A versenykiírás és hírdetmények...

A kész vagy készülő munkákról itt lehet többet olvasni, illetve itt zajlanak a hírdetmények is.
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Csak regisztrált felhasználók szavazhassanak. És persze témánként csak egyszer. Végülis a regisztráltak az oldal magja.
Azért azt sem árt korlátozni, nehogy legyen hirtelen ezer meg egy új felhasználó. Na ezt nemtom hogyan, mert itt pontosan ugyanazok a problémák.
Avatar
oneil
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. április 21. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: oneil »

hmm. bar a szavazasnak mar regen vege van, de egy otlet arra az esetre, ha ujat szeretnel inditani: a szerver egy szoveg alapjan kepet general es a szavazo lap azt figyeli hogy a beirt es a megjelent szoveg egyezik-e. ez mar nagyon sok helyen bevalt megoldas... ezt a kattintgato programok nem nagyon tudjak kicselezni... aki meg megis megoldast talal erre, az meg megerdemli a plusz kattot :) (kollegamtol van az otlet, mert o egy nagyon latogatott oldalon csinalja ezt, ahol a altogatottsagert verre megy a kuzdelem es minden fortelyt felhasznalnak a novelesere... :) )

a script hozza meg tonna szamra lelheto fel a weben hozza, csak testre kell szabni a site-odhoz.

lesz amugy ujabb verseny? most parhuzamosan csinalok 2 dolgot mert sok koztuk az atfedes es bar az egyik zarodogahoz lesz es azt nem tennem ki amig el nem biraljak, de a masikkal szivesen neveznek a nyar vege fele... :)
Udv,
O'neil
Robert-

Hozzászólás Szerző: Robert- »

Sikeresen kiütöttem az előző hozzászólásomat egy rosszhelyre kattintással:).

Így rövidebben:
A fórummotor frissítése kidolgozás alatt van, ugyanígy az oldalé is. Június elejére kész leszek vele - remélem (vizsgák után merek beleugrani...).


Újabb verseny: A mostani lezárása eredményeként (a nyeremények postázódnak a héten/jövőhéten) pihenőidőszak jön, valamint a könyvet írom tovább lendületet adva a következő versenyhez. A könyv tervezete (ld a Bascom->Könyvről részen) már megvan. A tervezett verseny június közepén kerül kiírásra (a hírlevél is készül, és abban is lesz felhívás), és aug. 1. leadási határidő. De ezek a tervek.

Addig sok megavalósítást / kieg hardvert is készítek még ismertető + webshop szinten is (IrDA átvitel, SD kártyaolvasó/adattár, RS485 adatátvitel, Rádiós kommunikáció, billenytűzetkezelés, programozók (USB-ről), stb.).


Szóval készüljön csak az a dolgozat:).
Ha elakadsz, szerintem itt még segítség is jön.... :wink:
Avatar
oneil
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. április 21. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: oneil »

Mertem remelni gondolatban hogy vagy itt, vagy az elektro listan csak talalok vkit aki segit, bar ez utobbin kb fel evben egyszer kerdezek egyet, inkabb passzivan olvasok es tanulok beloluk :) igaz alapvetoen jobb szeretek magamtol rajonni dolgokra, de azert neha jobb ha mas velemenyet is meghallgatja az ember. a projecttel meg remelem kesz leszek aug 1-ig. csak eleg sok love megvalositani... de ha mar csinalom akkor rendesen :) ennek az elozo verzioja piccel ment es lenyegesen egyszerubb kepessegu volt (nem mintha pic-cel nem lehetne ilyet...). de azutan az avr egy teljesen mas erzes, persze lehet hogy ha ezt is assemblyben kellene elkovetnem, ezt sem elveznem ennyire...
arra az rs485 reszre kivancsi leszek, bar addigra a tervek szerint en is kesz leszek a sajat megoldasommal. :) igaz az konkretan dmx512-hoz lesz, de ha jol olvastam olyan is van itt a forumon, aki csinalt mar olyat :)
no mindegy. Meg ugyis hallatok magamrol eleget es kerdezek unasig :)

huu, most jo titokzatos voltam ;) sokmindent elmondtam a keszulo murol es megis semmit :)
Udv,
O'neil
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

RS485 semmi extra. Szabvány alapkapcsolás (75176-os IC, 5V-os rendszer).

Az alapelv a következő:
h**p://members.home.nl/bzijlstra/software/communication/Benbus.htm
Ennek kicsit módosított változata.

A Mintapanel megvan, most két demopanel között a kommunikáció illetve a PC-Demopanel kommunikációt nézem meg.

Jövőhétre megvagyok az alaptesztekkel és utána megy bele a könyvbe...
Avatar
oneil
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. április 21. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: oneil »

igazabol a legtobb dmx-el foglalkozo oldal a weben szinten a 75176-ot hasznalja meghajtonak. en is ebbol vettem nehanyat. ha elesztem a mega panelt is, akkor eljatszok en is egy kicsit a dolgokkal. bar az meg odebb lesz (1-1.5 het). bar meg a temaban gondolkodom, hogy a strobivezerlom helyett egy dmx-es illesztot dugok a strobi faraba, aztan hadd szoljon.
mindegy. addig is kivancsian varom a konyv boviteset.
Udv,
O'neil
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Robert- írta: A mostani lezárása eredményeként (a nyeremények postázódnak a héten/jövőhéten)
Szia!
Lehet hogy én vagyok türelmetlen :roll: , de azóta már eltelt egy hónap 8O
Mondjuk ha a vizsgáid miatt van akkor persze érthető :|
Robert-

Hozzászólás Szerző: Robert- »

Csak a vizsgák miatt halasztódott, de már össze van készítve mind:). A héten postára is kerül (kb. szerda magasságában...).
Válasz küldése