GSM Shield

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Adamyno
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015. április 16. csütörtök, 19:29

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: Adamyno »

Nekem ugyanilyenem van.
Software Serialon használom most, a bekapcsolás jelenleg az oldalsó gombbal történik de ha a kapcsoló valamelyik lábát földre húzod akkor olyan mintha nyomnád a gombot, szóval ez később majd szoftveresen megoldható. Forrasztottam rá tüskéket, hogy rá tudjam tenni az Uno-ra. D6 pin reset. Ha setup()-ban HIGH-ra állítom akkor nincs gond, de néha újraindul a panel így is. Kikötöttem a lábat, így már stabilabb de néhány óra után így is kikapcsol. Nem igazán értem az okát, kéne valami hardveres kapcsoló rá, nem akarom én kapcsolgatni csak használni. Esetleg a power LED-et rákötöm majd egyik bemenetre és ha észreveszi a program, hogy kikapcsolt a panel akkor azonnal visszakapcsolja de ez így nem valami jó megoldás.

Jelenleg ott tartok a programmal, hogy a térerősséget ki tudom jelezni és a bejövő hívást, valamint ha a hívásnak vége. Megkapom hívás közben a hívó fél számát is csak egyszerűen nem tudom kiolvasni azt a részt a stringből. Jelenleg úgy működik, hogy ha jön valami a soros porton, akkor soronként beolvassuk és feldolgozzuk. Megjön a telefonszám is, de mivel annak a hossza változó lehet, így itt most elakadtam. Az első és második idézőjel között lenne a sorban, de ezt nem tudom kiolvasni :P

AT parancsokkal egyébként egész jól vezérelhető a panel. Egyedül az sms-eknél van még valami amit nem igazán értek de majd később rátérek most a hívást akarnám elsőre megcsinálni jóra :)
Gorrodin
SzínkódFestő
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014. július 10. csütörtök, 19:54

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: Gorrodin »

Én egyelőre jegeltem a dolgot, de szívesen fogadom, ha leírod mit, hogyan tudtál megoldani. Talán később másnak is jól jöhet.
Avatar
tursaba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. április 3. szombat, 6:00

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: tursaba »

Szia Gorrodin!
Mivel hasonló modulod van, mint az enyém (Roberttől vettem, sim900-al) szeretnék tőled tanácsot kérni beüzemelés előtt.
SIM kártyát vettem a benzinkúton bele.Ezzel kapcsolatos a kérdésem: Telefonomba betéve, hogyan állítsam be az üzemmódokat, hogy riasztóban jól, biztonságosan menjen az sms küldés, avr-el kommunikálva? (pin, puk, stb..)
Be lehet állítani, hogy csak 1 vagy 2 számról fogadjon sms-t és csak sms-t, hívást ne?
Köszönettel.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: Robert »

A beállítás során max. a PIN kód kérést tudod engedélyezni/tiltani.

A hívásfogadás/sms küldés/fogadás az a szoftver dolga....
Avatar
tursaba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. április 3. szombat, 6:00

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: tursaba »

Köszönöm Robert.
Avatar
tursaba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. április 3. szombat, 6:00

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: tursaba »

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a GPRS Shield-be (SIM900), a jó működéshez, be kell forrasztani 1 cellás lipo akksit a 4.1V feliratú forrpontra, vagy elegendő 5V 2A-os tápegységet használni ?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: Robert »

Sima táp. DE: 4.1V rész üresen hagyandó. Ha 5V-ot kötsz ide - a modul megpusztul.... (ez a modul tápfeszhelye)
Avatar
tursaba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. április 3. szombat, 6:00

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: tursaba »

Köszönöm. Tudom. Néztem a rajzát. A tápcsatlakozóra értettem az 5V, 2A-t.
mechanika
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. november 11. péntek, 13:22

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: mechanika »

Sziasztok!

