Bascom és egyéb könyvek elektronikusan

Mindenféle elektronikával kapcsolatos könyvelről...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Interaktív Bascom kurzus....(arab nyelven :), de a kapcsolások, SW univerzális)
http://www.mcselec.com/index.php?option ... &Itemid=67

An Introduction to Micro controllers and Software Design.
http://www.mcselec.com/index.php?option ... &Itemid=54

Mini Corso Teorico/Pratico di Programmazione in BASCOM (olasz)
http://www.grifo.com/CORSO/BASCOM_AVR/AVR.htm
http://www.grifo.it/CORSO/BASCOM_AVR/AVR.htm


Student Bascom book/lecture
http://homepages.slingshot.co.nz/~bcollis/
Avatar
Wiver
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. május 12. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: Wiver »

Valaki tegye már elérhetővé a bascom kézikönyv letöltését.
Az egész országban ez az egy oldal van ami avr-el foglalkozik, és itt se lehet elérni. Ez hihetetlen.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hihetetlen...

Ebben a könyvben kb. 3 év szellemi terméke van. Egy ideig a Fair hozzáállás miatt elérhető volt. Most csak a HTML alapú, és folyamatosan frissülő írás van fenn.

Az unFair magyarországi hozzáállás miatt nem érhető el a pdf alapú dokumentum az oldalon. Sajnálom.

De a HTML / Bascom leírás alapú és folyamatosan frissülő folyamatosan - és igyekszem - naprakészen elérhető.


Papír alapú nyomtatott könyv kiadása esetén kb. 4-5 eft körül jött volna ki a könyv _önköltségi_ ára. Erre - 250-500 db-s mennyiségben nem volt sem piac, sem alaptőke a megfinanszírozáshoz. A terjesztés még 1x ennyibe lett volna kb. így a végfelhasználónál ez kb. 8-10 eft-s könyv lett volna...
Avatar
gerry
Chipgyilok
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2005. október 11. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: gerry »

Robert írta:Hihetetlen...

Ebben a könyvben kb. 3 év szellemi terméke van. Egy ideig a Fair hozzáállás miatt elérhető volt. Most csak a HTML alapú, és folyamatosan frissülő írás van fenn.

Az unFair magyarországi hozzáállás miatt nem érhető el a pdf alapú dokumentum az oldalon. Sajnálom.

De a HTML / Bascom leírás alapú és folyamatosan frissülő folyamatosan - és igyekszem - naprakészen elérhető.


Papír alapú nyomtatott könyv kiadása esetén kb. 4-5 eft körül jött volna ki a könyv _önköltségi_ ára. Erre - 250-500 db-s mennyiségben nem volt sem piac, sem alaptőke a megfinanszírozáshoz. A terjesztés még 1x ennyibe lett volna kb. így a végfelhasználónál ez kb. 8-10 eft-s könyv lett volna...
Szia Robi!

Hol kértél árajánlatot a könyvre?
pü-ben leírhatnád a formátumot, meg az oldalszámot, lehet tudok segíteni,de akár ide is.

Egyszer meg akartalak lepni, de mire le töltöttem volna a pdf-eket addigra leszedted, mert akartam neked csinálni egy Demo könyvet, olyan bővíthető kapcsosat, hogy ha megjelenik egy új cikk, akkor azt meg lehessen rendelni és belefűzni a többi közé, olyan (Dashöffer katalógus mintájára).

Mondjuk a kemény táblás csatos fűzős borító az húzós, de a sima könyv sztem nem!
Avatar
Wiver
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. május 12. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: Wiver »

Úgy látom ez a könyv olyan, hogy vagy mindenki használhatná, tanulhatna belőle vagy senki. Itt a senki érvényesül :(
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Azért mielőtt ilyen sommás véleményed van, elolvashatnád az előzményeket....

Az indoklásokat és az okokat.


A fűzős könyvre gondoltam én is:).
Ajánlat pár környékbeli nyomda, ill. egyetemi nyomdák... Ahol ilyen kisszériás jegyzetek készülnek...
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Figyelj már te wiver! Ki vagy te?
Hogy képzeled, beesel ide kopaszként, még semmit nem tettél az asztalra!
És már vinnéd is sok éve összegyűjtött mások tapasztalatát!
Tanulj már meg viselkedni! Na éppen az ilyenek miatt lett letiltva a cucc!
Én is messze menően helyeslem!
:evil: :(
Avatar
Wiver
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. május 12. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: Wiver »

Na figyu kapu48. Én nem állítottam soha hogy le tettem bármit is itt az asztalra, én csak arra utaltam hogy könyv nélkül nem is fogok. A másik meg ne utasíts engem arra hogy tanuljak meg viselkedni, te nekem nem vagy senki, és én nem is bántottalak se téged se mást. Miért lenne az ilyenek miatt letiltva mint én? Mire gondolsz? Mi rosszat tettem? Én azt hittem egy fórum arra való hogy megbeszéljék az emberek a problémákat, hozzá szóljanak dolgokhoz, de itt ezt is tilos, mert vannak ilyen emberek mint te akik miatt csak kussolni szabad, mert nem tudom kinek érzed magad. :twisted:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Papíralapú könyv nélkül itt van a Bascom leírás, magyarul, fejezetenként...
Az elérhető.

