Parelell nagyfesz. programozó

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

És minek ez neked?

Ez csak olyankor kel, ha más módon már nem tudunk életet lehelni az AVR-ünkbe!
Mondjuk letiltottuk a Soros programozást és a JTAGot is!

8O
Avatar
willmenn
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012. július 14. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: willmenn »

Köszönöm a segítséget!
Avatar
willmenn
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012. július 14. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: willmenn »

Robert írta::roll: ????? :roll:

"..........................................

A Nagyfeszültségű programozás pl. az ATMEL oldalon is fenn van, minden chip adatlapjában.

De a kucsszó:
"fuse bit doctor"

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1716521.html
http://diy.elektroda.eu/atmega-fusebit- ... p/?lang=en

OK, lengyel es angol.
Google translate :? ?


................................................."

Köszi Robert a linket!
Megépítettem a kapcsolást, és tökéletesen müködik. Ajánlom mindenkinek.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Szerintem meg minek?

Már több éve naponta 10 – 50-szer programozok különböző ATMEGákat.
2-szer lett volna rá szükségem még a kezdő időkben!

:)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nagyon szívesen....
Elvileg valahol megvan pascal! forráskód is hozzá. Így saját program és akár az új chipek is kezelhetőek bele....


Kezdőként nekem is jó lett volna (mégha csak 1-2x használom). Ad egy biztonságérzetet, hogyha elrontom, akkor TUDOM miért. És nem kidobom a chipet.
Nálam a gyári STK500 ezért lett: 1.5 csőnyi tetszhalott chip. Visszaállítás megvolt és így a chipek ára összemérhető volt a STK500-as gyári programozóval (akkor, 5 éve volt 31.250 Ft!)
Avatar
willmenn
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012. július 14. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: willmenn »

Én is kezdő vagyok!
Vagy nem odafigyelés, vagy egyéb hiba miatt, próbálkozás közben lett, 1-2 kizárt chippem. Nem került annyiba a megépítés, mint ha a pár kizárt chippet újra megveszem. Így bátrabban próbálkozhatok!
Avatar
willmenn
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012. július 14. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: willmenn »

Egy buta kérdés! 1 chip hányszor viseli el a nagyfeszültségű programozást????
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Simán, mintha ISP lenne. Legalábbis hirtelen nem láttam az adatlapban eltérést....
Az 10.000 darabot ír minimum...
ammonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. május 19. vasárnap, 6:15

Re: Parelell nagyfesz. programozó

Hozzászólás Szerző: ammonia »

Sziasztok! Egy nagyon kezdő kérdésre szeretnék választ kapni. Mielőtt avr-ekhez nyúltam megépítettem a fusebit doktort melynek a programját sikerült az atmega8-ba bekínozni 5 szál dróttal. Aztán építettem egy avr dopert. A gondom a következő bár ez lehet alapvető kezdő hiányosság és másoknak egyértelmű. Nem tudom külső órajelre írni a atmega328-at mert leáll hibával. Vagy az eepromnál vagy a flashnél, és utána nyekk, de idegesítő dugdosni mindig a fusebit doctorba(hála istennek az volt az első amit megépítettem). Egy univerzális Zif foglalat van a programozóra kötve és ebben próbálnám. A kérdésem a következő: Kellene kvarc a foglalatra, hogy normálisan bele toljak egy külső kvarcos fusebites progit? Az stk500 ezt elvégzi alapból? Belső órajelre állítva semmi gond.Előre is köszönöm a választ!
ammonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. május 19. vasárnap, 6:15

Re: Parelell nagyfesz. programozó

Hozzászólás Szerző: ammonia »

Még annyit, hogy a ckdiv8 elől ha nem szedem ki a pipát akkor dünnyög az isp freki miatt a Studio, ha kiszedem és beírom ta fuset, öbbet nem tudja normálisan meg írni és a vége a kizárt hozzáférés.
ammonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. május 19. vasárnap, 6:15

Re: Parelell nagyfesz. programozó

Hozzászólás Szerző: ammonia »

Kiraktam ide :http://data.hu/get/6554810/fusedoki-jo-2.11.rar az általam megépített fusebit doctort, mely rugásra indult. A pc táp 12 voltját használom hozzá(sárga -fekete).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ammonia 2013. május 19. vasárnap, 8:16-kor.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Parelell nagyfesz. programozó

Hozzászólás Szerző: Robert »

A Doper csak _alacsony_ ISP sebességen működik - úgy-ahogy. Építs normális programozót:).
Mivel programozol? Bascom? AVRStudio 4-5-6? AVRDuDe?


Külső órajel: Külső négyszögjelet vár
Külső kvarc: külső kvarcot vár (kvarc+2 kondi)
Külső órajel <> külső kvarc!

Ezeket _programozáskor_ már ott kell hogy legyenek!
ammonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. május 19. vasárnap, 6:15

Re: Parelell nagyfesz. programozó

Hozzászólás Szerző: ammonia »

Köszi a választ! AVR Studio 4.19-et használok mert a többi elég mostohán kezelte a dopert, de lehet ez is. Tulajdonképpen a válaszodig fogalmam sem volt róla, hogy kell rá kvarc ha nem áramkörben programozom hanem foglalatban. Szükséges akkora kvarc amekkorát beállítottam vagy be tudja fejezni pl 8 mhz helyett 4mhz-val is? Használtam pickit2 is mk2-nek az mintha korrektebb lett volna, csak annál meg a kivezetésmizéria
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Parelell nagyfesz. programozó

Hozzászólás Szerző: Robert »

Bármilyen kvarc jó 1...16 MHz közt (+a 2 kondi).

PicKit 2 - hibrid. Az PICre van:)
MKII - az már korrektebb, de a firmware-t frissíteni kell a AVR-Studio 4.x / 5.x áttéréskor. A 6.1-re meg van trükk: http://shop.tavir.hu/ A hírek/leírásban.

A kivezetésben szabványosat alkalmazz. ISP10 és ISP6 az ami van. A többi hibrid, egyénieskedés. Hiába mindja valaki hogy jobb/szebb/ötletesebb. Ha eltérsz a kváziszabványtól - másokat/magadat szívatod csak meg.
ammonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. május 19. vasárnap, 6:15

Re: Parelell nagyfesz. programozó

Hozzászólás Szerző: ammonia »

Kezdő lévén a trükkök messze állnak tőlem, hisz örülök, hogy éltem a gyanúval és az építési sorrendet betartottam, egyébként 10 csipp itt pihenne elcseszve a . polcon. Köszönöm a segítséget és építek egy kvarcos aljzatot programozáshoz, továbbá szeretnék vásárolni egy normális programozót az oldalról. Stk500 szerinted megfelelő számomra? Én a programozáshoz nem értek csak szeretnék néhány áramkör programját beírni....Tehát debug, meg mittoménmi számomra felesleges. A doper is jó lenne nekem de küzdelmes ez az isp frekvencia és inkább vennék egy normálisat ami nem küzd az életéért. Inkább Pic-el foglalkoztam régebben és egy korrekt pickit2-vel sosem volt gondom. Ez bonyolultabbnak tünik.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ammonia 2013. május 19. vasárnap, 7:59-kor.
Válasz küldése