Fénykép továbbítás gsm modullal

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
bagizoltan
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015. december 8. kedd, 19:52

Fénykép továbbítás gsm modullal

Hozzászólás Szerző: bagizoltan »

Sziasztok!
Szükségem lenne egy eszközre, ami egy távoli tanya földterületéről hetente egy fotót továbbít (és előtte készíti is a fotót, de még itt nem tarzok). Úgy gondoltam, hogy ezt meg lehetne valósítani Arduino modulokból. Tudna-e valaki segíteni abban, hogy milyen módon lehetne egy gsm modullal internet kapcsolatot létrehozni, és egy ftp tárhelyre állományt feltölteni. Természetesen nem lényeges, hogy ftp tárhelyre történjen a feltöltés, más megoldás is megfelelő. Az Arduino weboldalon találtam mintapéldát arra, hogyan lehet gsm modullal internet kapcsolatot létrehozni, de sajnos a tapasztalatom és tudásom kevés, hogy ez alapján tovább lépjek. Tanácsokra, esetleg használható mintapéldára lenne szükségem!
Köszönettel!
Bagi Zoltán
Avatar
Verjoz
SzínkódFestő
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2018. március 13. kedd, 7:18

Re: Fénykép továbbítás gsm modullal

Hozzászólás Szerző: Verjoz »

Leirtakból szerintem nem arduinoból kellene ezt megalkotni.
Vannak erre direkt rendszerek. Térfigyelő rendszer.
Megoldható a te elképzelésed is valahogyan, de igen bonyulult lesz.

Én ugy csinálnám:
-térfigyelő egység 4 kamerával kb 30 eFt.
-250Gb hdd
-mobil netkapcsolat.
-felhőtárhely
-meg egy szünetmentes
De a megfigyelt értéken múlik minden.
És bármikor ránézhetsz hogy mi történik a telken, meg van mozgásérzékelős funkció és fényképpel eggyüt jelez hogy ki és mikor lépett be.
bagizoltan
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015. december 8. kedd, 19:52

Re: Fénykép továbbítás gsm modullal

Hozzászólás Szerző: bagizoltan »

Szia!
Nincs se áram, se internet a közelben. Akkumulátor lesz napelemmel. Egyébként a termény/gyom helyzet figyelése a cél, ezért elég heti egy fotó. ... és az is érdekel, hogy meg tudom-e csinálni :-)
Bagi
Avatar
Verjoz
SzínkódFestő
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2018. március 13. kedd, 7:18

Re: Fénykép továbbítás gsm modullal

Hozzászólás Szerző: Verjoz »

Hát elég instabil az áramforrás. Ha lemerül az aksi mert nincs elég napsütéses óraszám ?
Nem egyszerű a helyzet!
Válasz küldése