Program írás help

Ide kerültek azok a témák melyek nagyon összevissza voltak. Olvasni lehet őket, de írni hozzá már nem.
Hooligan01

HozzászólásSzerző: Hooligan01 » 2007. július 10. kedd, 16:39

7kaz ha 1.11.8.1-es demo van fent, azzal hogyan forditasz 4K fölé?

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2007. július 10. kedd, 16:48

Elvileg a AVR-DOS a 4k-ba beleférhet (ha jol tudom a 7.8-ban 3900 körülre fordul).

A 229-es hiba a Config_MMC.bas filebol:

Kód: Egész kijelölése

Error
Const Cperrdrivereset = 225                      ' Error response Byte at Reset command
Const Cperrdriveinit = 226                       ' Error response Byte at Init Command
Const Cperrdrivereadcommand = 227                ' Error response Byte at Read Command
Const Cperrdrivewritecommand = 228               ' Error response Byte at Write Command
Const Cperrdrivereadresponse = 229               ' No Data response Byte from MMC at Read
Const Cperrdrivewriteresponse = 230              ' No Data response Byte from MMC at Write
Const Cperrdrive = 231
Const Cperrdrivenotsupported = 232               ' return code for DriveGetIdentity, not supported yet

7kaz
Bitmanipulátor

HozzászólásSzerző: 7kaz » 2007. július 10. kedd, 19:19

Hooligan01 írta:7kaz ha 1.11.8.1-es demo van fent, azzal hogyan forditasz 4K fölé?

Azóta már nem demo van fent :-)

A 229-es hiba megszünt. Ugyanis a hibát úgy produkálta, hogy fent maradt a programozó kábel az áramkörön. Ha viszont lehúzom, és az SPI-n csak az SD-kártya marad, akkor meg el sem indul az M32! Ha kiveszem a kártyát, akkor viszont elindul. Ezt nem értem.

Szintén nem világos, hogy a soros port újabban miért csak akkor küld adatokat, ha a programozó kábel csatlakoztatva van. Ezeket a hibákat eddig nem produkálta az áramkör...

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2007. július 11. szerda, 7:23

na itt akkor vmi egyéb gond van. az SPI az közös a kártya/programozóval....

Ott vmi elkötés lesz. Én beleraknék a programba amolyan debugokat, hogy hol akad el. Lehet hogy a prg fut, de valahol kifagy. A SW/HWStack ill frame-t megnovelted 128-ra az alap 64-ről? Valamelyik configfile elején van benne...

A Reseten nincs véletlenül a felhúzóellenállás megszakadva? Az csinál ilyen hibát....

7kaz
Bitmanipulátor

HozzászólásSzerző: 7kaz » 2007. július 11. szerda, 8:52

Elkötés?! Ha nincs bent a kártya a foglalatban, akkor működik az áramkör! Ha viszont beteszem a kártyát, el sem indul a proci. Rögtön a legelején be kéne kapcsolnia egy led-nek, de még ez sem történik meg.
Eddig működött rendesen az egész áramkör, de mióta az AVR-DOS-szal kűzdök, azóta megy ez a hiba. A stack-eket megnöveltem, de nem hozott érdemi változást. A felhúzó ellenállás (reset) egyébként rendben van.

Az SPI bekötése megegyezik a webszerveren lévő bekötéssel. Biztosan nincs elkötve semmi. Számtalanszor átnéztem az áramkört. Az SD-kártya jó, mert pl. a fényképezőgépben működik. A tápfesz-ek szintén rendben vannak.

Nincs erre (HW-SPI) valamilyen fusebit, vagy szoftveres beállítás?
A Config_MMC-ben a hardveres SPI van beállítva, a SS-láb portjelölését átírtam PortB.4-re, tehát ott sem lehet gubanc.

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2007. július 11. szerda, 9:47

HWSPI alapban engedélyezett, nem letiltható. A JTAG igaz nincs engedélyezve?

7kaz
Bitmanipulátor

HozzászólásSzerző: 7kaz » 2007. július 11. szerda, 9:51

Robert írta:HWSPI alapban engedélyezett, nem letiltható. A JTAG igaz nincs engedélyezve?

A JTAG nincs engedélyezve. Bár azokat a lábakat amúgy sem használom.

Nem lehetséges az, hogy amikor kipróbáltam a kártyával, akkor a fentmaradt programozó kábel miatt az M32 meghibásodott? Hiszen az SPI-n akkor egyszerre volt fent a TTL-IC, és a kártya is.

