Arduino kezdő

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nem. A HEX tmp állományként kelezkezik.
Miért nem az "Ulpoad via programmer" funkciót használod? MKII kiválaszt és így a programozóval égeted be. Azaz a vége az amit szeretnél..
Benett
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2013. február 22. péntek, 15:20

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Benett »

De így ha például egy nyers chipet akarok programozni akkor a fuse biteket, hogy tudom beállítani ?
Volt olyan tapasztalatom, hogy bootloader nélkül leötlöttem a kódom a nyers chip-be és nem használta a külső órajelet, majd bootlader beégetése után minden megjavult.
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Kezdőként újra a Nagyérdeműhöz fordulnék:
Van egy Funduino nevű 8x8-as RGB mátrix vackom. Erre hogyan kell feltölteni a programot?ISP csatlék van rjta, de ha van benne bootloader, akkor nem akarom kilőni. Másik porton van DTR,RXD,TXD, tehát egy USB/TTLsoros átalakítóval Arduino protokollal is fel lehet tölteni az Ardiuno IDE-ben vésett programot? M328P a uC, DM163 a PWM és M54564 az oszlopmeghajtó. A program rainbowduino és colorduino-ra lett írva, jó kérdés, hogy ezzel egyáltalán működőképes-e.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Robert »

USB-Soros átalakítóval:
A bootloader STK500v1 névre hallgat (AVRDUDE-val megszólítható; chip: 328p; sebesség: 115200 (UNO bootloader) v. 57600 (Diecimila bootloader))


Tipp:
http://www.dfrobot.com/wiki/index.php/8 ... U:DFR0202)
Sample code 1x1 kell neked. Alul vannak a library-k hozzá (0023 ill 1.x Arduinohoz)
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

oh, köszönöm; hogy milyen dolgok léteznek... (?!?)
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: atilla »

Üdvözlet!

Lenne egy kérdésem.
Egy program Arduino keretrendszer alatt van megírva, és UNO-n fut. A kérdés az, hogy mennyi időbe telik egy if ciklusnál az, amikor egy integer típusú változót kell egy számmal összehasonlítani?
Pl: if (int == 60)

Köszi.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Robert »

Valami ilyesmi:

Kód: Egész kijelölése

a = microseconds;()
if (valami == 1)
{b=microseconds;
.
.
.
Serial.print(b-a);
http://www.tavir.hu - a gazda :)
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: atilla »

Köszönöm. Megmérem.
borisz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016. november 26. szombat, 9:39

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: borisz »

Sziasztok. Nemrég ért véget az arduino tanfolyamom és most fogalmam sincs, hogy merre tovább. Egy részét sikerült megtanulnom, de még nagyon kevésnek találom a megszerzett tudást. Szeretnék egy picit többet tanulni a mikroprocesszorok világából, csak nem tudom, hogy hol keressem a tanulni valót. Nézegettem példaprogramokat és nagyon sok utasítás ismeretlen számomra. Hol tanulhatok még számomra ismeretlen utasításokról? Nézegettem az avr-ek adatlapját, de azok nagy része még kínai számomra és ha jól sejtem akkor nem is tartalmaznak utasítás leírásokat :D Nézelődtem a Bascom háza táján is, de nem találtam még semmilyen konkrét leírást erről a programozási nyelvről. Arra kérnélek titeket, hogy segítsetek azzal, hogy megadjátok a kezdő lökést a tovább haladáshoz. Egy irányt mutassatok ahová érdemes elindulni a nagyobb tudás megszerzése céljából. Előre is köszönök minden egyes építő jellegű kritikát és választ.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Irány nagyon egyszerű.
Használd az eddig megszerzett tudások, és nyomban kiderül mi nem megy, mire van épp szükséged még, merre kell fejlődni.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: vargham »

Megtanultam járni, tudom rakni egyik lábam a másik után. Csak nem értem, hogy mire jó ez az egész, és hogyan tovább.
:-)
Menj arra, amerre hajt a kíváncsiság! Ne én mondjam meg neked, hogy építs 3D LED kockát. Lehet, hogy az téged nem hoz lázba.
1. Találj ki valamit. Nem baj, ha fogalmad sincs, hogyan kell megvalósítani.
2. Olvass utána.
3. Bontsd kisebb részekre.
4. Építsd meg, rontsd el. Minél többször jön ki a füst, annál többet tanulsz. :-)

