Grafikus LCD

Hogyha sikeresen O/PLED illetve hagyományos alfanumerikus - esetleg tán grafikus kijelzővel gyűlik meg a baja valakinek:)
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Mi a tipusa?
Ha nem kell a panel, akkor hőléfúvóval lekaphatod.
Avatar
blackdog
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010. szeptember 2. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: blackdog »

winnerbt írta:Mi a tipusa?
Ha nem kell a panel, akkor hőléfúvóval lekaphatod.
A panel nem kell, de nem ér ennyit az egész. Leírás nélkül sosem jövök rá, hogy az 1000 lábból mi micsoda.

Pedig jó lett volna. Horror áron vanna az LCD kijelző főleg, ha még touch is. :?
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Hát ha van időd és nem ebből élsz, én már csak azért is feléleszteném a meghajtást. Egy kommersz mono kontrollernek van 20-30 inic parancsa, a 304-től felfelé meg 80+. Ha rájössz, hogyan kell inicializálni és közzéteszed, a karácsonyi mise Neked fog szólni :) (és nem olyan válaszokat fognak kapni az érdeklődők, hogy "olvad el a helpet" meg hogy "olvasd el a pdf-jét,
ami igaz, hogy SED1330-nál 1550 oldal...". Szerintem ess neki! Milyen proc hajtja az LCD vezérlőt? Meg mi is a típusa? (újfent)
JAni
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Egy KS108-as grafikus LCD-t próbálnék, de az RXD-TXD portok a M328-on nem akaródzanak billegni. Gondolom a soros lefoglalja, de hogyan is kell ezeket lekapcsolni? Valami rémlik, de nem jut eszembe. Más teljes port meg nincs a uC-n :(
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Bocsánat, hülye vagyok, a program elején benntmaradt egy Print....
JAni
13:57
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

$baud ne legyen benn
Print, Input szintén....

És config láb=outputtal kikényszeríteném a kimenetet.....
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

config output benne volt, $baud nem, de elég volt egy beragadt Print, hogy lefoglalja magának. Furi egy dolog ez, már nem elsőre szaladok bele. Viszont abba is, hogy a KS108-as LCD két chipselect-je fordítva van, mint ahogy az adatlapokban. Bár ez csak konfig kérdése, de érdekes.
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

KS108-as 128x64-es LCD-re szeretnék kipakolni egy tömbben tárolt bitmap-et. Valahogy nem akar világos lenni, hogyan használjam a lib direkt rutinokat, hogyan adjak át adatokat. Valami kicsi iránymutatás rámférne (SED-hez van command meg data direkt utasitás, de ez nem az ugye...).
JAni
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Köszönöm!
Ott mentem el az erdőbe, hogy a Help azt mondja, hogy a
Glcdcmd+data utasítások a SED-es lib esetén használhatóak, és külön van KS108.lib, azt nem említi. Tudva, hogy a két kontrollernek semmi köze nincs egymáshoz, nem gondoltam, hogy működik a direkt hozzáférés.
A JóIsten áldja kezed-lábad!
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Kösz!
Rám férne, mert kerülget az infulenza és a hidegrázás! :cry:
Avatar
dummy
Chipgyilok
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2008. május 24. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: dummy »

Mi a véleményetek?

Adott egy +5V-os 128x64-es kijelző, és egy 3,3V-os rendszer, ahol rendelkezésre áll a stabil, szűrt +5V is. A proci 3,3V-ról üzemel.

A kijelző adatlapja szerint a logikai 1 szint Ut-2,2V-nál indul. 5V esetén ez 2,8V. Ha a kijelző saját tápcsatlakozóira +5V-ot teszek, az előbbi feltétel esetén a 3,3V-ról üzemelő proci elvileg meg tudja hajtani az adat- és vezérlő lábakat, mert a proci logikai 1 szintje (3,3V) már nagyobb, mind az lcd adatlapjában meghatározott Ut-2,2V. Vagy nem? :?
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Nos logikai áramköröknél a logikai 1 általában nem játszik, mivel a bemeneteket felhúzóellenállással látják el.
Ezt egyszerűen ellenőrizheted, adj tápot a kijelzőre és mérj rá valamelyik bemenetére. 5V körüli érték esetén borítékolható a felhúzó.

A probléma nem a proc->lcd irányban, hanem visszafelé lesz. Ugyanis a felhúzó a proc lábát is felhúzza 5V-ra, amit azért én elkerülnék.

Szó mi szó, nagyon nem akarom húzni, én lábanként egy soros diódát kötnék be, ami a 5V-tól megóvja a proc-t, ugyanakkor a logikai 0-t átengedni.
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Avatar
dunyec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. december 10. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: dunyec »

Sziasztok!
Kiszedtem egy siemens a60-ból a kijelzőt (Sharp N1422CP). Megtaláltam a vezérlő IC leírását is(HM17CM4096: http://www.mikrocontroller.net/attachme ... CM4096.pdf)
Segítséget szeretnék kérni az első lépésekhez(init,pont kijelzés,stb), mert nem értem a leírást (gyenge az angol tudásom).
Előre is köszönöm.
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

PC párhuzamos portjára A60. A mintaprogramban minden benne van, amivel implementálható AVR-re a vezérlés:

colonelk.freeshell.org/s-a60/

(fordításhoz használd a translate.google.hu-t)
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Válasz küldése