Nokia 3310 display

Hogyha sikeresen O/PLED illetve hagyományos alfanumerikus - esetleg tán grafikus kijelzővel gyűlik meg a baja valakinek:)
sampi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. november 19. szombat, 9:38

Nokia 3310 display

Hozzászólás Szerző: sampi »

Üdv!
NOKIA3310-es kijelzőjével van itt valakinek tapasztalata? Kifejezetten ebben a típusban alkalmazott kijelzőhöz ezt a segédletet találtam:
1.Vdd (Egyes láb hátoldalon, fent baloldalon.)
2.SCK
3.SDIN
4.D/C
5.SCE
6.GND
7.Vout
8.RES
(Ezenkívül még két további variációval találkoztam a PCD8544-es LCD kijelzőhöz.)

A huzalozást ezen doksi alapján raktam össze: http://megtestesules.info/hobbielektron ... talk16.pdf (14 és 15 oldal.)
Tápfesz 3,3V; Vout kondival lekötve GND-re; a többin soros 10K ellenállás.
Semmilyen reakciót nem tudok kicsikarni a kijelzőn. :( Áramfelvétele nulla. A kijelző a telefon szétszedése előtt működött, a "kiforrasztásoknál" a vezetékeken mindenhol szakadást mérek a többihez képes, nincs zárlat. (Bogarászva a webet, több olyan helyet is találtam ahol semmilyen védőellenállást nem használnak.) Van vkinek tippje mivel próbálkozzak?
Ha csak a tápfeszt adom rá, a többi vezeték szabadon lóg, akkor is kellene áramfelvételt mérnem?
zolee1988
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. október 31. hétfő, 15:18

Re: Nokia 3310 display

Hozzászólás Szerző: zolee1988 »

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zolee1988 2016. november 22. kedd, 20:54-kor.
TörökS
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. november 24. csütörtök, 18:38

Re: Nokia 3310 display

Hozzászólás Szerző: TörökS »

Azzal, hogy a kijelzőt feszültség alá helyezem, nem történik semmi. Hardver szempontjából fontos, hogy a Vout egy 0,47uF elkó legyen a GND-re kötve, Vout fele a + legyen, és legalább 10v-os.
Amíg az iniciálás nincs végrehajtva, addig a kijelzőn semmi nem jelenik meg.
;***********************************************************************
Inicializálás:
Parancsként ki kell küldeni a 21h kódot (Kiterjesztett utasításkészlet parancsmód)
Parancsként ki kell küldeni a 0Ch kódot (Vop beállítása V4 2/8 VLCD parancsmód)
Parancsként ki kell küldeni a 06h kódot (TC-VLCD 2 TC=0 TC=1 parancsmód)
Parancsként ki kell küldeni a 13h kódot (LCD bias 1:48 n=4 parancsmód)
Parancsként ki kell küldeni a 20h kódot (Alap utasításkészlet, horizontális display címzés chip aktív parancsmód)
;*************************************************************************
Innen él a display már csak a kurzort és az adatokat kell kiküldeni.
Parancsként ki kell küldeni a 40h ( első sor )
Parancsként ki kell küldeni a 80 h egy sor kezdő karaktere
;*************************************************************************
Mehet az adat például 0Fh,41h,41h,41h,07h,00h (6*8chr)
Ebben az esetben az első sor, első karakter helyre egy üres kockát ír ki
sampi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. november 19. szombat, 9:38

Re: Nokia 3310 display

Hozzászólás Szerző: sampi »

Hali!
Vout-nál 1uf és 10uF értékekkel próbálkoztam. Az arduino 5V-os adatkimeneteinek szintillesztéshez soros 10K és 5K ohmos ellenállásokkal is próbálkoztam. Az említett linken is megtalálható mintaprogrammal teszteltem. Semmilyen választ ne tudtam kicsikarni a kijelzőből.
Válasz küldése