Sim900-at használok email küldésre.
Szeretnék az emailhez SD kártyáról fájlt csatolni, de nem megy.
A dokumentáció szerint az alábbi parancsot kell elküldeni:
AT+SMTPFILE=1,"test.txt",0

Gondolom ez előtt meg kell nyitni olvasásra a fájlt...?
Nem igazán vagyok képben ezzel a dologgal.
Ha valakinek van tippje, azt megköszönném!

Ja és UNO-t használok.
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Üdv!

Átjöttem ebbe a topikba, mert nem Bascom-ot használok, és azt hiszem, nagyon nem mindegy. Az előzmények a Bascom/GSM-GPRS topikban vannak.

Szóval komoly problémáim akadtak az időkkel. Mivel elég amatőr vagyok, ezért minden eseményt kiíratok, debug célzattal. Most már eljutottam odáig, hogy a program egészen jól működik, már nem lenne szükség a kiírásokra.
Mivel az összes kiírás #ifdef DEBUG ... #endif között van, ezért egy kommentel ki tudom kapcsolni. Na itt kezdődnek a problémák. Egy-egy ilyen kiírás a soros porton ugye ms-okban mérhető, főleg 9600 bps-el. Szóval ha nincsenek kiírások, rendesen felgyorsul a program futása, azonban jópár dolog elkezdett nem működni. Néhány kiírást meghagytam, amik kritikusak és ezek szerint pl. az AT+HTTPINIT mindig error-t dob, akármilyen késleltetést is teszek bele, akárhova.
A nagyobbik baj, hogy úgy tűnik, a megszakításkezelés sem működik. Rádiós adatokat fogadok így, egyetlen kiírást hagytam meg a megszakításban, ha érkezik egy, akkor küld egy üzit. De nem küldi, tehát nem történik megszakítás. ami érdekes, mert elvileg ez független attól, hogy mit csinál a program éppen, hogy hol tart.
A delay()-t mindenhonnan száműztem, csak ott van, ahol nem zavar sok vizet.
Elképzelhető, bár átnyálaztam jópárszor, hogy nem csak kiírás nem kerül befordításra, majd átnézem még párszor :)
Ahogy a kiírásokat visszarakom, megint működik minden.
Olvastam, hogy vannak problémák az Arduino IDE-vel, ha ez is olyasmi, akkor bajban leszek. Ha csak User error, akkor oké, csak azt még nem találtam meg :)
Bár pl. a kiírás a PC felé azért 9600 bps, mert még a Pro Minin kezdtem el fejleszteni, és lábhiány miatt megosztottam a hardveres soros portot, tehát az RX láb az rfid olvasótól fogadja az adatokat, a TX láb meg küldi a kiírásokat. Az rfid modul meg fix 9600-on küld. Hm, szét kéne szednem, feltenni a kiírást legalább 57600 bps-re és megnézni, működik-e úgyis minden.
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: GSM Shield

Hozzászólás Szerző: ksanci »

No, hát természetesen user error, de ezt itt mindenki tudja :)
A késleltetést nem akárhova, hanem a helyére ( :D ) kellett tenni, és máris működött.
Megszakításban kiírásokat sem éppen szerencsés csinálni, de egyébként teljesen jól működött. Egyébként hogy miért nem ment a megszakítás tegnap, arra nem jöttem rá. Ott is elfirkáltam valamit.
Kicserréltem a SIM900 modult egy SIM800L lapkára, azzal is ment minden, bár érdekes módon nem tudom megszólítani terminálból, de a programból működik. Illetve a pontos időt egyszer sikerült kiszednem belőle, de azóta se :)
Valahol láttam egy ilyen hogyan szívassuk magunkat, hát írhatnék pár mondatot oda. Érdemes lenne ecsetelni a bufferkezelésemet, óriási, napokig szívattam magam. Vagy az if( akarmi ); húzásom, egy napomba telt, hogy kiszúrjam a pontosvesszőt...
Hiába, na, aki nem ért hozzá :D
Jól eltársalgok magammal, bár ezekre mit is lehetne mondani... :)
Válasz küldése