Nagy-Csányi-Kárász: Arduino

Mindenféle elektronikával kapcsolatos könyvelről...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az első papír alapú könyv a kielemzés tárgyában:
Nagy-Csányi-Kárász: Arduino (foglalkozások intelligens anyagokkal és eszközökkel) nevet viseli. 1700-2100 Ft közt kapható meg, 90 oldal.

Végre egy magyar nyelvű könyv - egyszer élünk alapon megvettem.
Hát....
Egy EU-s projekt épült köré - egy honlap, iskolai oktatás és egy könyv. Tanárok írták, nem igazán felhasználóbarát. Néhány helyen a megfogalmazás szakmailag pongyola (jobb érzésű műszerész visítófrászt kap).
A belsejében - gondoltam - az ARDUINO felépítése illetve működése és az ARDUINO keretprogram használata lesz benne. Tévedtem.
Szép nagy rajzok és képek - mely inkább foglalják az oldalt, mint hasznos információ tartalommal bírna.
Az AMICI vizuális keretrendszert mutatja be és a LED-villogást, IO-kezelést, illetve néhány szenzorlehetőséget. Ezzel el is megy a könyv első 50 oldala. Utána pedagógiai segédlet ill. leírás, hogy amikor ezzel fogallkoztak miket készítettek (programkód, építési leírás nincs igazán, csak fotó (fekete-fehér(újságszintű)+szöveg)...
A végén egy tanmenet szerűség (vázlatnak jó esetleg).
A könyvben használ fogalmakat (pl. PWM) ami sem feloldásra, sem megmagyarázásra nem kerül a felbukkanásakor.

Eredmény: A könyv elkészült, de nem adnék érte pénzt. Angol nyelven a http://www.arduino.cc oldalon sokkal több és részletes infó van (igaz angol).

Ez a könyv nem éri meg az árát.
Válasz küldése