Infra kezelése

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
bgachip
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2013. november 5. kedd, 20:00

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: bgachip »

Innen szedtem le a lib-et

https://github.com/shirriff/Arduino-IRremote

Panelen van az infra led, 5v és gnd helyére, sárga led világít, a jelet meg a digit 3 helyre.
A kódot amit mellékeltem előző hozzászólásomban, fent commentben 3. pin van írva.
De csak nem jó...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Robert »

soroson küldesz be adatot, hogy adjon?
bgachip
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2013. november 5. kedd, 20:00

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: bgachip »

Igen, de próbáltam úgy is hogy kiszedtem a serial read-et és csak for ciklussal ..., meg a delay-t növeltem 3000-re ,de úgy sem...egyik kombinációval sem
Avatar
Bagameri
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013. március 15. péntek, 14:21

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Bagameri »

Volna egy kérdésem ,(mivel nem vagyok nagy szaki ) van egy ötletem , az egyik PWM kimenetet szeretném rákötni az egyik analóg bemenetre potméter helyett adná a megfelelő feszültséget . Kell e 10Kohm os ellenállás a földre és mit szóltok hozzá ?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Robert »

PWM - adott kitöltésű digit jel, ~470 Hz-en.
Ez nem analog igazán....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Oci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. november 15. szombat, 11:28

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Oci »

Sziasztok!

Elakadtam, megy az infra adás, samsung tv-t, meg egy HiMedia 300B médialejátszót tudok kapcsolgatni, tv-hez az IR kódok fent voltak neten, médialejátszóét meg kiolvastam a gyáriét és az is oké, de van egy Technics SU-V620 erősítőm, ezzel nem bírok. Neten semmi infó nincs hozzá, elvileg Panasonic szabvány jel küldés (48 bit), ami tök más, mint a Raw, vagy a NEC. Kiolvasni sem mindig tudom, legtöbbször zagyvaságot kapok, ritkán beismeri, hogy Panasonic, de ugyan azt továbbküldve az erősítő nem reagál semmit, sőt, az általam küldött jel kiolvasva is tök más, mint amit kiküldtem.

Tudom, hogy kb így kellene küldeni, ez az általam kiolvasott power gomb:

Kód: Egész kijelölése

irsend.sendPanasonic(0x4004,0x500BCB9);
De valami nem oké, nem is reagál semmit az erősítő...

Ha valaki tudja hogyan kell Technics-t kapcsolgatni, az ne tartsa magában! Előre is köszönet! :D
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Robert »

Infra vevő bekötése hogyan van? szűrés, felhúzóellenállás igaz ott van?
2638-tsop1738.GIF
Hány kHz a holmi adója? Lehet: 30...56kHz
http://www.vishay.com/docs/80071/dataform.pdf
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Oci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. november 15. szombat, 11:28

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Oci »

Robert írta:Infra vevő bekötése hogyan van? szűrés, felhúzóellenállás igaz ott van?
2638-tsop1738.GIF

Hány kHz a holmi adója? Lehet: 30...56kHz
http://www.vishay.com/docs/80071/dataform.pdf
Köszi a választ! :)

A vevő, bekötéssel együtt tőled van (Ext1 shield), megmondom őszintén nem néztem, de téged ismerve ott van minden úgy, ahogy kell :) Meg először valami noname vevőt próbáltam, az mindenből hülyeséget olvasott és azután jutott eszembe, hogy hát az Ext1 shielden is van infra vevő és érdekes módon ugyan azzal a sketch-el tökéletesn működik :)

Az adó elvileg 38 khz-es. Ilyet rendeltem próbára:

http://www.ebay.com/itm/2PCS-Digital-38 ... SwYaFWgPow

Szerencsémre két adót küldtek, így a végleges eszközbe is ez lett beépítve. Minden mást kapcsolgat rendesen, csak az erősítőt nem.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Biztos vagy benne, hogy panasonic protokollt használ?

