ATMEGA32

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Sziasztok!
Kizártam magam mega 32-ből. Elállítottam az órajelet, véletlenül Rc oszc 8Mzh-et lőttem.. Természetesen azóta avr studió hibás kommunikációt ír.. A webshopos stk500/ jtag programozóval nem lehet valahogy életre kelteni? Sajnos külső oszcillátorom nincs, csak pár kristály lapul a fiókba :)
SOS!!! :D
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

De. Az USB csati mögött van egy Clk kimenet (sima forrpont). Ezen 6 MHz jön ki... Ezt kösd rá a chip Xtal1 vagy XTAL2 labara....

Innen ujraéled...
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Robert írta:De. Az USB csati mögött van egy Clk kimenet (sima forrpont). Ezen 6 MHz jön ki... Ezt kösd rá a chip Xtal1 vagy XTAL2 labara....

Innen ujraéled...
szégyenlem, de nem találom azt a pontot... Melyik pontról jön / megy? :) :oops: :oops:
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Robert írta:De. Az USB csati mögött van egy Clk kimenet (sima forrpont). Ezen 6 MHz jön ki... Ezt kösd rá a chip Xtal1 vagy XTAL2 labara....

Innen ujraéled...
Illetve az Xclk pontra gondolsz, ami a leírásod alapján: "0.7Mhz a céláramkür vészhelyzeti élesztéséhez" ? :oops:
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Készíts egyet! Itt a rajza:
Crystal Oscilator Circuits : http://geocities.com/siliconvalley/peak ... uexosc.htm
Nagyon egyszerű, és máskor is szükséges lehet!
:)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az a STK500 combi :)
Igen, arra.....
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

kapu48 írta:Készíts egyet! Itt a rajza:
Crystal Oscilator Circuits : http://geocities.com/siliconvalley/peak ... uexosc.htm
Nagyon egyszerű, és máskor is szükséges lehet!
:)
Köszi!
De, ha már van egy ilyen a boardon, akkor szívesen használnám azt. Attól függetlenül építek egy ilyent is, mert (ahogy mondod) máskor is kellhet!
Megvárom Robit, amíg nyilatkozik, addig elpihenget a mega 32 a fiókba, mivel nincs meg minden cuccom az oszcillátorhoz..
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Robert írta:Az a STK500 combi :)
Igen, arra.....
És lőn megvilágosodás :D

Köszi tesó, akkor megyek azzal egy kört :D
További szép napot!
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Robert írta:Az a STK500 combi :)
Igen, arra.....
Szia!
Megpróbáltam az stk500 COMBI-n lévő 0.7MHz-es órajelről éleszteni a Mega 32-őt, sikertelenül... Próbáltam xtal1-en, xtal2-ön, és párba is a kettőt, miközben sámáni varázszavakat mormoltam, de akkor sem hajlandó éledni :D
Van még valami tipp, vagy dobjam a kukába. (Nem szívesen tenném, mert ehhez a chip-hez érzelmi szálak is fűződnek :D )

S.O.S !
Szép estét!
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Még annyit, hogy a procira nem tettem semmiféle külső kvarcot, sem kondit, minden lába a levegőbe lóg, kivéve a tápok, amiket rendeltetésszerűen megkap (5Vdc) :)
Remélem nem hibáztam.. :)
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha be van kapcsolva az ISP diosable, akkor nem fog ez sem menni:(.
Tedd félre és ha felém jársz, a nagy STK500-as panellel megpróbálhatjuk kinyitni. Vagy ha valahol a környéken valakinél van ilyen, abban a Paralell nagyfeszültségű még segíthet rajta. vagy a JTAG. Tényleg ezt ha nem tiltottad le, ez a felület is járhatónak tűnik....
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Robert írta:Ha be van kapcsolva az ISP diosable, akkor nem fog ez sem menni:(.
Tedd félre és ha felém jársz, a nagy STK500-as panellel megpróbálhatjuk kinyitni. Vagy ha valahol a környéken valakinél van ilyen, abban a Paralell nagyfeszültségű még segíthet rajta. vagy a JTAG. Tényleg ezt ha nem tiltottad le, ez a felület is járhatónak tűnik....
ISP disable biztos nincs bekapcsolva, csak a külső órajelet állítottam oszcillátorra, crystal helyett... Viszont JTAG tiltva van, mivel kellett PORTC..

Van itthon mega8. Ha annak az egyik portjára programozok másfajta frekvenciát, akkor az szerinted segíthet? Itt fórumon olvastam, hogy ilyen esetben 4 - 16Mhz-es frekivel élesztik az AVR-t, de a kombipanelről csak a (leírás szerint) 0.7 jön le. Nagyon kéne most a mega 32, holnapra dübörögnie kellene :)
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Tipp:
A 0,7MHz kijön, az az XTAL2-re.
A STK500 ISPfrekit vedd le a 250 kHz alapról 607Hz...10kHz közé.

Bp-n van nálam M32 ha errefele vagy....
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Robert írta:Tipp:
A 0,7MHz kijön, az az XTAL2-re.
A STK500 ISPfrekit vedd le a 250 kHz alapról 607Hz...10kHz közé.

Bp-n van nálam M32 ha errefele vagy....
Sajnos így sem éled... próbáltam 607hz-en is, de halott... Amúgy köszi az ajánlatot, de 160km-t nehéz áthidalnom egy atmega 32-ért. Találtam egy másikat itthon kicsit foghíjjas mint megboldogul öreganyám... (Nem volt tokba az utolsó helyén, és kritikusra sikerült a kitermelése:) ) De azért visszalapátoltam az élők sorába..
Mellékesen megjegyzem, hogy titkon már szemeztem a kombipanel mega16-osával. Végszükség esetén kiveszem abból, csak a Robi meg ne tudja :D
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

:P

Ha minden kötél szakad, az is megoldható. Azt a STK500 csak a frissítéskor használja, a nélkül is működik. Így max JTAG-od nem lesz (a pótlásig)...
(XTAL, High Freq, 1024Byte Bootloader gyárilag beállítva)

Bár szerszámot feláldozni a munka érdekében.....
Válasz küldése