Parelell nagyfesz. programozó

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
tibib520
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009. október 2. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibib520 »

Sziasztok!
Mivel nagyon új vagyok még az oldalon, ezért nem biztos, hogy jó topic-ban érdeklődök.
Az elektronikával már régóta foglalkozok, de a mikróvezérlők felé csak az utóbbi időkben kacsingatok.
S-ha már választani kell...,hát az AVR-t választottam.
Az STK200 meg építésén(pufferelt), és sikeres kipróbálásán túl vagyok, de sosem lehet tudni mikor üt be a ménkű, vagyis, hogy mikor zárom ki magamat a csip-ből.
Ezért szeretnék -a borúsabb pillanatok kezelésére- építeni, egy "nagyfesz" programozót.
Ezen topicban visszább találtam hivatkozást párhuzamos HV programozó rajzára, melyet meg is építenék, de itt jön az én nagy problémám, hogy melyik PC-oldali program kezeli azt, és, mi módon?
Sajnos az Angol tudásom meglehetősen NULLA ahhoz, hogy egy nem Magyar dokumentumból ilyesmit önerőből ki hámozzak.
Szóval szeretnék kérni, valami progi nevet, és elérhetőségét, a fent nevezett programozó http://elm-chan.org/works/avrx/report_e.html#AVRXS használatához. :roll:
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv Tibi.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Mondjuk a lap alján levő programok?
:P

Angol nélkül eléggé elveszett leszel:(.
Az ISP mellett a nagyfesz paralell akkor kell, ha a reset lábat letiltogatod... A nélkül elég egy órajelgenerátor az ISP-programozó mellett...
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Én is kínlódtam a belinkelt oldalon lévő HV programozókkal. Próbanyákon összedobtam kétfélét is, de nem sikerült életet lehelni beléjük. Azt tudom, hogy ezek a printerportos "kütyük" igen érzékenyek a jelszintekre, ezért több gépen is próbáltam. A siker elmaradt :cry:
A vége az lett, hogy megvettem a gyári STK500-at. (Robi is ezt tanácsolta). Az működik jól.
Avatar
tibib520
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009. október 2. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibib520 »

Szia!
Köszi a gyors választ...

A lap alján lévő progikból nem tudom melyikre gondolsz, de az "avrxtool32"-t letöltöttem, majd a "bin" mappában található "avrpp.exe"-t indítva egy DOS ablak fel ugrik, de még azt sincs időm megnézni, hogy valamit ki ír-e, mert azonnal be is záródik.?????????
Az XP-m szinte új (más okból 3 napos).
Valamely más progi kellene? de melyik?
Ja, azért Angol nélkül sem fogom feladni, csak legfeljebb sokszor annyi időbe fog telni, mint másoknak.
:D :D
A reset lábat "még" :P nem tiltottam le, de egyszer az is be következhet, és nem szeretnék akkor tétlenül toporzékolni!
Ezért lenne, az elő vigyázatosság.
Üdv Tibi.
Avatar
tibib520
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009. október 2. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibib520 »

vavi írta:Én is kínlódtam a belinkelt oldalon lévő HV programozókkal. Próbanyákon összedobtam kétfélét is, de nem sikerült életet lehelni beléjük. Azt tudom, hogy ezek a printerportos "kütyük" igen érzékenyek a jelszintekre, ezért több gépen is próbáltam. A siker elmaradt :cry:
A vége az lett, hogy megvettem a gyári STK500-at. (Robi is ezt tanácsolta). Az működik jól.
Szia!
Szóval, az STK500 is tudja a HV-t?
Vagy nem mindegyik?
Nagyon sokat kell még tanulnom e téren.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

STK500 az protokoll és HWmegvalósítás is...
A legtöbb STK500-as (itt az oldalon is) gyakorlatilag USB-SPI megvalósítás (HV prog nélkül).
De van egy egyszerűbb HW. Ebben M8-as van és csak a fusebitet rakja alaphelyzetbe (PC nélkül). Sztem ez a legegyszerűbb. valahol itt a fórumban a korábbi hozzászólások közt fenn van...


/Off:
Angol fordítólap: www.webforditas.hu
Avatar
tibib520
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009. október 2. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibib520 »

Robert írta:STK500 az protokoll és HWmegvalósítás is...
A legtöbb STK500-as (itt az oldalon is) gyakorlatilag USB-SPI megvalósítás (HV prog nélkül).
De van egy egyszerűbb HW. Ebben M8-as van és csak a fusebitet rakja alaphelyzetbe (PC nélkül). Sztem ez a legegyszerűbb. valahol itt a fórumban a korábbi hozzászólások közt fenn van...


/Off:
Angol fordítólap: www.webforditas.hu
Szia!
Ez az M8-as lenne az igazi,...
...de csak akkor, ha a többi AVR-t is kezelné. :cry:
...mert ugye típusonként eltérő lehet a fuse bitek száma, és jelentése.
Szóval még nézelődök, hátha találok valami használhatót.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az M8-as alapú először kiolvassa a Chip ID-t, aztán a Fusebiteket alaphelyzetbe rakja...

