Verseny 2012

A kész vagy készülő munkákról itt lehet többet olvasni, illetve itt zajlanak a hírdetmények is.
Avatar
glezmen
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2012. augusztus 9. csütörtök, 6:00

Re: Verseny 2012

Hozzászólás Szerző: glezmen »

Robert írta:Otthon van még 1F is! Feltöltve 5V-ról ~10-30 msec alatt LEDdel világítani lehet róla több órán át...
Ilyen van pl.a tekerős/pumpás zseblámpában is.
igen, Lomexnel a webaruhazban talaltam, be is raktam a kosarba kettot, jol jon az meg egyszer :D
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Verseny 2012

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Az linken egy 600F-os kondenzátor van, 25000 Ft-ért. :)

A leírás szerint 100A-t minden további nélkül képes leadni, sőt megfelelően összekapcsolva az 1000A sem probléma.
Persze ha nincs azonnal szükséged 100A-re, akkor egy akkumulátor tökéletesen megfelel kondenzátor helyett és sokkal olcsóbb.

22000 uF-es kondenzátort egyébként a terepasztal váltóállítóművéhez használtam. A váltóállítómű egy elektromágnes, ami árban német (4000Ft), minőségben pedig kínai. Megvettem, a gyermek megnyomta egyszerre a jobbra+balra gombot, az állítómű izzóvá alakult és megolvadt. Amikor érdeklődtem a boltban, hogy ez normális-e, azt mondták, hogy nem szabad a két gombot egyszerre megnyomni, mert attól leég. :)

Azután sorbakötöttem vele a 22000uF-es kondenzátort, hogy a leadott energiát maximáljam. Ha egyszerre nyomja a két gombot, a váltó középen beakad, viszont a kondenzátor feltöltődik és nem fog 15W-os izzóvá alakulni a szerkezet.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Verseny 2012

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

A versenyen egyébként hardver nélkül is lehet indulni? Ha igen, a következőre benevezek.

Egy logikai jelanalizátoron dolgozom, amivel lehallgathatom a TWI-t és az UART-ot.

Elvileg 500khz-ig mér változást, bár ezt 115200 bauddal nem lehet átvarázsolni, szóval addig mér, amíg a memória tart. Unonál az 500000 baud is használható lesz.

A hardver minimális, 4+1 vezeték, de a haszna szerintem ennél sokkal több lenne.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Verseny 2012

Hozzászólás Szerző: Robert »

A 2012. évi verseny már elmúlt....

Kérdés: HW nélkül hogyan teszteled?
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Verseny 2012

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Az oszcilloszkóp mellé sem adnak függvénygenerátort. :)

Azért dolgozom rajta, mert sokat szívtam a TWI-vel. Napok elteltek, hogy kitaláljam éppen miért nem megy.
Avatar
tuccer
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. augusztus 14. vasárnap, 6:00

Re: Verseny 2012

Hozzászólás Szerző: tuccer »

Az idén lesz verseny??
Ha igen akkor ugyan azok a követelmények mint ami le van írva a 2005-ben készült hozzászólásban???
Előre is köszi a választ.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Verseny 2012

Hozzászólás Szerző: Robert »

Inkább a 2012-es alapján indulnék el a szabályokon...
De lesz pár változás 2013-ban... Sőt!
Válasz küldése