RFID - SoftSerial

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
Avatar
mzperiksz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. február 9. csütörtök, 7:00

RFID - SoftSerial

Hozzászólás Szerző: mzperiksz »

Sziasztok!

CWL-1 -es RFID olvaso modullal kiserletezgetek, es a sehogy nem akar osszejonni a kartyaszam helyes kiolvasasa arduino alatt. Az olvaso softserial porton beszelget a panellel, Serial.print(olvaso.read(), HEX); utasitassal ki is irom az atadott erteket a soros portra. A gondom az, hogy az igy kapott szamsor nem egyezik a kartya szamaval. Tovabbmegyek, az olvaso es a panel kozti forgalmat debuggolva az olvaso helyes adatokat ad at az arduinonak.
Mi lehet a problema?

Koszonom!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Softserial a gond...
SW emulált sorosport:(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Robert 2012. február 22. szerda, 14:47-kor.
Avatar
mzperiksz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. február 9. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: mzperiksz »

Ettol feltem en is, de akkor mire lehet hasznalni a softserialt? :(
Az is erdekes, ha 100x lehuzom a kartyat, akkor 100x ugyanazt a kodot adja vissza az arduino.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha _nagyon_ lassú sebességed van soros oldalon (=<4800 bps) és nincs hosszú megszakításkezelésed a chipben. Akkor 2. sorosportnak jó... De inkább csak küldeni, mint fogadni jó a SW sorosport...
Avatar
mikkamakka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. február 13. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: mikkamakka »

Lemondtam a soros porti olvasorol, es vettem egy Wiegand kompatibilset. Ez tokeletesen mukodik, es softserialt se kell hozza hasznalnom :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Trükk: Az eszköz a paneled Rx lábára is küldhet jelet:)
A Tx lehet softserial....
Válasz küldése