És az összes chipet kezeli. Sztem ez a legegyszerűbb....
Avatar
tibib520
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009. október 2. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibib520 »

Robert írta:Az M8-as alapú először kiolvassa a Chip ID-t, aztán a Fusebiteket alaphelyzetbe rakja...

És az összes chipet kezeli. Sztem ez a legegyszerűbb....
Szerintem is ez lenne a legegyszerűbb, és legpraktikusabb ilyen "balesetek" esetén, de...
Nem tudom, hogy egy-azon készülékről beszélünk-e?
Én ezt találtam itt a Fórumon:http://www.e-lab.de/downloads/diverse/ParProg2.zip
Fordítóval bele olvastam a "readme_eng.txt", valamint a "ParProg.pas" fájlokba, de még-csak említést sem találtam más típusra...csak a MEGA8-at emlegeti.
No-meg aztán hová kötöm azt a millió drótot, egy kevesebb lábbal rendelkező példánynál?
Sajnos erre nem utal sem a rajz, sem az a meglehetősen szűk szavú leírás. :?
Ha te esetleg másikra gondoltál, meg tennéd, hogy be linkeled?
Segítségedet előre is köszönöm.
Avatar
tibi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006. augusztus 26. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibi »

tibib520 írta: Fordítóval bele olvastam a "readme_eng.txt", valamint a "ParProg.pas" fájlokba, de még-csak említést sem találtam más típusra...csak a MEGA8-at emlegeti.
Az adott mikrovezérlő adatlapjában le van írva a HV programozási protokoll, és eszerint kell módosítani a programot.
tibib520 írta: No-meg aztán hová kötöm azt a millió drótot, egy kevesebb lábbal rendelkező példánynál?
A HV programozáshoz adott lábszámra van szükség, ha a mikrokontrollernek nincs annyi lába valószínű, hogy nem is támogatja ezt a programozási módot.
Avatar
tibib520
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009. október 2. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibib520 »

tibi írta:
tibib520 írta: Fordítóval bele olvastam a "readme_eng.txt", valamint a "ParProg.pas" fájlokba, de még-csak említést sem találtam más típusra...csak a MEGA8-at emlegeti.
Az adott mikrovezérlő adatlapjában le van írva a HV programozási protokoll, és eszerint kell módosítani a programot.
tibib520 írta: No-meg aztán hová kötöm azt a millió drótot, egy kevesebb lábbal rendelkező példánynál?
A HV programozáshoz adott lábszámra van szükség, ha a mikrokontrollernek nincs annyi lába valószínű, hogy nem is támogatja ezt a programozási módot.
Gondolom, az M8-al való programozási módra gondolsz...
Mert rajzot találtam, a 8, illetve 14 lábú tokok HV programozására is, csak-hát az PC-s, és ahhoz meg működő PC-oldali progit nem találtam. :(
Avatar
tibi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006. augusztus 26. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibi »

Igen arra gondoltam. De akkor az a PC-s programozó valószínűleg nem párhuzamos nagyfesz. programozó...
Avatar
tibib520
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009. október 2. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibib520 »

tibi írta:Igen arra gondoltam. De akkor az a PC-s programozó valószínűleg nem párhuzamos nagyfesz. programozó...
Valószínűleg. :D
De engemet ez egyáltalán nem zavarna...ami zavar, hogy nem találok hozzá progit.
Erre gondolok:
http://elm-chan.org/works/avrx/report_e.html#AVRXS
azon belül erre:
http://elm-chan.org/works/avrx/avrxp8.png
A lap alján található progi -ahogyan korábban írtam- csak egy szemvillanás alatt bezáródó DOS ablakot képes produkálni. :?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

DOS ablakhoz talán ki kellene nyitni a CMD paranccsal a DOS ablakot....

Illetve felrakni a direkt porthozzáférést...
Avatar
tibib520
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009. október 2. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibib520 »

Szia Robert!
Egy világ omlott bennem össze. :lol: :lol: :lol:
Az ezer éve sokak által lenézett Qbasic-ből fordított exe tud magának nyitni, DOS ablakot? (igaz nyitni ez is tud, csak nem bírja nyitva tartani...talán túl nagy a huzat :D )
A direkt port hozzáférésre azért nem tudok mit mondani, mert azt sem tudni, hogy ez a progi mit hiányol. (talán azt, hogy valaki normálisan meg írja, és lefordítva közé tegye? -természetesen az nem Én leszek-)
Ha valamely proginak hasonlóra van szüksége, azt általában readme fájlban jelzik, ha maga a progi nem bírja kiköhögni. (ez esetben ilyen sincs!).
És még a HV programozót körül ölelő misztikum, és titkolózás / kp.-ért meg vehetem című dolgok arra engednek következtetni, hogy ezek használatával esetleg ki olvashatóvá válhat a "védett" csipből a benne lévő progi??? (gondolok itt arra, -azt hiszem Te írtad, ha nem bocsi- hogy az M8 csak a fuse biteket állítja vissza)!!!
Valami nem stimmel e körül, mert mindenütt csak utalásokat lehet találni rá, de sehol egy épkézláb működőképes hardver/szoftver publikáció, holott a hardvere nem lenne sokkal bonyolultabb, egy pufferelt STK200-nál.
Válasz küldése