ShieldBoard Ext1 példák processing/wiring nyelven

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

???

Ha olyan labat hasznalsz, ami mindket panelt hasznalja - es emeletesitetted - akkor nem fog mukodni....
Avatar
Muchanski
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. december 19. szombat, 7:00

ext1

Hozzászólás Szerző: Muchanski »

akkor az ext1 shielden lévő RS-485 amibe RJ45-ös csatival belemegy az UTP kábel mire való? Nem arra, hogy el lehessen érni neten keresztül a kütyüt?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hát, a leírást is el illene olvasni.... :twisted:

Az a RS485 busz csatlakozója....
Avatar
Muchanski
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. december 19. szombat, 7:00

Re: ext1

Hozzászólás Szerző: Muchanski »

Muchanski írta: Amit én szeretnék, hogy az Ext1 shieldet érjem el etherneten keresztül. Megpróbáltam az ethernet shieldhez való kóddal. A jumpert is átraktam arrébb, de nem működik. A ping-es példát próbáltam először.
Előfordulhat, hogy valamit rosszul csinálok?
Kedves Róbert!

Nézd meg az idézett szöveget!! Honnan tudtam volna, hogy a jumpert arrébb kell rakni az ext1 shielden az RS-485-höz, ha nem olvastam volna a "leírásodat" az ext1 shieldboard-ról? A levegőből szoptam volna ki?

Többet szerintem nem fogok a témában írni, mert az már OFF-olás volna csak. Remélem a fejlesztő közösség máshol nem ennyire ellenszenves azokkal akik nem végeztek a BME-n villamos mérnökit. Elnézést én csak egy informatika tanár vagyok aki tud programozni...

További kellemes napot mindenkinek. Ha rájöttem a megoldásra azért majd bemásolom ide a kódot, hogy az utánam jövőknek ne legyen nehéz dolguk.

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Üdvözlettel:
Muchanski[/b]
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nem kell ehhez villamosmérnöki végzettség....
Én tanár és mérnökként az _első_lépés _bármely_ eszköz leírásának elolvasása, részegységeinek megismerése...

Sántító hasonlat: a banándugó bemegy a konnektorba, mégse ez az első ötletem :)


http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Do ... oad&cid=10

Ext1:
http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Do ... tit&lid=48
Avatar
prmpec
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009. december 2. szerda, 7:00

Re: LCD és az I2C-s hőmérő

Hozzászólás Szerző: prmpec »

keresztg írta:Alább egy egyszerű példát láthattok, ami egyszerre mutatja be az LCD panel, és az I2C-s TCN75ös használatát.

Kód: Egész kijelölése

  Wire.requestFrom(0x90>>1, reg==1?1:2);
Két dolgot nem értek. Egyrészt miért nem így címzed: B01001000 (Ezen még túltettem magam.)
Miért küldünk neki 2-őt (B10)? Doksi szerint az a hiszterézis regiszter lenne. A hőmérsékletet regiszter a B00-ás. Persze kipróbáltam és nem adott választ.
Avatar
prmpec
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009. december 2. szerda, 7:00

Re: LCD és az I2C-s hőmérő

Hozzászólás Szerző: prmpec »

prmpec írta:Két dolgot nem értek.
Na, közben rájöttem. A Wire.requestFrom második paramétere azt mondja meg, hogy hány bájtot várunk. A Wire.send(reg)-ben modtuk meg, hogy a nullás regisztert olvasnánk.
A másik kérdésre meg a választ az óra kódjában találtam: "o igen, az arduino I2C libje 7 bites cimet var... az utolso (iranyjelzo) bitet maga kezeli!"

Jó kis gyakorló feladatok ezek.
Avatar
prmpec
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009. december 2. szerda, 7:00

LcdBarGraph library

Hozzászólás Szerző: prmpec »

Sziasztok!

Csináltam egy Bar Graph illesztést az Arduino standard LCD lib-jéhez. Ide feltöltöttem: LcdBarGraph.zip. Majd valamikor kirakom az arduino.cc-playground-ra is. Nem gáz, ha a fenti linket használom majd ott is?

Ha tetszik csinálok még hasonlókat...