Abból miért nem lehet tanulni :?:

A könvy:
1, A szerzői jogsértések miatt nem érhető el.
2, Az anyaga folyamatosan bővül, változik.
3, Ez a Bascom fejezetek alatt elérhető.
Avatar
Wiver
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. május 12. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: Wiver »

Egy fórumtársunk akinek korábban sikerült letöltenie, elküldte nekem.
Így már nekem is megvan. Eddig sem kértem, és ezután sem fogom. A másik dolog amit nem értek, hogy miért nincsenek értelmes, hasznos kapcsolási rajzok ezen az oldalon? A hobbielektronika.hu oldalon is több cikk van az avr-es dolgokról, mint itt ami kifejezetten avr-re készült.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Ez itt iskola, nem a késztermékek ingyen piaca!
Ha valami kel tanuld meg elkészíteni! Aztán szívesen látjuk, ha közkincsé teszed!
De azt hiszem te csak a rosszabbik, potyázós fajta vagy!
:x
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nyitólap -> Versenyek.....

kb. 25-30 komplett leírással.....
De novemberben a következő verseny, lehet benevezni....


Sőt, cikket is küldhetsz be.
Az oldal - immár jónéhány éve - hobbiszinten épül, jónéhány ember a szabadidejét áldozza érte. A HE és ez az oldal kissé eltérő. Más a profil, más a mentalitás. De a témakör is eltérő.
Szeretném a napi munkám helyett ezt csinálni. Csak nem hoz annyit a konyhára, hogy megtehessem :) . Ígérem, gyorsabban haladnék vele...


U.i.: Tessék reklamálni az HE fele, hogy írjanak több cikket, vigyék a Bascom hírét.... Szabad a pálya.

U.i.1.: A HE-n a C nyelvű programozás fut. Azaz a SW, HW és a chip egyszerre tanulandó. És feltételezik a C ismeretét. Ami meg nem igazán hobbi/kezdőknek való... Az AVR8 lábbal sorozat a Bascom könyv mennyied részének is felel meg? Negyede? Ötöde?

U.i.2.: Az oldal nem megoldás-szállító, és nem fogsz KOMPLETT utánépíthető, azonnal működő komplex alkalmazásokat találni (kivéve versenyek). Tanulásra, tanításra készült.

U.i.3.: Mutass egy angol nyelvű FREE oldal is akár, aki a így végigvitte a Bascom lehetőségeit... Az oldalban kb 3 év szabadideje, munkája és nem kevés tőkéje van embereknek (mind az üzemeletetés oldaláról, mind a rengeteg kísérlet oldaláról....)

U.i.4.: A könyv amit megkaptál kb. 1,5-2 évvel ezelőtti változat. Azóta kb. 9 fejezet és jópár alkalmazási minta készült el...
Avatar
ArySoft
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. február 23. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: ArySoft »

Szerintetek idézek "a közkincsé tett" dolgokból mások nem tanulnak,
esetleg részben vagy teljesen felhasználják sajátként és máshol értékesítik, hasznosítják.
Az értéktelen? azért nem dogozott senki?
Ja Az ingyen van.
Nem értem hogy ha már van (az a könyv) mért kell rejtegetni?
A regisztrált felhasználók elöl?
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

A Főoldalról mindenki eléri, és olvashatja. Csak letölteni nem lehet!
8)

Mert voltak, akik leszedték, és sajátjukként oktatták! Nem tudom, mit nem lehet ezen megérteni?????
Örülnél, hogy ez is van ingyen!!!!!!!!
:(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kapu48 2010. július 22. csütörtök, 20:32-kor.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Mert a szerzői jogok semmibevétele történt meg vele kapcsolatban.

Az anyag a "Bascom könvy" aloldalakon keresztül elérhető - a mai napig. Igaz HTML lapon, és nem kész, szerkesztett PDF formában...

A közkincs fogalma kissé más. Az oldal inkább a CreativeLicence keretében működik. Azaz elvárás (lenne) hogyha itt/innen valamit felhasználsz, módosítod, átírod, kibővíted, akkor azt publikáld / megossszad a fórumban.


Ha valaki itt valamit megtalál, akkor azt 1:1-ben sajátként továbbadni, forrásmegjelölés nélkül használni, nyereséget termelni (mások tudását felhasználva, és nem közösségként visszaosztva a kibővített tudást) - nem igazán etikus. Szerintem.

Persze ha valami piacképes, akkor _elkészíteni_, felhasználni, nyereséget termelnik lehet. De nem mondhatja, hogy saját! szellemi alkotás - főleg ha 1:1 copy...

A szerzői jog, illetve publikációs és rendelkezési jog - ellenkező döntésig/megállapodásig a készítő joga. És ha úgy dönt, hogy ennyi és ne tovább, akkor ezt el kell fogadni (vagy jogsértően, visszaélve a bizalommal/tudással/jogosítványokkal) meg lehet szegni (viselve a következményeket).


Az oldal profilja és működése a _közösségi_ tudás építése, és halmozása. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki elvesz belőle - de nem ad vissza.Profitálni lehet, de ehhez tessék hozzájárulni. Információval, tudásanyaggal, cikkel, stb.
Válasz küldése