Atmega32 fuse

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Pias
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. április 19. vasárnap, 21:56

Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Pias »

Üdvözlet.
Teljesen kezdő vagyok, flash közben rosszul adtam meg a fuse értékeket azóta nem tudok semit kezdeni a chippel. Usbasp programozóm van. Végigböngésztem a fórumot és találtam egy olyan megoldást hogy kristályal újra lehet éleszteni a chippet az xtal1 vagy xtal2 lábra adott frekivel. 6mhz kristályom van itthon. Valaki le tudná írni szájbarágósan a menetét. Köszi szépen előre is.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Robert »

Külső órajelgenerátor kell, nem kvarc.
Azaz bármi, ami 1...16 MHz közti jelet ad ki. Ezt kötöd tápként össze és a XTAL bemenetre a oszc. kimenetét.

Esetleg programozó sebességet visszavenni 4 kHz alá?

Milyen FUSE-t állítottál be?

U.i.: USBASP: ár érték arányos programozó:( Önmagával kompatibilis csak.... Más nincs? Pl. STK500 (TavIR), ahol a FT232RL chipen ott van a 6 MHz vészkimenet?
Pias
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. április 19. vasárnap, 21:56

Re: Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Pias »

Burn-o-matot használtam, beírtam az értéket de nem ok-ztam és úgy égetem be, utána már nem fértem hozzá többet a chipphez. Csak usbasp van, kettő atmega32 akartam átflashelni az egyiket meg is csináltam az teszi a dolgát rendesen, de a másodiknál nem voltam elég figyelmes. Megpróbálok akkor majd egy külső rezonátort építeni találtam pár rajzot.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Robert »

A működő Mega32 esetén kapcsold be a ClockOut fusebitet. Így a CLKOUT lábon kijön a chip órajele. Ezt kösd be a másik CPU-ra. megúsztad az órajelgenerátort:)

Vagy írj egy programot, ami az egyik lábat H/L szintek közt váltogatja. Ez is jó órajelgenerátornak.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Robert »

A véletlenszerű beírás az lehetet az is, hogy JTAG és ISP funkciót is tiltottad. Ekkor már csak a HVPROG, Fusebit doctor paralell nagyfesz progranozóval eshetsz neki...
Ezzel nyithatod csak vissza a chipet.
Pias
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. április 19. vasárnap, 21:56

Re: Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Pias »

Holnap szerzek egy oszcillátort aztán kiderül hogy sekerül e berezgetni és feltámad-e. A másik atmegát nem akarom babrálni mert egy lipo töltőben most szépen működik, amilyen láma vagyok azt is el....rontom és akkor töltő nélkül maradok. Köszi szépen a segítséget, majd beszámolok hogy mire jutottam.
Pias
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. április 19. vasárnap, 21:56

Re: Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Pias »

Sikerült életre keltenem a chipet :) :) :D :D.
Van még egy kérdésem,.... sikerült flashelnem ellenőrzésnél azt írja hogy rendben van, viszont a töltő egy bizonyos idő után lekapcsol lefagy (lipo töltőben levő atmega32)
A program flashelésnél azt írja hogy nem sikerült beállítani az sck periodust az usbasp-nél és frissitsem a firmwaret, ettől lehetséges hogy hibásan flasheli az atmegát, vagy inkább valami hardveres problémát keressek a töltőben?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az MCUSR regisztert olvasd ki.
De én HW hibára gyanakszom.

Kérdés, hogy _tényleg_ ellenőriz-e az USBASP. Valószínű igen. így HW hiba.
Pias
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. április 19. vasárnap, 21:56

Re: Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Pias »

Robert írta:Az MCUSR regisztert olvasd ki.
De én HW hibára gyanakszom.

Kérdés, hogy _tényleg_ ellenőriz-e az USBASP. Valószínű igen. így HW hiba.

Hát sajna ez nekem már magas. Utána olvasgattam de abszolút nem vagyok otthon semmilyen programozási nyelvben pedig mindig meg akartam tanulni csak más irányba kanyarodott a sorsom. Jövő héten az egyik RC-s kolléga aki részt vett a firmware irásában meg HW-ban is otthon van felajánlotta hogy átnézi.
Köszi szépen a segítséget, majd még biztosan jelentkezem ostoba kérdésekkel, mert nagyon érdekel a dolog s szeretnék majd fejlődni egy kicsit, úgyhogy nekiállok az alapoknak.

Köszi. Üdv Attila
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Atmega32 fuse

Hozzászólás Szerző: Robert »

Alapok: http://www.tavir.hu/60nap

Ez bő 2 hónap.....
Utána már lesz egy rutin....
Válasz küldése