Nekem eddig ez bejött. Nulláról kezdtem 3 éve, és a Google volt a barátom közben.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Robert »

A tanfolyami visszajelzések alapján, ez csak az irányt és a motivációt adja meg. És itt érsz egy útelágazáshoz.
Akik a kérdőívben megadták a hogyan tovább kérdést:
- robotikai irány,
- okosotthon,
- egyes nem (teljesen) jól működő eszközök feljavítása,
- gyermekeinek további motivációja


Ezek nagy és komplex feladatok.
És az irodalma is szétszórt nagyon, nincsen egy ív amire felfűzhető. Nem olyan mint a nyelvtanulás...
Tűzz ki feladatot, látod mi hiányzik hozzá. Arra a részfeladatra koncentrálj.... És tudd: amit valaki megcsinált, azt alapul lehet venni és jobbítani. Az utánépítés az nem fejlesztés (még), csak ha teszel hozzá valamit.....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
Schatten
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. március 2. csütörtök, 19:45

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Schatten »

Tiszteletem ,

nagyon kezdőként szeretném segítségeteket kérni , ellenőrzésnél void loop() {
button=read_buttons; hibát jelez.

Kód: Egész kijelölése

const int analogInPin = A0; //analog input pin

const int topcount=900; //adc count of top switch in chain
const int botcount=0;    //adc count of grund
const int swdivisions=8;  //how many switches in design

int button=0;
int oldbutton=0;

void setup() {          
pinMode(13, OUTPUT);    //setup led pin
Serial.begin(9600);     //initialize communikations at 9600 bps:
}
void loop() {                    
  button=read_buttons;   Itt jelzi a hibát: eight_buttons:29: error: 'ledflash' was not declared in this scope , eight_buttons:33: error: a function-definition is not allowed here before '{' token , eight_buttons:56: error: expected '}' at end of input  exit status 1. read_buttons' was not declared in this cope

  handle_buttons();     //other non button loop stuff here
}
void handle_buttons(){
  if (button!=oldbutton){ //only if its a change in state
  if (button>0) {         //code here to handle button press events
  Serial.print("Button ");
  Serial.print(button);
  Serial.println(" pressed. ");
  }
  if (oldbutton>0){      //but often you will only want to do things on button release
  Serial.print("Button ");
  Serial.print(oldbutton);
  Serial.println(" released. ");  //we are just gonna flash the onboard led for demo
  ledflash(oldbutton);    
  }
  oldbutton=button;      //remember the state
}
int read_buttons(){
  int pot;
  int retval=0;
  int retvaldb=200;
  int timeout=20;
  pot = analogRead(analogInPin); //sometimes first read produces errors so we do a dummy conversion
  while ((retval!=retvaldb)&&(timeout>0)){
    timeout--;
    delay(12);
    pot = analogRead(analogInPin); //this line used to find topcount when top sw pressed>> Serial.println(pot);
    retvaldb= map(pot, botcount, topcount, 0, swdivisions); 
    delay(12)
    pot = analogRead(analogInPin); //this used to find topacunt when top sw pressed>> Serial.println(pot);
    retvaldb= map(pot, botacunt, 0, swdivisions); //for debounce we are reading value until it settles or for timeout number of tries
    }
if (timeout==0) retval=0;
return retval;
}
void ledflash(int count){
  while (count>0){
    digitalWrite(13, HIGH);  //set the LED on
    delay(90);               //wait 
    
 }

Segítséget előre is köszönöm. :)
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Mivel függvényt hivszmeg, ezért zárójelezni kel!
button=read_buttons();
Avatar
Schatten
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. március 2. csütörtök, 19:45

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Schatten »

kapu48, köszönöm a segítséget sajna így is hibát jelez ,

\buttons\eight_buttons\eight_buttons.ino: In function 'void loop()': , eight_buttons:15: error: 'read_buttons' was not declared in this scope button=read_buttons(); , \buttons\eight_buttons\eight_buttons.ino: In function 'void handle_buttons()': , eight_buttons:29: error: 'ledflash' was not declared in this scope ledflash(oldbutton); , eight_buttons:33: error: a function-definition is not allowed here before '{' token int read_buttons(){
eight_buttons:56: error: expected '}' at end of input } exit status 1 'read_buttons' was not declared in this scope
Válasz küldése