7kaz
Bitmanipulátor

HozzászólásSzerző: 7kaz » 2007. július 11. szerda, 10:05

Még valami eszembe jutott: 14,7456MHz-es kvarccal megy a proci. Az SPI-nél mekkora clockrate-et kell beállítani? a 4-es osztás nem kevés ide?

7kaz
Bitmanipulátor

HozzászólásSzerző: 7kaz » 2007. július 11. szerda, 10:31

Robi, az SD/MMC foglalathoz te csináltál library-t az Eagle-höz, vagy sikerült valahonnan letöltened?

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2007. július 11. szerda, 12:32

Is-is.
A letöltöttet szabtam át...

Chipet hanyattlökni még nem sikerült így.

7kaz
Bitmanipulátor

HozzászólásSzerző: 7kaz » 2007. július 11. szerda, 12:48

Írtam egy egyszerű programot, aminek csak annyi dolga lenne, hogy kiírjon egy szöveget a soros portra. Azt írtam a prociba. A helyzet ugyanaz: ha az áramkörön lóg a programozó kábel, megy a soros kommunikáció, ellenkező esetben ugyan lefut a program, de nem küldi a szöveget a Print-tel.

$baud = 9600
$crystal = 14745600

wait 1
Print "Proba"

End

Aligha a programmal van gond...

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2007. július 11. szerda, 17:19

merd ki, hogy a chip reset lába és a tápfesz közt van-e ellenállás. Forraszd át, mert valószínű vagy szakadás v. kontakthiba.

7kaz
Bitmanipulátor

HozzászólásSzerző: 7kaz » 2007. július 11. szerda, 17:53

Robert írta:merd ki, hogy a chip reset lába és a tápfesz közt van-e ellenállás. Forraszd át, mert valószínű vagy szakadás v. kontakthiba.

Sajnos, nem ez a hiba. Ott a 10k-s ellenállás, nem szakadt, zárlat sincs. Kiforrasztottam, kimértem, visszaforrasztottam. A panel többi alkatrészét is megnéztem, de nem találtam hibát.

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2007. július 13. péntek, 5:51

Én azért egy külső drótos 4k7..10k-s ellenállást beraknék a láb forrpont (Reset) és a direkt 5V közé.... Így előjön, hogy nem ez a gond-e.

Illetve a reset és a GND közti kondit lesném meg.... Nem e átment ellenállásba, ill kiforrasztáskor is megőrül-e a panel...

A chipen a BOD-t kikapcsolnám, hátha a tápfeszingadozás kavar valahol...

7kaz
Bitmanipulátor

HozzászólásSzerző: 7kaz » 2007. július 13. péntek, 8:00

Robert írta:Én azért egy külső drótos 4k7..10k-s ellenállást beraknék a láb forrpont (Reset) és a direkt 5V közé.... Így előjön, hogy nem ez a gond-e.

Illetve a reset és a GND közti kondit lesném meg.... Nem e átment ellenállásba, ill kiforrasztáskor is megőrül-e a panel...

A chipen a BOD-t kikapcsolnám, hátha a tápfeszingadozás kavar valahol...

A reset és a gnd közé minek kondi? Eddig ment a panel kondi nélkül, most meg hirtelen nem? Programozáskor nem "kavar" be a kondi azon a helyen? Egyáltalán, mekkora kondi való oda? 100n alatt ilyen áramkörökbe nem érdemes hidegítő kondit rakni, mert olyan, mintha ott sem lenne (nagyfrekis áramkörnél már más a szitu, de ez most nem ilyen) , 100n fölött már jó a szűrés, de az meg bekavarhat bizonyos lábakon (portok). Szóval, ezért a csodálkozás a részemről. De győzz meg az ellenkezőjéről! :-)

A tápfesszel azért sem lehet gond, mert egy 5V-os referencia IC (nem stabkocka, vagy hasonló) szolgáltatja a tápot. Olyan stabil, hőmérsékletfüggetlen IC, hogy eszembe nem jutna a tápfeszre gyanakodni. :-) Ráadásul annyira szűrt, "tiszta" egyenfesszel megy az egész áramkör, hogy sokan talán túlzásnak is találnák a tápáramkör-rész megoldását.

Egyébként mi az a BOD, és hol lehet kikapcsolni?

Vissza: “Zárolt témák”