Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hogyha sikeresen O/PLED illetve hagyományos alfanumerikus - esetleg tán grafikus kijelzővel gyűlik meg a baja valakinek:)
debilight69
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013. augusztus 15. csütörtök, 9:28

Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hozzászólás Szerző: debilight69 »

Szeretnék egy Nokia 3210 telefon LCD kijelzőjével, álltalam megszerkesztett ábrákat, bitképeket váltogatva kiírni a kijelzőre egy ATTINY85-el. Bascom példa program kellene, mert kezdő vagyok és nem igazán értem a programozást. A lényeg hogy a 84x48-as LCD teljes felületére tudjak szerkeszteni, vagy valami kiindulás hogy kezdjek hozzá. A képeknek kb. 2-3s váltási periódos kellene, mennyit lehetne a memóriába tárolni? :D :lol: :roll:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hozzászólás Szerző: Robert »

Eddig mit találtál?
Mi nem jó benne?

Amúgy: nem fog menni, mert a tiny85-nek nincs SPI illetve I2C lába. Csak szoftveres megoldás jöhet szóba.

A kijelző a 3310-l nem kompatibilis?
A videochip mi benne? Annak keresésével hamarabb van eredmény... (PCF8544 lehet?)

Más, elterjedtebb kijelző nincsen?
5110/6110 kijelzője, Nokia 3110 kijelzője?

U.i.: Sültgalambot nem rakja senki eléd, maximum segít elkészíteni - minimum a kést hozd hozzá :).
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Amúgy: nem fog menni, mert a tiny85-nek nincs SPI illetve I2C lába. Csak szoftveres megoldás jöhet szóba.
Nos van, de csak részben hardveres a megoldás. Attiny-k alatt USI van (univerzális shift regiszter), azt lehet használni SPI-re és I2C-re is. Hardveres a shift regiszter, de az állapotvezérlést / nyugtaküldést / egyéb nyalánkságokat már szoftverből kell intézned. Sőt, sokszor a shift regiszter léptetése is szoftveresen történik (de lehet hardverből is).

Szóval elvileg csinálhatsz attiny alá 100kHz-es I2C-t, de hosszabb programot kell írnod kisebb memóriába és az atmega-s kódokat kidobhatod a kukába.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hozzászólás Szerző: Robert »

Kezdőként szerintem kész programot várna :)
Az USI nem az a felhasználóbarát terület...
dlaszlo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2013. április 20. szombat, 6:38

Re: Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hozzászólás Szerző: dlaszlo »

Szia!

Lehet hogy ezt már nézted, ezt írtam be a google-ba: attiny85 i2c master bascom
Az első találatok:
http://avrhelp.mcselec.com/index.html?u ... al_int.htm
http://avrhelp.mcselec.com/index.html?u ... otocol.htm
Itt van egy BASCOM-os SPI-s példaprogram, és ez az oldal hivatkozik az AVR310-es példára is az I2C kapcsán: A példát a http://www.atmel.com-on az az attiny85-nél a dokumentumok részben találod: http://www.atmel.com/devices/attiny85.a ... =documents . Az itt található példaprogram ugyan C-ben van, de hátha a BASCOM példaprogramból, és a C-ből össze tudsz hozni valami i2c-s dolgot. Ez tuti jól működik, egy példa a használatára: https://github.com/wertarbyte/nixie-clock (sajnos c-ben).
Chipmunk60
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013. október 10. csütörtök, 17:52

Re: Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hozzászólás Szerző: Chipmunk60 »

Újként üdvözlök mindenkit az oldalon, és a fórumon. A 3210-es kijelzővel nem volt szerencsém, lehet már eleve nem volt jó, mert a telón sem volt kép, amiből kiműtöttem. Találtam viszont egy Nokia 2330C-modellt, amin van kép, de telefonálásra már nem jó. Tudna -e Valaki segíteni a lábkiosztásában, /2x12/ az internetem nem találtam, illetve, hogy illeszthető-e az Arduino projecthez?
Köszönettel: Mike
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hozzászólás Szerző: Robert »

A kijelződ csereszabatos:
Nokia 2220s, 2320c, 2323c, 2330c, 2332c, 2680s, 2690, 2720f, 3109c, 3110c, 3500, 7070 Cell Phones

Azaz a 3110 lesz amire találsz még találatot is...

Ez van Arduino alatt is. De:
- 3.3V-os jelszintillesztés kell
- a háttérvilágításhoz 7V fesz kell:(
A "SparkFun Color LCD" tud mintát adni a kapcsolásra...
Chipmunk60
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013. október 10. csütörtök, 17:52

Re: Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hozzászólás Szerző: Chipmunk60 »

Köszönöm a tippeket! Mint kiderült, a kijelző nem volt jó. Most az 1,8"-os 128x160 SPI kijelző élesztésével van gondom. A compiler kiír egy csomó hibát, amire ezt a javaslatot találtam a blogban: dxw00d:
I assume you are using IDE 1.0.1, so it isn't showing the important error. You need to edit the ST7735.h file, in the TFT18 library folder, and change this line:
Code:
#include <WProgram.h>
to:
Code:
#include <Arduino.h>
Tehát a modul mellé letöltött driver nem jő, vagy másik ver. számú főprogramhoz való? Honnan hívja meg ezeket a hivatkozásokat / *.h , *.cpp..../ mert valamire mindíg panaszkodik. Hardware/ libraries? A program modul fönyvtárából, vagy a doc\arduino\....? Gondolom a skatc-ben szereplő adott modulhoz tartozó utalásokat be kell másolni egy adott helyre, ahol megtalálja, s tudja értelmezni.
Előre is köszönöm a tanácsot!
Üdv: Mike
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nokia 3210 kijelző vezérlése

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hehe:)

Arduinoban verzióról verzióra valamit módosítanak....
A 0023-ig nagyjából OK, 1.0-ban sokat átírtak. Nálam a 0022 és 0023, 1.0.0...1.0.5 mind fenn van. Ha valami hibára fut szépen sorba kipróbálgatom. A leírt kódcsere arra utal, hogy 0022 vagy 0023 alá íródott eredetileg a kód.
Válasz küldése