Nyomtatott tankönyvek és vélemények

Mindenféle elektronikával kapcsolatos könyvelről...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Nyomtatott tankönyvek és vélemények

Hozzászólás Szerző: Robert »

Gondoltam nem árt ha van egy ilyen topic, hisz számos szakkönyv létezik - eléggé széles palettán szóródó árakon. És hátha sikerül összeszedegetni, hogy melyik éri meg az árát, melyik felejtős....
Kalózkönyvek letöltési linkjei törlésre kerülnek!

Hogy kezdjem a sort:

Átalánosságban, itthon a www.ebookz.hu oldalról (regisztráció után) jónéhány könyv letölthető. Sok esetben még előadások és vizsgaanyagok is.

Elektronika nem kifejezetten van fenn, de pl. BASIC-ra keresve jónáhány találatot kaphatunk... (alapozásnak jó, ingyenes...)
Norrisz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. szeptember 13. vasárnap, 19:28

Re: Nyomtatott tankönyvek és vélemények

Hozzászólás Szerző: Norrisz »

Üdvözlök mindenki!
Tudnátok esetleg néhány könyvet ajánlani (csak nyomtatott irodalom érdekelne, magyar nyelven) az AVR programozás alapjairól? a nyelv Bascom, vagy C. Az előbbi közelebb áll hozzám a BASIC miatt, az utóbbit viszont szeretném megtanulni. Nem olyan könyvre van szükségem, ami a kontroller elvi működését, felépítését magyarázza 200 oldalon, majd a programozási fogásokra csak 20 oldalt szentel. Nem tudom , de biztos van köztetek olyan, aki PC-t is tud programozni. Annak van rálátása a PC programozáshoz fellelhető szakkönyvek felépítéséről. Valami hasonló elgondolás alapján íródott könyv(ek)-re lenne szükségem. Ha valaki tud címeket, vagy esetleg van eladó (a polcon porosodó :D ) könyve azt szívesen megvenném.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nyomtatott tankönyvek és vélemények

Hozzászólás Szerző: Robert »

AVR-re?
Nincsen:(

Cből a nyelvet ill a chipet belülről ASM-ben tanítják (didaktikai elvek miatt), majd úgy nyitnak a C fele.
Egyszerre a HW, a SW és a chip belseje kicsit tömény lenne....

Bascomból a Bascom könyvecske az http://avr.tavir.hu oldalon. Esetleg 1-1 könyv előfordl.
De most ne nézz csúnyán: A Bascom háza tája kezd lefele áldozni - sajnos:
- csökkenő támogatás, frissítés. A támogatott eszközök egyre csökkennek. (ill az újak nem kerülnek bele)
- a chipek nem bővülnek, marad a 8-bites AVR. xMega fele volt nyitás.
- Fizetős maradt...

Versenyhelyzet Arduinoval:
- használható(bb) dokumentációk készülnek
- megjelenő új eszközök viszonylag hamar library-ként megjelennek
- nyílt keretrendszer (sokféle chipre van kiegészítés az eredetik mellett). Más platformok is: pl. ESP8266 16bites, 32bites Cortex-M0; Cortex-M3 és Cortex M4 támogatással.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Nyomtatott tankönyvek és vélemények

Hozzászólás Szerző: vargham »

Norrisz írta:Üdvözlök mindenki!
Tudnátok esetleg néhány könyvet ajánlani (csak nyomtatott irodalom érdekelne, magyar nyelven) az AVR programozás alapjairól?
Angol? On-line? Sokkal könnyebb lenne.
Ha programozni akarsz, kell az angol.
-Az oktató irodalom nagy része angol.
-A gyártói dokumentáció angol.
-A nagy felhasználói fórumokon angolul társalognak.
Nem lehet megkerülni.
Norrisz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. szeptember 13. vasárnap, 19:28

Re: Nyomtatott tankönyvek és vélemények

Hozzászólás Szerző: Norrisz »

Először is kösz a hozzászólásokat - szóval marad a böngészés :roll:
Róbert nem nézek "csúnyán" (alapból ilyen a tekintetem :mrgreen: ) Az angol nyelvű könyvekkel sincs problémám, viszont reménykedtem benne, hogy talán fellelhető magyarul valami irodalom, jobb szeretem a kézzelfogható könyveket, mint az e-book-ot. Tudom vágólapozás, keresés... :mrgreen: A Bascom- ot sajnálom. Ilyen az én formám... Csak az ilyen kódok értelmezésével akad gondom pl.:

Dim A As Byte , Q As Byte -OK
Config Portb = Output - OK
Portb = 255 ' All outputs Hi - OK
Config Portd = Input -OK
' Configure the timer to use the clock divided by 1024
Config Timer0 = Timer , Prescale = 1024 OK
On Timer0 Timer0_isr ' Jump to Timer0 ISR OK
Enable Timer0 ' Enable the timer interrupt OK
Enable Interrupts ' Enable Global Interrupt OK
Do
Nop - ??
Loop
End
Timer0_isr:
A = Pind ??
Select Case A
Case &B11111110 : Q = &B11110000 - ??
Case &B11111101 : Q = &B00001111 - ??
Case Else Q = &B11111111 - ??
End Select OK
Portb = Q OK
Return OK
Na egy ilyen kód a PC programozásnál simán el volt magyarázva, a miértekkel. Itt viszont csak az van leírva, hogy ide ezt , oda azt az értéket adjuk, a miértek hiányoznak...Lehet hogy én vagyok fafejű :mrgreen: , de 2004 -óta PC-n nyílvántartó progikat írtam és ez a fajta kódolás még messze áll tőlem - ezen szeretnék változtatni, csak így egy kissé nehézkes...Naívan azt hittem , hogy az Arduino után majd könnyű lesz...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nyomtatott tankönyvek és vélemények

Hozzászólás Szerző: Robert »

Pedig ebben minden benne van, ami a magyrázathoz kell..... :(
Válasz küldése