1 Wire adatküldés

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: 1 Wire adatküldés

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha átmeneti adattátolásra kell: SRAM kell neked.
Viszont ez nagy áramigényű - így nincsen 1-Wire eszközként...
kukuri
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014. január 20. hétfő, 12:50

Re: 1 Wire adatküldés

Hozzászólás Szerző: kukuri »

Akkor ez a DS2423 csak próba volt és azért szüntették be mert nem lett jó?
A nagyobb áramigény nem hiszem hogy gond lenne. Nyilván nem parazita üzemmódban használnám hanem a VCC és a GND be lennének kötve.
csip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. július 5. kedd, 9:17

Re: 1 Wire adatküldés

Hozzászólás Szerző: csip »

Sziasztok,

Wire buszra tennék több hőmérőt és az szeretném, hogy az LCD-ről tudjam hozzárendelni az egyes hőmérőket az egyes helységekhez.
Elképzelésem, hogy felteszek egy hőmérőt kiolvasom az azonosítóját és hozzárendelem a kék szoba váltózóhoz, felteszek egy másikat azt a piros szoba változóhoz stb.
Ill, ha tönkremegy egy és kicserélem, akkor annak a hőmérőnek az azonosítóját is hozzá tudjam rendelni a hibás váltózójához.

Kérdésem szokás ezt így csinálni vagy túl sokat akarok?

Milyen megoldások vannak erre a feladatra, esetleg mintaprogram létezik Arduino –hoz.

köszönöm.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: 1 Wire adatküldés

Hozzászólás Szerző: Robert »

A kérdés:- mit találtál eddig, és az miért jó/nem jó?

Mi van, ha 2 hőmérő hal meg egyszerre?
Mi van, ha a busz megpusztul?
csip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. július 5. kedd, 9:17

Re: 1 Wire adatküldés

Hozzászólás Szerző: csip »

Sajnos nem találtam semmit, igaz nem is nagyon kerestem, mert nem tudom, hogyan keressem a megoldást.
Jelenleg ez csak az én feltételezésem, hogy így is lehetne esetleg.
2 hőmérő halála és a busz halál az kisebb valószínűségű, mint pl. hogy egy szenzort összetörnek és, akkor az is ki tudja cserélni a szenzort, aki a programozásban nem annyira járatos.
Találtam egy leírást az LCD menüs kezelésre, abban gondoltam, hogy lenne, olyan menüpont ahol a szenzort lehetne hozzárendelni a helységekhez. Egy másik menü „ablakban” lehetne a bemeneteket, kimeneteket megnézni, működtetni stb.
Persze még ezt sem próbáltam.
Szóval a szenzoros „problémára” feladatra kikérném a véleményedet, hogyan oldjam meg.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: 1 Wire adatküldés

Hozzászólás Szerző: Robert »

A részlépéseket találnám ki. A konfigurálást első sorban sorosporton / terminalablakban oldanám meg.
A finomhangolás mehetne LCD-re. Ha "szerviztevékenység van" az inkább legyen PC alapú...

Mert előjöhet:
- kiveszem azt a hibás hőmérőt, és ne mérjen.
- átforrasztom az összetört helyére a nem fontos hőmérőt (áthelyezés másik mérési pontra)
- megsérül 1-2-3 hőmérő és hülyeséget mér.Ekkor vészüzemmódi rendszerműködés lépjen fel
- félre mér a hőmérő, és hőfokkorrekciót kell használni
- stb.
Válasz küldése