433Mhz-en mikrofon jel küldése led szalagra

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
Kazilewy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. november 9. csütörtök, 15:56

433Mhz-en mikrofon jel küldése led szalagra

Hozzászólás Szerző: Kazilewy »

A következőt szeretném megvalósítani egy iskolában. A tanár barátom kért meg, hogy csináljak egy olyan eszközt, ami mutatja, hogy milyen hangosak a diákok.
Ezt találtam : https://www.instructables.com/id/VU-Met ... lassrooms/
Mivel soha előtte nem foglalkoztam arduinóval, ezért nagyon megörültem, hogy ezt meg tudtam csinálni, és működik.
Azonban jobb lenne, ha a mikrofon a terem közepéről venné a hangerőt (kb. 6-7m) . Ezért gondoltam (utánaolvasgatva), hogy egy RF adó-vevővel lehetne megoldani a dolgot.
Tehát a feladat - józan paraszti ésszel -hogy a mikrofon veszi a jelet analóg formában az egyik arduino uno-n majd ezt a jelet digitális formában továbbítja a vevőre, ahol a led-szalagra kerül az információ.
A csatolmányban beraktam a most működő kódot, ami szimplán a panelra dugot mikrofonról veszi a hangerőt és dobja a szalagra.
Bárki tud, nagyon megköszönném!

Üdv. : Levente
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: 433Mhz-en mikrofon jel küldése led szalagra

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Gondolom, a mikrofon helyén van normális tápellátás. Ha ez így van, akkor én a vett jelet átalakítanám PWM-é és infraLED-del küldeném a vevőhöz, ahol csak egy nagyon egyszerű integrálás után mehetne az ADC bemenetre. (az átalakító lehetne akár egy-két OPA, de Tiny13 is megcsinálja, igaz, akkor már a jelszint értéket direktbe akár soros formátumban is kiküldheti). Ha mégis rádióst akarsz, akkor vannak nagyon kicsi/olcsó FSK adók (fémtokos tranzisztornak kinéző alkatrész az adó), a vevő meg szintén FSK vevő, mivel állandó adás lenne, így nagyon jó AGC sem kell.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: 433Mhz-en mikrofon jel küldése led szalagra

Hozzászólás Szerző: Robert »

2 kontroller soros porton összekötve (SWSwerial).
A mikrofonnál levő AD-jére megy a mikrofon és folyamatos mérés, csúcsérték detektálás + átlag számítás FIFO elven. Frekvencia mindegy - amit az Arduino ad.
Mintázás: 4 db ADC jel - átlagérték és ez egy mérési pont. Ebből 256 vagy 512 egy mérési blokk. Kell egy átlagszámítás és egy csúcsérték. Sorosporton ha kész átdobod a másik kontrollerbe. Adatforma: 000...255;000...255#<enter>

A túloldalt meg van csúcsértéked és átlagértéked...

Átvitel: pl. 433 transmitter (max 1200bps sebességgel), vagy bármelyik RF rádiós modul:300...9600 bps sebességgel...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: 433Mhz-en mikrofon jel küldése led szalagra

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Nem vagyok meggyőződve, hogy jó a feladathoz az Arduino.

Én a LED-szalag projektemben most cserélem ki az Arduino-t STM32-re.
https://www.youtube.com/watch?v=_tZMUPP6Tb4

Megmondom, hogy mi nem tetszik:
- a LED szalagra 800 kHz-en küldöd az adatokat
- a mikrofon 433 MHz-es receiver-éről meg mondjuk legyen 8 bit, 8 kHz, akkor 64 kHz-en fogadod az adatokat

Amikor LED szalagra küldesz, akkor a mikrofonról nem fogsz fogadni. Amikor nem küldesz a LED szalagra, akkor hallgathatod a rádiós mikrofont.
Elvileg mehet, de az Arduino nem alkalmas audiora.

Én is ezt csináltam a fenti projektben: vagy küldtem, vagy mintavételeztem, de azért STM32-vel sokkal jobb. Annak a 44.1 kHz sztereo mintavételezés, a 2 mbaud UART és a 800 kHz neopixel egyszerre sem okoz gondot. Ja és közben FFT-zik is 72 MHz-en.
Válasz küldése