FT232BL

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

FT232BL

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Mivel már van egy pár kiütött ATmega32-es chipem, gondoltam belefogok egy HV programozó építésébe. Találtam is több jó kapcsolást a neten, hát...belevágtam.

Annyi újítást vittem az eredeti kapcsolási rajzba, hogy USB-s illesztéssel láttam el a sorosportot. A választás az FT232BL-re esett (ilyet tudtam most beszerezni).

A kérdésem a következő....próbapanelen megépítettem az USB részt a gyári ajánlott kapcsolásban és alkatrész értékekkel... amikor a laptopra rádugom, akkor a windows felismeri az usb-s eszközt,de úgy hogy unknow device majd azt írja, hogy "windows does not recognized"..stb

Ez miért lehet? esetleg nem rezeg be a 6MHz-es kvarc? ..bár szerintem akkor fel ismerne semmit sem a windows. Egy opciós 93C46-os eeprom-ot is lehet hozzá csatlakoztatni, a VPID, serial number stb adatoknak,de a nélkül is mennie kellene,mert akkor a gyári értékekkel fog a chip indulni.

Vagy mégsem? Hiába teszek rá egy ilyen eeprom-ot akkor se indul be. :(


Valaki találkozott már hasonló hibával?
Aki járatos jobban az FTDI chipek területén az segíthetne nekem, hogyan kell beüzemelni az FT232Bl-es változatot?? :oops:
Egy példakapcsolásnak is örülnék, hátha van valakinek valami tuti, jól bevált kapcsolása.

Előre is köszönök minden segítséget.

Üdv: Higgins
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A lábak közt rövidzár?
A FT232BL/BM chip nagyon! háklis a forrasztómaradékra. Alkoholban le kell mosni a panelt (Denaturált szesz).

Az "Unknown device" annyit jelent, hogy az USB-n a felkúzó 1k5 ellenállást látja:(.

A chip mellett ha nincs/hibás a 9346-s IC, akkor is elindul. Alapesetben nem foglalkozik vele....


Nálam a mintakapcsolás a gyári adatlap alapján készült.


De: A chipet nem tartom jó szériának, valami kehe van. 20-ból 1x nem tudom semmiképp éleszteni.... Megdöglött.... A nagyobb integráltság miatt a FT232RL-re áltam át. Ez belül mindent tratamaz (Q, ellenállások, kondik, eeprom stb.)
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Rendben! Nagyon köszönöm az észrevételeid! Sokat segítettél vele.
Ha sikerül akkor FT232RL-t szerzek be én is. Most sajna ezt tudtam venni hirtelen és gyorsan.

Nem gondoltam volna , hogy ilyen macerás ez a chip. :(
Ellenőrzök mindent, hátha tényleg valahol valami rövidzár lehet....bár nem hiszem, mivel fluxot használtam rendesen és szépen beforradt minden lába...

Üdv: Higgins
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A Flux marad ott nálam is:( Ha picit is vezet, akkor már háklis a chip....

A FT232RL lábosztása 0,65 mm! Szóval rosszabb, mint a TQFP FT232BL.....


A kondi a Q mellett nem kritikus. Az 1k5 ellenállás az 1.2...2k lehet.
A 3.3V kimenetre a 100nF Kondi igaz ott van (adatlap 33nF-t ír. Nálam 100-as volt kéznél).
A bemeneten a tekercs/ferrit elhagyható. Zajosabb környezetben így nem tud az USB 6 métert, csak ~4-t...
Válasz küldése