attiny2313 vs 90s2313

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
tibi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006. augusztus 26. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibi »

Már említettem a mega16-al akpcsolatos fórumon:

"Hasonlóan jártam a Mega8-al. Találtam a neten egy ParProg nevü sw-t:
http://www.e-lab.de/downloads/diverse/ParProg2.zip ami emulálja a párhuzamos programozót, és a fuse biteket alaphelyzetbe állítja
Ezt írtam át basic-re és egy 8515-re töltöttem le, és működött."

Nézd meg, hogy aznos módon kell-e a tiny2313-at páhuzamosan programozni. Lehet, hogy ezzel menne.
Avatar
PPLaci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007. június 14. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: PPLaci »

Kedves Tibi!
Köszi az infót, és a linket. Hamarosan ki fogom próbálni, habár ehhez egy-két dolgot meg kell csinálni. pl. nincs itthon ATmega8-am, + pdf böngészés is kell hozzá. Majd beszámolok az eredményről.
Szia! Laci

Na közben böngésztem a pdf-eket. Az eredmény egész jó. A párhuzamos programozás algoritmusa teljesen megegyezik a 2 procinál, az eltérés csak a lábkiosztásban van (nyilván hiszen egyik 28, a másik csak 20 lábú)
Holnap megveszem hozzá a cuccokat (fojt. köv.)
Avatar
Mickey5
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008. október 6. hétfő, 6:00

HighVoltage programozó

Hozzászólás Szerző: Mickey5 »

Sziasztok!
"Természetesen" kizártam magam egy Tiny2313-ból (különben mit keresnék itt...). Azt nem tudom, hogyan, mert most olyan fusebitek is beállított állapotban vannak, amelyekhez én nem is nyúltam! Többek között a Reset láb is letiltva. Ebből következik, hogy HV programozóra van szükségem.
Sanzol fórumtárs egy másik topikban azt írta, hogy megépítette ezt a kapcsolást és jól működik. Most én is megépíteném, de mit kezdjek a Q3 jelű, A1048 számú alkatrésszel. Annak nincs helyettesítő kapcsolása, csak az RN... jelűeknek. És a helyettesítő kapcsolásokban milyen tranzisztort kell használni: számít a típus, vagy az általános is megfelel (pl. BC337/338)? Egyáltalán mik ezek az RN... és A... jelű alkatrészek? Lehet ilyet készen kapni?
És ha már itt tartunk: egy ilyen egyszerű HV programozót nem lehet valahol készen kapni? Pusztán az idővel akarok takarékoskodni (nem múlnának el hetek azzal, hogy alkatrészt rendelek és barkácsolok).

A segítséget előre is köszönöm!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az RNre van helyettesítő. Gyakorlatilag egy tranzisztor + bázisellenállás...


Nálam készül egy HV programozó (persze csak a téli szünetben lesz meg a rajz+nyákterv:( ). Az valószínű IC foglalatokkal+STK500 HV/SP + ISP kompatibilisre készül...

Létezett még 1 egyszerű. Ott ATMega8 volt és nem tett mást, mint a biztosítékbiteket rakta alaphelyzetbe... Az LPT-s megoldásokkal nem szimpatizálok a laptopok és a Vista óta... hamar kihalnak...
Avatar
Mickey5
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008. október 6. hétfő, 6:00

Hozzászólás Szerző: Mickey5 »

Robert írta:Az RNre van helyettesítő. Gyakorlatilag egy tranzisztor + bázisellenállás...

Nálam készül egy HV programozó (persze csak a téli szünetben lesz meg...

...Az LPT-s megoldásokkal nem szimpatizálok a laptopok és a Vista óta... hamar kihalnak...
Kösz a gyors választ!
Az RN... helyettesítő kapcsolások a hivatkozásban is szerepelnek, de a tranzisztorok típusa nélkül. Ezért kérdeztem, hogy oda bármi jó, vagy tud valaki típust. Viszont az A1048-hoz nincs semmi (a rajzon mezei PNP-ként jelöli).
A téli szünetig még én is elkészíthetem ezt a kapcsolást, köszönöm.
Számomra az LPT-s megoldás nagyon is jó volna. Vista-s gépet még csak távolról láttam. Viszont a második munkahelyemen működik még 15 darab Win98-as gép (!). Hiába: ebben az országban a Duna keményebb határ, mint a BNF volt (Berlini Nagy Fal).
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Vista sem jókedvemben van:(. A Win2000/98/XP bőven sok lenne sok helyre a mai napig.... (csak az új gépek már Vista-szörnnyel jönnek ki és egyre többen kérdezik, hogy melyik hogyan működik, melyik rendszer alatt mi az eltérés:(. Mondjuk 2 év múlva meg kijön a Windows7. Onnan lesz egyre érdekesebb a dolog....


