color LCD

Hogyha sikeresen O/PLED illetve hagyományos alfanumerikus - esetleg tán grafikus kijelzővel gyűlik meg a baja valakinek:)
Gyuresz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013. július 13. szombat, 18:34

Re: color LCD

Hozzászólás Szerző: Gyuresz »

Sziasztok!

Kis problémám van ...
Adott egy színes tft 128X160 as kijelző, panelnak meg egy arduino 328 as /R3-as kombináció, arduino alatt programozva.
A feladat a következö: sd kártyán tárolva található kb.10-15 kép.
Fekete háttéren fehér felirattal ( ez működik is) állapotkijelzés történik, majd valamilyen külső behatásra vészjelzés történik, minek következtében valamelyik hozzá rendelt képet megjeleníti.
A problémám pedig az, hogy kirajzolás közben lehet látni a képernyőn amint frissít. Próbáltam több féle demó programmal is de mindegyiknél ugyanaz a probléma.
Nekem meg az kellene, hogy a képet egyből elődobja, nem pedig látszodjon a kirajzolás.
http://www.tweaking4all.com/hardware/ar ... r-display/ - ez alatt levő link alatt a gyorsított verziós felállást alkalmaztam.

Segítsetek pls.
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: color LCD

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Szia!
Sebesség-sebesség-sebesség!
Vagy használj olyan TFT-t amiben van elég RAM, így tudsz csinálni frame-buffer-t, amit írogatsz olyan sebességgel, ahogy
tudod, aztán "csere". Ha 1 sec alatt rajzolódik ki a képed, akkor az 128x160x16bit=327kbit/sec. Az 1/5 vagy 1/10 sec frissítés értelem szerűen ennek
5-10-szerese (feldolgozás nélkül, csak a TFT írás!), innen, távolról szerintem nem nagyon bírja a rendszered.
JAni
Gyuresz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013. július 13. szombat, 18:34

Re: color LCD

Hozzászólás Szerző: Gyuresz »

A tft azt a tavir oldaláról vettem -1.8" TFT LCD (128*160) + SD , a és ez a progi ami fut, mellékeltem.

Ez még egyelőre csak a a demo, 8 kísérletezgetés az lcd-vel, ha vibrálás mentesen elindul akkor végleg összekalapálom.
A többi része már megvan, csak össze a vibrálást kell kiküszöbölnöm, és kész is .
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Gyuresz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013. július 13. szombat, 18:34

Re: color LCD

Hozzászólás Szerző: Gyuresz »

Akkor ezek szerint a 328 -as chipem lenne túl kicsi ? Máshol is ezt a tft-t használják, ugyanezzel a chippel, és nem panaszkodnak rá ( még nem bukkantam rá), adatlapra sem leltem.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: color LCD

Hozzászólás Szerző: Robert »

A chipset: Chipset: ST7735S
Adatlap: https://www.crystalfontz.com/products/d ... 100505.pdf
Válasz küldése