arduino- Számra feladat vezérlés

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
ikarusbus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019. február 14. csütörtök, 7:10

arduino- Számra feladat vezérlés

Hozzászólás Szerző: ikarusbus »

Sziasztok!
LCD amit használok egy 2x16-os.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom megcsinálni azt, hogy beírok egy idézőjelbe előre beírt számot, pl,43 és ezt kiírja a kijelzőre, ahogy begépelem a 4x3-as membrános billentyűzeten és utána az ehhez a számhoz tartozó parancsot végrehajtja. Amennyiben nem írtam be ezt, vagy jót, akkor nem történik semmi.
És valahogy úgy gondoltam, hogy tömbökbe teszem az összes számot amire szeretnék cselekvést, és egy if-ekbe beirkálom a számát, hogy ha ezt adom be neki, akkor az ahhoz tartozó függvényt, parancsot, (pl kapcsoljon be egy ledet) fusson le.

Előre is köszönöm a segítséget!
Avatar
Verjoz
SzínkódFestő
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2018. március 13. kedd, 7:18

Re: arduino- Számra feladat vezérlés

Hozzászólás Szerző: Verjoz »

Üdv! Kódod??

De szerintem ne azt várja aprogramod hogy "43" legyen a szám, hanem mi történjen ha ez a szám érkezik.
De csak az eddig megírt kódból láthatnám hogy mit is akarsz.
ikarusbus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019. február 14. csütörtök, 7:10

Re: arduino- Számra feladat vezérlés

Hozzászólás Szerző: ikarusbus »

Jól mondod, azt várja, csak elindulni sem tudok.:/ case részekbe gondolkodtam, hogy a függvényeket oda teszem
Avatar
Verjoz
SzínkódFestő
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2018. március 13. kedd, 7:18

Re: arduino- Számra feladat vezérlés

Hozzászólás Szerző: Verjoz »

Mivel én is kezdő vagyok, így profi megoldást nem tudok adni.
Azt nem tudom hogy a membrános gombpanel milyen módon működik. Gombmátrix, buszbővítő vagy mi.
De ha meg van az hogy kezeled le azt, hogy a gombnyomást érzékelje az ardu akkor már van is egy változód. Azzal eldöntheted mit akarsz csinálni.
De minden egyes értékhez meg kell a funkcióját csinálni.

Ahogy értemezem akkor még kódod nincs?!
ikarusbus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019. február 14. csütörtök, 7:10

Re: arduino- Számra feladat vezérlés

Hozzászólás Szerző: ikarusbus »

Nem, még nincs kódom, mert nem tudom, hogyan kéne elkezdeni, de mihelyt lesz valami írok.
Válasz küldése