Teljesítmény-kapcsolót keresek

Apróhirdetés az oldalon a megunt, kinőtt holmikhoz. Kereskedelmi mennyiségek nem engedélyezettek.
Válasz küldése
Avatar
agopet
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2008. október 16. csütörtök, 6:00

Teljesítmény-kapcsolót keresek

Hozzászólás Szerző: agopet »

Korábban két SSR-t tartalmazó kiegészítő panel is volt a webshop-ban. Ilyet keresnék 230V/10A kapcsolására.
Tud ebben segíteni valaki? Mibe kerülhet ez? Köszönettel: agopet
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Teljesítmény-kapcsolót keresek

Hozzászólás Szerző: Robert »

SSR kapcsoló: én az S1xxx sorozatot használom (Sharp).
Ennek egyik fele LED, másik oldalt 400V/8A vagy 400V/16A.

Jelenleg a shopban relés áramköri lapok vannak, SSR-es nem is volt (csak a SMD égető kemence alappanelje)
Avatar
agopet
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2008. október 16. csütörtök, 6:00

Re: Teljesítmény-kapcsolót keresek

Hozzászólás Szerző: agopet »

Köszönöm, biztos azt a kemence-vezérlőt láttam magam előtt.
Hogy használod ezt az alkatrészt? Ha jól értelmeztem, nem kell szigetelni, de 8-10 W-ot elfűt, az még passzív alu bordával elmegy. És nagyon jó, hogy optikai elválasztás van benne. Hol érdemes vásárolnom ezt? Javasolsz tranzisztort a meghajtáshoz, vagy elég a digital port kimenő árama hozzá? A kapcsolás nem zavarja a tápon keresztül a működést?
Nagyon-nagyon örülök ennek az egész oldalnak, isteni hobbi működő izéket csinálni! Köszönettel: agopet
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Teljesítmény-kapcsolót keresek

Hozzászólás Szerző: Robert »

A bemeneti oldalon LED van Ez elé kell egy 120R...470R ellenállás és megy a processzorlábra közverlenül.
Maradékfeszültség ~1V, így kis teljesítmény esetén simán borda nélkül is jó.

Sarki boltban is van, nem egy extra alkatrész.
Avatar
agopet
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2008. október 16. csütörtök, 6:00

Re: Teljesítmény-kapcsolót keresek

Hozzászólás Szerző: agopet »

Köszönet a segítségért! Leginkább az segített, hogy a "sarki boltban...", mert ebből hittem el, hogy ez is csak elektronika, nem zavarforrás, nem robban, vágjak bele. Mivel nem tudtam a konkrét áram-értéket, 20 amperre vettem nullátmenetes SSR-t, hűtőbordával. Húzós volt, de kulcsfontosságú. És nagyon jól sikerült, deszkalapon teljesen külön szereltem, visszajelző LED is van benne. Semmi zavaró nem volt ezekkel (2 darabot vezérelek).
Tehát köszönöm Nektek: agopet
Válasz küldése