SSD1306-s meghajtós OLED

Hogyha sikeresen O/PLED illetve hagyományos alfanumerikus - esetleg tán grafikus kijelzővel gyűlik meg a baja valakinek:)
szla
Újonc
Újonc

SSD1306-s meghajtós OLED

HozzászólásSzerző: szla » 2017. március 20. hétfő, 17:52

Sziasztok!

Használt már valaki SSD1306-s meghajtóval OLED kijelzőt? Leginkább Nanóval?
Egy kicsit összezavarodtam, hogy SPI portot használva a 7 kivezetéses OLED lábait a Nano milyen lábaira kössem? UNO-ra találtam példát, de Nano-ra nem. Ugyanazokra köthetem?
OLED-UNO (NANO?)
D0 - D13
D1 - D11
CS - D10
DC - D9
RES - D8

Eddig I2C busszal próbálkoztam (ehhez át kellett forrasztani a panelen 2 ellenállást), a Nano A4, A5 portjait használtam, de semmilyen teszt programra nem reagált. Vagy eleve rossz volt a kijelző, vagy én rontottam el. Ugyanis közvetlenül kötöttem össze a vezérlő lábakat, mivel azt írták róla, hogy a tápja 3V-5,5V lehet. (A Nano az USB 5V-járól ment, a táp kimenete így kb. 4,7V) De később vettem észre, hogy az SSD1306 már csökkentett tápot kap. A panelen van egy 3 lábú stabilizátor a vezérlő tápjának (tehát tényleg lehetne nagyobb is), de a többi láb közvetlenül van kivezetve. A bemenetekre viszont azt írja az adatlapja, hogy a belső táphoz képest +0,3V lehet a maximum. Ez pedig így kb. 3,5V lenne, 4,7V helyett. Kell ide valamilyen 5V -> 3,3V osztó, vagy ettől nem lehet baja? Használta valaki osztó nélkül?
Előre is köszönöm.

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

Re: SSD1306-s meghajtós OLED

HozzászólásSzerző: Robert » 2017. március 21. kedd, 2:29

Az adatvonalra, ha nagyobb fesz kerül, mint 3.3V - akkor az megöli a vezérlőt. A belső diódán át megkapta az 5V tápfeszültséget:(
2 megoldás szokott lenni:
- jelszintillesztés (FETes vagy ellenállásoszó)
- soros 10k és a belső védődióda a túlfeszt levezeti.

I2C busz esetén a kétirányú leválasztásra/illesztésre is vigyázni kell.

A bekötés Nano és UNO esetén azonos - hiszen azonos a központi processzor.
http://www.tavir.hu - a gazda :)

szla
Újonc
Újonc

Re: SSD1306-s meghajtós OLED

HozzászólásSzerző: szla » 2017. március 21. kedd, 7:28

Köszönöm a választ.
Én is ettől tartok, ezért nem mertem még rákötni. A furcsa az, hogy ennek ellenére sok képet láttam, ahol simán összekötötték. Vagy lehet hogy 3,3V-ról járatták a Nanót/Unót?

Vissza: “LCD kezelése”