Logikai jelanalizátorral ki kellene mérni, hogy mit küld a távirányító és azt a sorozatot használni. Nem biztos, hogy szabványos.
Oci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. november 15. szombat, 11:28

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Oci »

csabeszq írta:Biztos vagy benne, hogy panasonic protokollt használ?

Logikai jelanalizátorral ki kellene mérni, hogy mit küld a távirányító és azt a sorozatot használni. Nem biztos, hogy szabványos.
Hát úgy mondanám, hogy nagyon valószínű. Amikor kiolvastam az eredetit, akkor kb 10 próbából 4-szer panasonicnak ismerte be és olyankor mindig ugyan azt a kódot kaptam, de a többi alkalmakkor teljesen más adatokat és azok között sosem volt két egyforma.

Ebben a logikai jelanalizátoros témában viszont segítségre szorulok... igaz, hogy cirka 30 éve "bütykölgetek", de inkább csak lelkes kontár vagyok, viszont fogékony minden ilyen jellegű témára :)
Láttam már régebben is itt a fórumon, hogy írtál egy ilyet arduinora, most bele is vetem magam a doksiba, de tuti lesznek kérdéseim :)
Köszi, így már tudok tovább haladni a témában!
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

kb 10 próbából 4-szer panasonicnak ismerte be
Ilyen nincs, valamit nagyon eltolsz. 10-ből 10-szer ugyanannak kellene lennie.
Raktál rendes felhúzóellenállást az infra vevőre?

Odatartod a távirányítót megnyomod a gombot, 10-ből 10-szer ugyanaz.
Oci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. november 15. szombat, 11:28

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Oci »

Tuti hogy jó a vevőnél minden, Robitól származó ext1 shilden van és samsungból, meg a himedia médialejátszó távjából olvasott kódoknál 10-ből 10-szer ugyan az a kód jön, gyakorlatilag a himedia-nak sem találtam meg a kódjait, azt mind a távból olvastam ki és mind működik, amikor küldöm.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Robert »

A tippem:
- az távirányító adód nem a 38kHz +/- 4kHz tartomáúnyban dolgozik, hanem a 32/32/56kHz adójelet ad.
Ehhez Infratranzisztor/LED kell vevőnek, és frekvenciamérés. (Pl. PC mikrofonbemenetre kötve)

A 10-ből 4 jó - ez eléggé "gáz".
Pláne hogy a többi IR távirányítóval rendben van.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Oci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. november 15. szombat, 11:28

Re: Infra kezelése

Hozzászólás Szerző: Oci »

Szerintem is érdekes...

Hogy teljesen kerek legyen a történet: igazából jó egy éve már a telefonom infrájával kapcsolgatom ezeket a cuccokat (vagyis a tv-t és a lejátszót kb két hete már a saját cuccal), egy mezei HTC One M8. Két különböző alkalmazással, az egyikkel a médialejátszót, a másikkal a tv-t és a technics erősítőt. A kiolvasott kódokat össze tudtam hasonlítani a gyári távkapcsolókéval a tv-nél és a médialejátszónál, csak a technics távkapcsolóját nem találom. A következő probléma, hogy pár hónapon belül tervezek új telefont venni, de az újakban nincs már infra... Szóval van egy eszköz, amivel tudom vezérelni mindegyik cuccot és kétlem, hogy valami nagyon extrém infra lenne a telefonban és a két alkalmazás is ingyen tölthető a playről, semmi extra nincs bennük, viszont hibátlanul vezérelnek mindent.
A mai nap folyamán meg próbálom összeácsolni a csabeszq féle logikai jelanalizátort és jó kianalizálok mindent és tovább fárasztalak titeket az őrületesen hatalmas problémáimmal :D
De ha végre menni fog, akkor tuti közkinccsé teszem az egész projectet normálisan dokumentálva, forrásokkal, mindennel. Köszi minden segítséget, hamarosan jövök a fejleményekkel :)
Válasz küldése