Nokia és egyéb telefon LCD-k

Hogyha sikeresen O/PLED illetve hagyományos alfanumerikus - esetleg tán grafikus kijelzővel gyűlik meg a baja valakinek:)
Robert

Nokia és egyéb telefon LCD-k

Hozzászólás Szerző: Robert »

Felmerült Nokia 3310-es LCD kezelése:

Lengyelül:)
http://www.elektro-n.com/forumx/viewtop ... d6e30481ee

Németül:
http://www.mkprojekt.de/3310.php

Még1 németül:
http://www.mikrocontroller.net/forum/read-4-96909.html

Amit kiderítettem: SPI buszos a kijelző...:)
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

Köszi, majd a hétvégén elmolyolok vele...
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha sikerül, és nem titkos a kód elkérhető a könyvhöz? Vagy versenyre benevezhető.... (kommentezni illik :D )
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

Jó jó, Elsőnek azért működjön...
Jelenleg még nincs életjel...
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

A versenyre már biztos hogy nem készül el.

Figyelem!
Aki hozzá tud jutni nokia3310 kijelzőhöz (az adja nekem...:), nagyon figyeljen arra hogy amikor a kivezetéseire szalagkábelt forrasz, ne melegítse túl mert leválik az üvegről, célszerű az eredeti "lecsupaszított" telefon nyákra ráforrasztani a vezetéket valahogy...
Higyjétek el.... Én már tudom :(

Nem ment az egyik kód sem, ezért rádugtam a telefonra, és már nem adott képet, ekkor végigmértem, minden jó volt, fordítok a vezetéken és erre LEVÁLT . visszaragasztani meg már nem lehet.

Ezt én ingyen szerztem jó hossú utánajárás után. ....

DE hozzá lehet jutni a http://WWW.SPEEDSHOP.hu oldalról (1990 Ft)(Budapestiek előnyben) és egyes mobiltelefon boltokban (ez nem a reklám helye de Szegeden a GodzillaGSM-nél, persze borsos áron ~3000Ft)
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

NA VÉGRE!
Szerztem kijelzőt és MŰXIK!
Most már csak közölhető formára kell hozni a forráskódot és egyszer majd el kell küldeni...
De addig még néhány funkciót meg kell neki tanítani, a karaktereket meg kell tervezni(erre már írtam egy Delphis progit...)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

Köszi, az előbbit már megtaláltam, de sehogy sem sikerült működésre bírni atmega16-on.
Az utóbbi fórumot is már megtaláltam, és az ott található egyik forráskódot sikerült működésre bírni. Azután írtam hozzá néhány dolgot: pozícionálás(az előbbi forráskód alapján...), lcdtörlés, újra megrajzoltam a karaktereket(úgy néznek ki mint a hd44780-as kijelzőn), kisbetűket, ékezetes betűket raktam bele, megrajzoltam néhány írásjelet : . : ( ) ° !
Aztán összedugtam DS1621-es hőmérővel és PCF8583mas valósidejűórával és már van hőmérőm, meg órám is egyszerre :wink:
Épp most akarok le menni a műhelybe hogy összekókányoljak csupajuk próbapanelon egy 4 gombos billentyűzetet...
Aztán meg lehet írni rá a menürendzert. Atmegára fér, PIC16F871-re nem fért... :D
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ez a DS1621 mit tud? En a LM75 ill 75At hasznalom... (I2C busz, igy alig viszek el lábat...). Ezen lóg a nálam EEPROM, hőmérő, illetve ha lesz akkor nikai kijelző. Ha meg EEPROMba lementek bitképet, akkor azt a LCDere vissza lehet nyomni. 64*128-as LCD 1kbyte/teljesképet jelent. Így pl. 24LC256 32kbyte azaz 32 kép. Ez meg 3fps-l játszadozva 10 mp mozi :lol: .


Az óra felesleges- hogy bosszantsalak:)
A M16 TOSC1 és TOSC2 lábára rá a 32kHz-s kvarc, és Bascom alól az összes órarutin használható:) A chipben van óragenerátor....

Mielőtt készredobozolod. Hülye tippjeim vannak, mi?:))
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

DS1621 = LM75
A ds1621 100% ban megegyezik az lm75 tel, csak a DalasSemiconductors gyártja, én meg ezt vettem meg 8)
Vannak órafunkciók 8O ? hopp ezt nem tudtam, akkor megyek és átdugom a breadboardot. Idegenkedtem a softveres órától, mert úgy gondoltam hogy időmérés közbe nem tudok mást csinálni, vagy ha mást csinálok akkor az óra addig áll.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Amig az ora megy, addig barmit tehetsz. Ugyanis ez belul hardveres ora!

A bascom konyvbe pl. ez is kell majd:).


Nezd meg a Config Clock es a megaclock.bas mintaprogit.
Time$, date$ is sokat segit
:lol: .
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

OK majd megnézem, bár nincs sok kedvem átmódosítani a programot....
Erre is lehet egy pár pF-os trimmert rakni hogy pontosan beállítsam?

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

(ez a nap az utolsó esély arra hogy összeállítson mindenki egy AVR-es LED-es karácsonfa villogtatót :lol: )
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Azt hiszem belül HW alapon lehet.

Karácsonyfavillogtató vezérelten:
http://lindsaylights.iodbbs.com/videos/ ... quence.wmv

Mindez LED alapon, legalábbis a vége fele...
(Még szerencse hogy nem neveztek a versenyre)..
Másik videó a nyitólap fenyőfájára kattintva...
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

Látom veled nem lehet viccelni... :D (Nem gondoltam hogy keresel filmet :) )

Kipróbáltam az órát. Tökzsír :) . Az elején nem akart menni, mert kihagytam belőle az ENABLE INTERRUPTS sort...
Így most megspórolhatok pár uA-t az áramfelvételből 8)


.:: MaSTeRFoXX::.
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

Hú!

Most néztem az i2c fejezetet...
Ez a Philips PCF8591 DAC milyen gyors?
Mert olyan elvetemült gondolatom támadt :twisted: , hogy ezt akár lehetne dallamcsengő építésére használni!
Lehetne normális végfokot (lm386 v. tda2822), és hangszórót rákötni
Válasz küldése