Balázs
Avatar
prmpec
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009. december 2. szerda, 7:00

rs485

Hozzászólás Szerző: prmpec »

Helló!
RS485 kérdések:
Jól értelmezem, hogy a D12-es porton tudom szabályozni, hogy írok vagy olvasok-e buszról?
Lehet amúgy egyszerre írni is meg olvasni? (Mármint nem Ext1-es panellal, hanem általában 75176-tal.)
Azt olvastam, hogy collosion detection-t úgy végezhetek, hogy megnézem, azt olvastam-e vissza, mint amit kiírtam. Erről tud valaki bővebben írni?

PS: Sajnos nálam úgy néz ki hiányzanak a lezáró ellenállások az Ext1 panelemről, ami nem is lenne baj, ha két RJ45 csatlakozóval lenne kivezetve, de így nem tudom mi az ördögöt fogok vele kezdeni. :(
PS2: Ezt is elolvastam, nagyon jó írás: http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Co ... age&pid=47
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nem. Vagy ír, vagy olvas a 75176.

Ill ha mindkét fele engedélyezve van, ECHOként visszajön a az adat. Ha full duplex kell (egyidőben írsz és olvasol) az a RS422. Ugyanaz az alapja, mint a 485nek, csak külön megy az adás és a vétel (a bekötésénél, hogy ki a master és ki a slave, azt a _kábelezésnél_ tudnod kell már.

A lezáróellenállás DIREKT nincs a panelen. Többeknek gondja volt, hogy közben volt a buszon, nem simán Master, vagy sorvégi slave. Amúgy egyszerűen kezelhető a probléma: telefonos 1/2-es elosztó :) Nálam is így megy.
Avatar
volkov
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2012. november 10. szombat, 7:00

Re: ShieldBoard Ext1 példák processing/wiring nyelven

Hozzászólás Szerző: volkov »

Sziasztok!

Nem adtam fel a CD -tár protokol visszafejtését :D
Csak közben rádió csere volt, a 13 lábas Sony soros port helyett most valami Ford protocollal nézek szembe.
2 vezetékes, mindenhol az az infó, hogy RS-485, (9 bittel?)
Már majdnem rendeltem az ebay-ról valami vackot, mikor eszembe jutott, hogy van nekem ext-1 em :D

Szóval ezen van RS-485.

"Lehallgatásra" szeretném használni.
Lehetséges-e csak simán ráakaszkodni a két eszköz közti vezetékre az arduino-val s egy soros port monitorral tudom nézni mit beszélgetnek?

Köszi!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ShieldBoard Ext1 példák processing/wiring nyelven

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hát, igen:
- 485 chip folyamatos vételen,
- Alapppanelből processzor kivesz
- Tx-Rx az Arduino fele _fordítva (X-ben) beköt

PC oldalon terminalszoftverrel hallgat... :)
Avatar
volkov
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2012. november 10. szombat, 7:00

Re: ShieldBoard Ext1 példák processing/wiring nyelven

Hozzászólás Szerző: volkov »

Robert írta:Hát, igen:
- 485 chip folyamatos vételen,
- Alapppanelből processzor kivesz
- Tx-Rx az Arduino fele _fordítva (X-ben) beköt

PC oldalon terminalszoftverrel hallgat... :)
- a folyamatos vétel tiszta :) (arduino D12-es lábacska ha minden igaz)
- proc kivesz: ezt már nem vágom miért :D
- ha jól értelmeztem a leírásod az RS485, akkor több eszköz is felfűzhető egy kábelre. Miért kell keresztbe kötni TX-RX-et?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ShieldBoard Ext1 példák processing/wiring nyelven

Hozzászólás Szerző: Robert »

A chipet rakhatod resetbe is. A Tx/Rx lába ne kavarjon be....
A keresztbekötés: hogy a 485 -> USB illesztőre ne a Tx kerüljön szembe a Tx-l :)
Avatar
volkov
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2012. november 10. szombat, 7:00

Re: ShieldBoard Ext1 példák processing/wiring nyelven

Hozzászólás Szerző: volkov »

Robert írta:A chipet rakhatod resetbe is. A Tx/Rx lába ne kavarjon be....
A keresztbekötés: hogy a 485 -> USB illesztőre ne a Tx kerüljön szembe a Tx-l :)
Lehallgatás szépen ment, jöttek az infók, de amint adni próbáltam, lefagyott a vevő cucc... De szerintem csak össze akadt a másik adóval, egyszerre nem kéne adni :D

(meg jelenleg halvány lila segéd fogalmam sincs, hogy írjak egyedi kommunikációt Arduino-ban.. 9bit, 1 stop bit, nincs paritás :? )
Válasz küldése