Arduino kezdő

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Bagizo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020. március 30. hétfő, 11:20

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Bagizo »

Sziasztok!

Nem tartozik kifejezetten ennek a bejegyzésnek a témájához, de nem akartam új témát kezdeni! Készítettem egy weblapot amiben az elmúlt években szerzett tapasztalataimat, és összegyűjtött információkat helyeztem el. Kifejezetten kezdőknek csináltam, olyan problémákra igyekeztem megoldásokat adni, amikkel jómagam is küzdöttem a kezdetek kezdetén! Reményeim szerint arra is jók a leírások, hogy szinte nulláról tanulhasson Arduino-t az akit ez érdekel. Némi elektronikai alapismeret, és érintésvédelmi ismeret is helyet kapott. Még nincs kész, talán soha nem is lesz! A weblap elérhetősége:

www.STARduino.hu

Remélem lesz olyan, akinek segít amit itt talál!

Köszönettel

Bagi Zoltán
Kraken
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014. március 31. hétfő, 15:56

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Kraken »

Azt szeretném, hogy a mobilommal (android) tudjak egy LED-et ki be kapcsolni az Arduino UNO Wifi-mel.
Kezdésnek ugye feltöltöttem az Arduino UNO Wifi-re SimpleWebServerWifi-t amire mostmár nem írja, hogy frissítsem, hanem folyamatosana zt írja, hogy "Attempting to connect to Network named: Arduino Uno Wifi - proba"
Mit rontok el? Tudna nekem ebben valaki segíteni?
GeeBacsi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. szeptember 8. kedd, 1:19

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: GeeBacsi »

Sziaztok.En most új vagyok vagy is a fiamat vetettem rá a programozásra ez meg mindig jobb mint ha csavarogna.Én utoljára qbasic programoztam. :) Azért feltalálom magam az arduinoban is.Most jutottunk el egy olyan problémához hogy pl van egy led egy nyomogombal akarunk vezérelni hardveres pwm paramétert hogy lehet változtatni egy nyomogombal?Pl egy nyomás x pwm jel,meg egy nyomás másik.és a harmadikra kikapcsol.Nem kész megoldás kell had gondolkojon a fiam csak az érdekel kőrubelul hogy lehet meg valósítani.Előre is köszönöm
Bagizo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020. március 30. hétfő, 11:20

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Bagizo »

Szia!
Talán segítség lehet a következő weblap: STARduino.hu
Ami neked kell, azt a "kezdő lépések" menüpont olvasgatásával ki fog derülni!
Ha konkrétabb segítség kell, keress nyugodtan.
Bagi
GeeBacsi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. szeptember 8. kedd, 1:19

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: GeeBacsi »

Ok koszi a válasz a meg néztem az oldalt jól összeszedett tetszik,de a kezdő lepéseken túlvágyunk egy éve.Amatőr szinten tartunk kb .(Pár 3d nyomtatót össze szenvedtünk a fiammal Meg ilyen olyan apró dolgot.Kocsiba automata világítás kapcsolót ha jár a motor a xenon vezérlőt , fűnyíróba gyújtás elektronikát stb. Ennél most én is elhasaltam. :) Valami olyasmit mondott a fiam hogy pl megnyomok egy gombot
akkor egy megadott változóhoz hozza ad vagy elvesz a program majd ha lefut ezzel a változóval.Ha megint megnyomom akkor megint hozza ad vagy elvesz lefut Ha harmadjára megnyomom akkor leál az egész program..If fekkel össze akartam hozni vagy nem csinál semmit vagy megemeli a valtozot es ugy is marad utanna teljesen mindegy hogy magas vagy alacsony az xy láb. Tehát eső gombnyomás az pwm 100 (csak egy szám ) második gombnyomás az +100 harmadik az program stop Második este agyalok rajta ehez béna vagyok :)
Bagizo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020. március 30. hétfő, 11:20

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Bagizo »

Szia!
Küld el a forrást, szívesen belenézek. Nem ígérem, hogy megfejtem a problémát, mer magam is csak kezdő vagyok!
Sajnos a feladatot nem értettem meg a leírásodból Fontos lenne azt is pontosan tudni, hogy mi lenne az elvárt működés. Nem program lépésekben, hanem a kész áramkör feladatának szintjén. Pl. három fényerő szintet lehessen beállítani gombnyomásokkal? Így: növel->növel->növel(maximum)->minimum->növel->növel->növel(maximum)...
Bagi
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Robert »

Tipp:
A programot szedd szét részekre:
- PWMváltoztatás1
- PWMváltoztatás2
- nem csinálsemmit PWM=0
- programváltás

A programváltás fut a loopban, itt nézed h a gomb megnyomódott-e:

Kód: Egész kijelölése

setup()
szamlalo =3

loop()
if gomb nyomva
    var5ms
    if gomb nyomva 'még mindig nyomva
    	szamlalo=szamlalo+1
    	ha szamlalo>3 szamlalo=1
    endif
    'engedd el a gombot ellenőrzések opcionálisan!
endif

select szamlalo
  case 1:
     pwnmodositas1
     break
  case 2:
     pwnmodositas2
     break
case 3:
     semmitteszek / vár 1ms
     break
end select
Ez a kvaziprogram :)
De a gombfigyelés lehet prellmentes, megszakítás alapú, időzítős, hosszú/rövidnyomás, library alapú, stb.
De ebben szemléletes. Bár a végére betennék még egy olyat a gombfigyelés if kilépésre, hogy elengedted a gombot (gomb=low ellenpőzrése)?
Mert ha nyomva tartod, akkor a programokat váltogatja e nélkül!
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Bagizo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020. március 30. hétfő, 11:20

Re: Arduino kezdő

Hozzászólás Szerző: Bagizo »

Kedves GeeBacsi!
Ha még érdekes számodra a PWM szabályozós gombnyomkodós problémára csináltam egy lehetséges megoldást. A STARduino.hu weboldalon megjelent egy új menüpont forráskódok címmel. Ebben keresd a nyomógomb figyelés cikket. Ez egy általános függvényt tartalmaz, amit kiegészítettem a Te problémáddal is. Meghívhatsz úgy egy függvényt, hogy beállítod, gombnyomásonként növelje egy változó értékét (amit visszaad), és ha a számlálás értéke elért egy maximumot, akkor nullázza az értéket. A gombnyomásonkénti növekedés lehet pl. 85, és ekkor a maximális érték 255. Így a kimenet közvetlenül lehet bemenő paramétere az analogWrite()-nak. Ekkor három gombnyomással három fényerőre állíthatod be a villanymotort!
Kész, lehet használni! Remélem segítség!
Találsz egy fényerő szabályzós programot is a "fényerő szabályozó kapcsoló" cikkben. Ez egy kifinomultabb változata a fentebb említett függvénynek.
Bagi
Válasz küldése