attiny2313 vs 90s2313

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
Router
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. január 15. csütörtök, 7:00

Re: attiny2313 vs 90s2313

Hozzászólás Szerző: Router »

Nos. Külső 4MHz órajellel egyből felismerte a procit amit utoljára elrontottam.

Ezt a kis kapcsolást raktam össze mert ehhez volt kéznél minden: http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/s ... .html?pg=2
Csak azért írom le, hátha valakinek jól jön később.

A mellékelt képen a mostani beállítás van, ahogy Robert javasolta. Nekimehetek ezekkel az értékekkel a programozásnak?
avr.JPG
Gyári ajánlás:
CKDIV8: unprogrammed (toggle it, since it comes activated by Atmel)
CKSEL 3..0 = 1111


( a többi chipet is meg fogom nézni külső órajellel hátha menthetőek még :wink: )

-------

Időközben ki akartam próbálni a dolgot de a következő üzenetet kaptam a programozás helyett:

Detected Micro ATtiny2313 does not match the selected Micro AT90S2313
The target chip: AT90S2313 does not match the detected chip: ATtiny2313

Nem értem, pedig a szerző is ATtiny2313-ast használt a fentebb említett kapcsoláshoz.

Köszönöm a tanácsokat! :D
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
arnd
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005. május 8. vasárnap, 6:00

Re: attiny2313 vs 90s2313

Hozzászólás Szerző: arnd »

Sziasztok,

sikeresen kizártam én is magamat vagy 4 darab attiny2313-ból. Az 5.-el már nem kísérleteztem.
Eleinte sima passzív stk200-al próbáltam, de csak a Pony tudta vele írni a flash-t, bascom sajna nem bírt vele mit kezdeni, de bármit próbáltam a fuse bitek környékén csak ránézni is, kizáródtam. Készítettem, egy bufferelt stk200-at, ezzel már bírt a flash-el is kezdeni valamit a bascom, de a fuse bitek továbbra is öngyilkosak voltak.
Összeraktam mérgemben az LPT-s paralel hv programozót. Na ez teljesen jól műxik, szépen írja olvassa, sokkal stabilabb mint az eddig általam használt megoldások. Szépen javítja is a fuse biteket, és végre valahára ez már jól is írja meg és műxik is minden! Mondjuk a konzolos mód kicsit szokatlan lehet, de ezért cserében nagyon gyors :mrgreen:
Az az érdekes, hogy nem raktam bele buffert, http://elm-chan.org/works/avrx/avrxp.png a sima alap verzióval is jobb mint az STK200.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: attiny2313 vs 90s2313

Hozzászólás Szerző: Robert »

Édesem, állj a táblához és írd le 40x:
"Nem programozok PonyProggal!"
:P

STK200 esetén is van pár követelmény:
- max 20 cm kábel
- bufferelt
- XP alatt megy, Win7 alatt nem biztos,
- LPT-s printer még driverként sem lehet telepítve!


Normális (nem doper, stb) programozó: STK500 vagy MKII?
Avatar
arnd
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005. május 8. vasárnap, 6:00

Re: attiny2313 vs 90s2313

Hozzászólás Szerző: arnd »

Robert írta:Édesem, állj a táblához és írd le 40x:
"Nem programozok PonyProggal!"
:P
STK200 esetén is van pár követelmény:
- max 20 cm kábel
- bufferelt
- XP alatt megy, Win7 alatt nem biztos,
- LPT-s printer még driverként sem lehet telepítve!
Normális (nem doper, stb) programozó: STK500 vagy MKII?
Csak egy atmel ment rá a Ponyra... :) A többit a bascom zárta le. Sőt a pony legalább a flash-t tudta írni.
Kb. vagy 8 cm kábel volt csak az STK-n. És viszonylag jóféle LPT-je is van ennek a gépnek amivel próbáltam, 4.86V-ot kinyom magából.
A párhuzamos HV meg összességében másfél méter kábellel is stabil volt (egy 75 cm-es LPT hosszabbító, meg ugyanannyi kábel az égetőn).
Mondjuk egy párhuzamos programozásnál valószínűleg nem olyan érzékeny a fel/le futás meredekségére, mint sorosnál.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: attiny2313 vs 90s2313

Hozzászólás Szerző: Robert »

Típushibák:
- AVR kapott tápfeszültséget?
- External clock != external quartz
- CKOpt kipipálva, főleg ha 1.5 cm magas kvarc van fenn
- írás előtt mindíg: read fuse
- egyszerre 1-t változtatni, és beírni. így tudni mi volt a hiba.
Avatar
arnd
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005. május 8. vasárnap, 6:00

Re: attiny2313 vs 90s2313

Hozzászólás Szerző: arnd »

Kapott tápot, eleinte 3.3V-ról próbáltam de utána már 5V-ról.
Az oszcillátor kiválasztásánál voltak gondjaim mert a bascom lenyíló menüje nem volt túl egyértelmű (nekem).
De még csak a BOD módosítására is elszállt...
Ha megnyitom a fuse bitek opciót, akkor automatikusan beolvassa...

A párhuzamos porogramozóval ráolvastam a rossz fuse bitekre, L11001111 H11011111 és L00110000 H00000001 -ra voltak beállítva
(a gyári L01100100 H11011111 lenne).

Na mindegy a lényeg, hogy műxik a 8 csatornás PC-ről irányítható ki/be kapcsoló modulom :)
Persze tudom LPT-vel is meg lehet oldani, de egy, nincs már minden alaplapon, illetve az esetleges bekapcsolási teszt funkciók miatt macerás lett volna a hardver. Nekem meg fontos, hogy ne csináljon véletlen be/ki kapcsolásokat.

A CKOpt az mi? (CKDIV8 vagy a CKOUT ?)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: attiny2313 vs 90s2313

Hozzászólás Szerző: Robert »

CKOpt:
A Xtal1 és Xtal2 kivezetéseken nem 1V csúcs-csúcs feszültség van, hanem 4V csúcs-csúcs. A 1 cm magas kvarcok berezegtetéséhez feltétlen ennek kell lennie. Az 1Vról nem rezegnek be, vagy csak bizonytalanul.
Avatar
arnd
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005. május 8. vasárnap, 6:00

Re: attiny2313 vs 90s2313

Hozzászólás Szerző: arnd »

Robert írta:CKOpt:
A Xtal1 és Xtal2 kivezetéseken nem 1V csúcs-csúcs feszültség van, hanem 4V csúcs-csúcs. A 1 cm magas kvarcok berezegtetéséhez feltétlen ennek kell lennie. Az 1Vról nem rezegnek be, vagy csak bizonytalanul.
Öööö én ezt nem találom az attiny2313-nál...
Válasz küldése