel van a gondom! Na majd csak lesz valami. Köszi a segítséget.
Válasz küldése