Nano nem programozható....

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Nano nem programozható....

Hozzászólás Szerző: Robert »

Áthelyezett téma.
Nyitókérdés:
IzLuCSi írta:
Fene tudja miért de a gép látja már a Nanot. Azonban program égetésnél elöször nem akarja feltölteni rá. Elkezd tölteni betölt teljesen de nem fejezi be. Ha megint el inditom az égetést akkor csak hibát ír ki (Hiba történt a vázlat feltöltése közben).
Feszültséget kap az a lámpa világit.A legfelső azt hiszem RX lámpa felvillan amikor a soros monitora írok valamit és mikor programot próbálok égetni rá.
Ez miért lehet? Hogyan lehet meg oldani?
Mi programozódik?
- ESP holmi vagy a Nano?
- hogyan vannak összekötve?
- Mivel programozol és mit?
http://www.tavir.hu - a gazda :)
IzLuCSi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2017. szeptember 26. kedd, 14:34

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: IzLuCSi »

Sziasztok
Másik témában azt írták hogy ezt ide írjam inkább.

"Fene tudja miért de a gép látja már a Nanot. Azonban program égetésnél elöször nem akarja feltölteni rá. Elkezd tölteni betölt teljesen de nem fejezi be. Ha megint el inditom az égetést akkor csak hibát ír ki (Hiba történt a vázlat feltöltése közben).
Feszültséget kap az a lámpa világit.A legfelső azt hiszem RX lámpa felvillan amikor a soros monitora írok valamit és mikor programot próbálok égetni rá.
Ez miért lehet? Hogyan lehet meg oldani?"

Javasolták a bootloader újra égetést. Próbálkoztam is vele de mintha azt írták volna az egyik oldalon hogy csak UNO-val lehet égetni és nekem csak nanom vagy vagy talán még megát tudnék kölcsön kérni.
Tényleg csak Uno val lehet?
Tud valaki más lehetőséget?
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Általános szabály hogy a fórumtémákba nem csak írunk de olvassuk is őket. :) Azért jobb ha itt beszéljük meg, mert hasonló problémákat itt beszéltül eddig ki, visszaolvasva esetleg találsz hasznosat, és persze a többiek is ha beleakadnak efféle problémákba.
..ha 2-3 hozzászólással visszanézel itt, akkor megtalálod a kérdésedre érkezett válaszokat.
IzLuCSi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2017. szeptember 26. kedd, 14:34

Re: Nano nem programozható....

Hozzászólás Szerző: IzLuCSi »

Ez volt az egésznek a kiindulása (ezért került a hiba kód témába):
"Sziasztok
Arduino nano-m van és valamiért ma elkezdte azt csinálni hogy amikor rá töltök egy programot akkor nem csinál semmit. Az IDE pedig hibát nem jelez de mindig ezt az üzenetett írja:

avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00"

Majd kiszedtem a nanot a protoboardból (a hibát úgy jelezte hogy nem volt már semmi se bekötve mellé) és meg próbáltam ráégetni úgy is egy programot.
Ekkor már valamiért észre vette a gép de a programot még most se tudtam rátölteni mert kiírta hogy a feltöltésnél valami gond adódot.
Két nanom van amik eljátszották a hibakódosat azonban pár nappal késöbb amikor próbáltam a protoboard nélkül akkor az egyik müködöt a másiknál pedig ki írta hogy nem sikerült fel tölteni.
Válasz küldése