Sharp távolságmérő szenzor

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Krisz21
Újonc
Újonc

Sharp távolságmérő szenzor

HozzászólásSzerző: Krisz21 » 2014. november 1. szombat, 22:00

Sziasztok!

Sharp 2Y0A21 szenzort ( 10-80 cm közötti távolságmérő) csatlakoztattam egy UNO-hoz. A rendszerben van egy HC-SR04 UH szenzor is, aminek a működését teljesen összezavarja. Minden elemet próbáltam cserélni (UNO, Sharp és UH szenzort is), de az eredmény mindig ugyanaz: az UH mérő 50 cm fölötti mérések esetén hatalmas intervallumban ugrál pl 80 és 150 cm-es értékekkel is visszatér. Próbáltam analóg és digitális lábakkal is variálni a bekötést, mérések között több időt hagyni, de ezek sem segítettek.
Számomra az is érdekes, hogy már az mérési hibához vezet, ha áramot adok az eszközre, az analóg lábat be sem kötöm. Ha az 5V-os bemenetre 100 -400 Ohmos ellenállást teszek, akkor az UH mérő megfelelően működik, ekkor viszont a Sharp kezd el szórni...
Kényszer megoldásként úgy használom, hogy a IR tápellátását egy digitális lábra kötöttem(szerencsére csak 30 mA-t vesz föl), amit mérés előtt bekapcsolok 50 milliszekundumig, ezután mérek, majd kikapcsolom a tápellátást.

Kérdésem az lenne hogy mi okozhatja ezt?

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

Re: Sharp távolságmérő szenzor

HozzászólásSzerző: Robert » 2014. november 2. vasárnap, 6:50

Külön-külön jól mérnek/működnek az eszközök?

A Sharp szenzoron a 10uF kondi ott van a Vcc/GND lábán?

Krisz21
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Krisz21 » 2014. november 2. vasárnap, 10:14

Külön-külön rendben működnek.
Kondival is próbálkoztam, igaz elektrolit kondim volt 10uF-os kapacitásban. Kerámiában 100 nF-al próbáltam, de semmi változás.
Az egyik analóg lábra tettem egy potmétert miközben a Sharp is be volt kötve, az is rendben működött.
Az UH mérő kód triviális, azért bemásolom:

digitalWrite(trigPin, LOW); // trig pint kikapcsoljuk
delay(30); // várunk 30 ms-ot hogy az előzőleg kiadott ultrahangok ne zavarják a mérést

digitalWrite(trigPin, HIGH); // trig pint bekapcsoljuk
delayMicroseconds(10); // várunk 10 microsec-et, hogy az UHmérő küldje ki az ultrahangot
digitalWrite(trigPin, LOW); // trig pint kikapcsoljuk

visszhang = pulseIn(echoPin, HIGH); // mérjük a visszhang idejét

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2014. november 3. hétfő, 8:01

Tápfeszültség szűrés az Ultrahangmérő lábán is?
Esetleg rövid kábel mind a Sharp, mind a UH mérő bekötésére?

Az UH mérő látómezejébe nem lóg be semmi?

Vissza: “Arduino / C-nyelvű programozás (AVR-Duino, EthDuino, Arduino, Diecimila)”