READLB entry not found ?! ( M8 )

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
7kaz
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2006. szeptember 26. kedd, 6:00

READLB entry not found ?! ( M8 )

Hozzászólás Szerző: 7kaz »

A témában leírt hibaüzenetet kaptam, miután a fusebit-eknél át merészeltem állítani az adott bitet a valós állapotnak megfelelően külső oszcillátorra úgy, ahogy eddig. Visszaírtam a változást, azóta nem tudja azonosítani a chip-et, és ezt a - számomra semmitmondó - hibaüzenetet hozza, ha át akarom írni a fusebitet.
Jelzem, hogy eddig mindíg így állítottam át a fusebitet, szóval aligha a módszerben van a hiba...

Van megoldás, vagy egy kacattal több lesz a fiókban?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Kiütötted a chipet.
Nem jár maga a chip.

- hibás külső órajel/órajelforrás lett beállítva
- reset láb kiütve
- kvarc lábáról hiányzik 2*27pF kondi


Read LB not found:
Logikus: Read LockBit not found, minthogy először a Lock Biteket (azaz védelmi biteket) olvasod ki.
Avatar
7kaz
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2006. szeptember 26. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: 7kaz »

Robert írta: - hibás külső órajel/órajelforrás lett beállítva
- reset láb kiütve
- kvarc lábáról hiányzik 2*27pF kondi
Feltehetőleg az elsővel lesz a gond, hiszen kizárólag azt állítottam át. De hogy mégis mire, azt ezek után már nem merném eskü alatt bevallani :-)

A reset lábat pont ezért nem is piszkálom (egyáltalán, mi értelme van tiltani, ha akkor használhatatlanná válik a chip?)

A kvarc mindkét lába hidegítőkondin pihen, ez nálam az alap :-)

Ha az órajelet csesztem el, akkor mi a megoldás?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Co ... age&pid=54 lapalja...


vagy nálam egy Tiny2313 ClkOut engedélyezetten, amikor a belső OSCról jár a kiemneeten megjelenik az RC frekvencia, és ezt rárakva a XTAL2-re... Sima dróttal összekötni + persze a GND-ket és a táp sem árt ha közös is...

És ha szerencse van, akkor feléled.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Robert 2008. április 3. csütörtök, 5:36-kor.
Avatar
7kaz
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2006. szeptember 26. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: 7kaz »

Kapott kívülről egy kis rezgést, és meggyógyult. Valószínű, hogy a legördülőben kattintás előtt a görgős egér miatt visszább ugrott a kijelölés, és azt sikerült beállítani...
Avatar
DOGMAN
Chipgyilok
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: DOGMAN »

Üdv!

nekem is ezt a választ adja vissza STK200/300-al
STK500-al csak programming mode error-t

van egy tinyBoardom, írjátok le részletesen mit csináljak vele hogy az általatok említett módon életre keltsem a mega8-at????

köszi
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

"Akkor ír readLB not Found"-ot ha nem tudja kiolvasni a LockBiteket (LB-LockBit :P). Ennek M8 esetén 2 oka szokott lenni:
- hibás órajelforrás
- reset láb letiltsása
- isp mód letiltása


Megoldások, bonyolultsági sorban:

1, XTAL1 vagy XTAL2 lábra külsőórajelet kell adni (1...10 MHz), és így nekiesni a programozásnak (hibás órajelforrás beállítás esete)
2-3, Foglalatból kivesz, és Atmel STK500 panelben/paralell nagfyfesz programozóval alaphelyzetbe állítani (Reset láb letiltása ill ISP letiltása esete)
Avatar
DOGMAN
Chipgyilok
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: DOGMAN »

nemhiszem hogyelsőre writet nyomtam de ki tudja :)
akkor sztem megy a polcra már rendeltem 3 db-t a RET-nél holnap megjön ha minden igaz...
Avatar
paroh
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. május 21. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: paroh »

Sziasztok!

ATMega8-ra sikerült véletlen ráállítani az Ext. RC Osc. -0.9MHz és azóta nincs vele kapcsolatom. Külső órajelforrásról már próbáltam, de nem javult meg.
Hogy lehetne visszahozni?
Avatar
SirLeslie
Pákabűvész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2005. április 14. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

paroh írta:Sziasztok!

ATMega8-ra sikerült véletlen ráállítani az Ext. RC Osc. -0.9MHz és azóta nincs vele kapcsolatom. Külső órajelforrásról már próbáltam, de nem javult meg.
Hogy lehetne visszahozni?
Xtal1/PB6-ról köss le mindent és pár MHz-es órajelet tolj bele, ezután el kell érned, ha mást nem állítottál el. (ilyen esetre célszerű eltenni régi pc alaplapból kitermelt 1-10MHz-es négylábú (+5V-Gnd-Clk_Out-n.c.) órajelgenerátort elrakni)
Avatar
paroh
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. május 21. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: paroh »

SirLeslie írta:
paroh írta:Sziasztok!

ATMega8-ra sikerült véletlen ráállítani az Ext. RC Osc. -0.9MHz és azóta nincs vele kapcsolatom. Külső órajelforrásról már próbáltam, de nem javult meg.
Hogy lehetne visszahozni?
Xtal1/PB6-ról köss le mindent és pár MHz-es órajelet tolj bele, ezután el kell érned, ha mást nem állítottál el. (ilyen esetre célszerű eltenni régi pc alaplapból kitermelt 1-10MHz-es négylábú (+5V-Gnd-Clk_Out-n.c.) órajelgenerátort elrakni)
Leszedtem róla mindent. Azt próbáltam még ki, hogy pici kvarcot(32,768kHz) tettem egy TTL ic-ből összerakott RC oszcillátorra és ezt toltam pb6-ra. Kipróbáltam még 4MHz-es és 8MHz-es jellel is, de nem javult meg.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Akkor ott mást is átállíthattál:(
Válasz küldése