A tranzisztorokra ezek a kapcsolások nem kényesek... amolyan "fióktakarításra" is nagyon jók...
Avatar
Mickey5
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008. október 6. hétfő, 6:00

Hozzászólás Szerző: Mickey5 »

Robert írta: A tranzisztorokra ezek a kapcsolások nem kényesek... amolyan "fióktakarításra" is nagyon jók...
Köszönöm!
Akkor nincs más hátra, mint rendelni az alkatrészeket és építkezni. Összerakom próbapanelen és helyettesítem az A1048-at is "átlagos" alkatrészekkel. Megkérdeztem Sanzol-t is privát üzenetben, remélem válaszol rövidesen...
Közben megtaláltam a DatasheetCatalog.com-on a 2SA1048 PNP tranzisztor adatlapját. Valószínűleg ez lesz az, ezért nincs helyettesítő kapcsolása. Egyébként ugyanott megvan az RN... jelűek adatlapja is. Toshiba tranzisztorok. :oops:
Hooligan01

Hozzászólás Szerző: Hooligan01 »

Hello!

Nyugodtan használhatsz bármilyen általános tranzisztort helyettük, pl.: BC327/BC337, BC212/BC182, stb....

Ha a távolkeleten élnénk, mi is tuti ilyen toshiba, stb. vackokat használnánk :D
Avatar
Mickey5
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008. október 6. hétfő, 6:00

Köszönet!

Hozzászólás Szerző: Mickey5 »

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek! :)
Avatar
lyon21
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. január 11. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: lyon21 »

Sziasztok!

Most kezdtem én is foglalkozni az AVR-ekkel. Ugyan abba a hibába estem, mint sok mások ebben a témában. A jelenség a következő volt. Tegnap mikor módosítottam a programon és beégettem PonyProg-al és STK200-al a 2313-ba, akkor minden tökéletesen működött. A fuse bitet úgy állítottam,h 4Mhz-es XTAL-ról kapja az órajelet. Miután végzett, mindent rendben találtam, és működött minden. Ma reggel gondoltam, hogy folytatom a programomat. Egy kicsit módosítottam itt is-ott is, leforditottam. Gondoltam, hogy akkor jöhet az égetés- elindítom a ponyprog-ot, betöltöttem a hex-et, majd rákattintottam az írásra, mikor befejezte látom, hogy a chip meg sem mukkan. Egyből belemegyek a fuse bitek beállításába és látom, hogy a ponyprog magától mindent kipipált. Nem tudom,hogy egyáltalán hogy gondolta, hogy az jó lesz nekem, vagy én nem is tudom, hogy miért csinálta ezt.
A másik dolog: Akkor most a ponyprognál- ha van pipa akkor irja a biteket vagy sem? Vagy melyk égető progit ajánjátok? És ilyenkor mit tehetek még, hogy vissza hozzam a chip-et a túlvilágról?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Sokmindent elállítottál:
- Reset Diasble -> ISP programozás nem megy
- ISP Disable-> ISP programozás nem megy
- Órajel valami egzotikus -> Külső órajelforrás....


Ezt biza csak ún. Paralell nagyfeszültségű programozóval hozod vissza....


Programozónak:
- AVRDuDe+AVR8OMat keret
- AVRStudio
- Bascom
Avatar
djusee
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2009. április 18. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: djusee »

Hello. Én is ama "szerencsések" :D közé tartozom akiknek sikerült elkisérletezni a Fuse bit eket. Ha összerakom az Elm Chan HV programozot akkor ezel Bascom fel fogja ismerni a chipet vagy valahogy eröszakkal kell felprogramozni?Bocs ha hüjeséget kérdezek,csak nem tudom mire számithatok :oops:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A sajáttal visszahozod a Fusebiteket alapba. Utána a standard ISPvel újra tehetsz bármit.
Avatar
djusee
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2009. április 18. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: djusee »

Köszi. Sajna nem csináltam meg a HV programozot mivel nem találtam hozzá 74HC299 es ic t. De valaki irta és megprobáltam másik uC XTAL lábaival összekötni, és hála Istennek bevált. Már happy vagyok.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Akkor csak az órajelforrás volt elrontva:)
Válasz küldése