Láthatatlan SD kártya

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
szellem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. április 6. szombat, 14:05

Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: szellem »

Üdv mindenkinek!
A fórumon nem találtam hasonló témát, így a következő kérdéssel/kéréssel fordulok hozzátok.
Ethernet shield-en keresztül, van esély az sd kártya teljes tartalmát menteni pc-re, vagy engedjem el ezt az álmot?!
De kezdem az elején, telefon gyári adat visszaállítás előtt mentettem a készülék tartalmát egy 32Gb-os sd kártyára, ellenőriztem a másolt adatot a kártyán, rendben volt...majd két nap elteltével a kártyát nem látta a telefon, de más egyéb készülék sem.
Próbáltam másik telefonban, tabletben, laptopban, asztali pc-ben külső belső olvasóval, semmi, még a gparted sem figyelt fel rá.
Sokat szörföztem a neten és akkor találtam ezt az arduinos kártyaolvasós lan modult, megrendeltem, most kaptam kézhez.
Összedrótoztam, kártya bele, Cardinfó elindít...és láss csodát, a kártya tartalmát listázta hiánytalanul.
Feltöltöttem egy web szerver kódot, hálózaton keresztül elérem az arduinot, ott látom a kártya tartalmának egy részét de nem tudom letölteni.
Összefoglalva, van egy arduino uno r3-as alappanel + ethernet w5100 panel + egy 32Gb-os sd kártya.
Az építő jellegű hozzászólásokat előre köszönöm.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Egy apró gondvan ezzel, az arduino Pici belső memoriával rendelkezik!
Ezért csak 2Gb-ig látja az SD kártyádat!
szellem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. április 6. szombat, 14:05

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: szellem »

Ez elég szomorú, esetleg más eszköz ami kezel 2Gb fölött és kompatibilis a lan modullal?
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Rasbery Pi B3, azon már rajtavan a hálozati csatlakozás is. Nem kel hozzá a modulod.
szellem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. április 6. szombat, 14:05

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: szellem »

Igazad van, kérdés, hogy tudja kezelni a kártyát vagy nem?!
Kicsit úgy állok a dolog előtt mint Dana Scully, ez egy Linux alapú szerkezet úgy látom, sem a Debian sem az Ubuntu nem érzékelte a kártya csatlakoztatását.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: Robert »

Arduinoból az újabbak fele nézgess körbe. (Elvileg látja, gyakorlatilag nem próbáltam adatmenteni róla (16GB, 32GB, 64GB-es kártyákkal tesztelve írás-olvasás - de nem teleírás, és log)
PC oldalon a getdataback illetve HIREN adatmentő csomag.
https://www.hirensbootcd.org/
http://www.tavir.hu - a gazda :)
szellem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. április 6. szombat, 14:05

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: szellem »

Újabbak alatt mondjuk egy MEGA 2560-ra gondolsz?!
Sajnos a szoftveres mentés minden formája esélytelen, sem külső sem belső kártyaolvasóban nem látja a pc a kártyát.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ezért jó a HIREN. Fizikailag címzi a kártyát - mint az Arduino. Innen a mentés is lehetséges. Ahogyan a GetDataBack is.
Arduino alatt a SD info elég - kártya azonosító legyen meg.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
szellem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. április 6. szombat, 14:05

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: szellem »

Nos, a Hirens BootCD PE x64 (v1.0.1) nem hajlandó bootolni sem dvd-ről sem pendrive-ról, a bejelentkező logóig jut el és sehová tovább.
Windows alatt felügyeleti eszközök\lemezmeghajtók résznél látható a kártya de kapacitása 0, windows7-re telepített GetDataBack nem látja az eszközt.
Milyen okból kifolyólag nem bootolhat a Hiren?
szellem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. április 6. szombat, 14:05

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: szellem »

Sikerült a Hirens bootolása, a dvdn található összes programot végignéztem, aminek bármi köze lehet az sd kártyához, de eredménytelenül, nem látható az eszköz.
Úgy tűnik marad az arduinó, de melyik tudná kezelni a 32G kártyát?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hát, ha a Hiren nem tud mit kezdeni vele, sem a getdataback - akkor arduino alatt is esélytelen...
32GB: UNO, Mega, bármelyik.....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
szellem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. április 6. szombat, 14:05

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: szellem »

Ez nem túl jó hír...de mivel egyedül az UNO látja a kártya tartalmát (látszólag) és rendelkezésre is áll, nincs valami kód, program amivel rajta keresztül ki lehetne csalogatni a fájlokat?!
Gorrodin
SzínkódFestő
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014. július 10. csütörtök, 19:54

Re: Láthatatlan SD kártya

Hozzászólás Szerző: Gorrodin »

Válasz küldése