Programozói verseny II.

A kész vagy készülő munkákról itt lehet többet olvasni, illetve itt zajlanak a hírdetmények is.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

OSD melyik?

Én egy ATMEGA16 alapúval játszom... Csak a C progit le kellene fordítani. Be: 19200 bps-l a kiírandó. Terminálképernyő 5V TTL szint. 3 ellenállás+2 kondi+kvarc neki csak:)
Kb 20*35 karaktert tud:)


Viszont nem tud kép a képben effektust... És csak fekete fehér....

Viszont van FPGA-ban színes, karakteres/grafikus megvalósítás a VGA módokat tudja. AVR mellé illeszthető:). Mostaban ha az AVRekkel végeztem, jönnek a FPGA chipek... Legalább egy VGA erejéig.
Vagy egy CGA kártyát meghajtani, és az még színes RGB is lehet TV-n....


Ja adat átvitelre : RF átvitel WLANon keresztül? Egyre kommerszebb holmik vannak rá. Amit láttam CF kártya méretű WLAN illesztő, ami eredetileg PDAhoz volt kitalálva. ezt rakták AVRre:).
Avatar
robsy
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006. augusztus 23. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: robsy »

Engem érdekel a részvétel, igyekszem. De amint elnézem az eddigi pályamunkákat, meg egy-két hozzászólást..... még messze vagyok egy-két profihoz képest, de talán a szorgalom, meg az igyekezet - a nagyok szerint - hoz egy-két gyümölcsöt :D
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

OSD: http://edevice.fujitsu.com/fj/DATASHEET ... 428824.pdf
Ilyet sikerült szereznem (kitételek: összetett be-ki, i2c, színes) mintának.

Ez sem rossz, csak aranyárban mérik: http://www.sequoia.co.uk/silicon/manufa ... isplay.php

AVR-nél az a gond, hogy színeshez lassúak (max. overclock...).

Kép a képben nem érdekes nálam.

Hőmérés:
433MHz-s RF "bolti" adók, fillérekből megvan, esztétikus. Most elemzem a jelfolyamot. Előny, hogy 1db ceruza elemmel elvannak fél évig-évig és viszonylag olcsó. Hátrány, hogy megszülök mire kielemzem, hogy hogyan működik.
Avatar
SirLeslie
Pákabűvész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2005. április 14. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

Robert- írta: ...
Minthogy Sirleslie 31-n kérdezte küldhet-e e többet (meg tudtam úgyis termékeny féléve volt:)), és a minták is csekély számúak (1 db) voltak, így küldjön. a kiírásban azt hiszem nincs sem limit, igaz az sem hogy nincsen....
...
...egyébként kérném szépen a "tisztelt értékelőbizotttságot", hogy csak azt a művet vegye majd figyelembe, amelyikre legtöbbet szazaznak - ha egyáltalán előfordul ilyesmi véletlenül :lol:
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha jól értelmezem a dolgokat, akkor 2 ember küldött be összesen 5 pályamunkát, mivel 4 ebből a Leslieé. Akkor elvileg első és második helyezet lesz csak, és nem lesz harmadik helyezet? 8)

A belinkelt szakdogát elolvastam. Nagyon szép munka, gratulálok. Én épp most írom, és remélem én is hasonló szépet tudok alkotni majd.
Sok hasznost dolgot találtam benne amit majd hasznosítani fogok, mint pl SMS küldés. :lol:

Izgatottan várom már, hogy olvashassam a pályamunkákat, no meg persze a helyezéseket. :wink:

Üdv: Higgins
Avatar
SirLeslie
Pákabűvész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2005. április 14. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

Kérdezném szépen, hogy Berekméri Norbert: RFID azonosító projektjéről van részletesebb hardver infó? Milyen modul/milyen kártya/kapcsolási rajz/hol lehet beszerezni/stb... izgatottá tett a dolog :lol:
Robert-

Hozzászólás Szerző: Robert- »

Kártyaolvasó: CWL-1 modul és kieg antenna.
Beszerzés folyamatban.

PIC van rajta.

Este küldök infókat.
Avatar
SirLeslie
Pákabűvész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2005. április 14. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

Robert- írta: Este küldök infókat.
Köszönöm szépen!
Avatar
tibi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006. augusztus 26. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibi »

Hasonló modul van a chipcadnél is (MTP-K4-I), csak az asszem másfajta kártyához.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az alapkártyákat az is tudja, csak a teljes protokollkezelést le kell programozni:(....
Avatar
tibi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006. augusztus 26. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibi »

Ez a modul az "inteligens" fajta. Ennek is RS232 kimente van. STX és ETX között küldi ki a kártya kódját meg a CRC-t. Van neki WIEGAND kimenete is, azt még nem próbáltam. A modul - ha nem tévedek - csak az ASK-s fixkódos kártyákat kezeli.
nonem

Hozzászólás Szerző: nonem »

Hello nobody_hun!

Tetszik a diplomamunkád, kérlek küldj egy mailt a címemre,hogy felvehessem veled a kapcsolatot:balazszkukacemitelnetponthu
Válasz küldése