gagyi sokeres árnyékolt kábelekről

Forrasztópákákról, kemencéről, ónokról, pasztákról, fluxokról és a fogásokról.....
Válasz küldése
Avatar
ppeter
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009. február 6. péntek, 7:00

gagyi sokeres árnyékolt kábelekről

Hozzászólás Szerző: ppeter »

sziasztok !

ez az első témám, és nem is túl pozitív, a mentségem az, hogy már a hajamat tépem..

nos itt nincs szó semmi mikroszkopikus SMD forrasztásról vagy hasonló, én egy szimpla 9-12 eres "riasztó" kábel ereit szeretném egy igen kicsi csatlakozó tűihez forrasztani, de valahogy nincs szerencsém a kábelekkel

elsőre sikerült az OBI-ban kifogni egy olyat, aminek a szálai forrasztás után az ónozott és az ónozatlan rész határánál úgy törtek el, mint a szalma, erre nem is vesztegetnék több szót..

másodjára egy viszonylag megbízható kereskedőtől vettem 12 eres kábelt, ami egy fokkal tartósabbnak tűnik, DE !

a gondom az, hogy az első forrasztás után, ha javítani kell valamiért és újra akarom forrasztani, az ón egyszerűen nem folyik meg a már ónozottnak tűnő vezetékvégen. Őrület, már próbáltam csiszolni, flux-ozni, gyantázni, a hőmérsékletet variálni, de semmi nem segít. Az ón gyöngyökben pereg le róla. Arra gyanakszom, hogy a vezeték anyaga belül vas, ami kívül rézzel van bevonva, és ez rögtön leválik ha véletlenül magasabb hőmérsékletre hevítem.

A kérdésem egyik fele ennek a jelenségnek a magyarázata, a másik fele pedig az, hogy hol lehet -ha lehet egyáltalán- nem gagyi több (9-12) eres vezetéket kapni. Előre is köszi.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Igen vannak ilyenek. Madzag bt, Lomex...

A kabelvéget ne fluxxal, hanem forrasztógyantával kezeld (Ne az ón-kloridossal!)
Forrasztóónból ólmos, és lehetőleg belső fluxos/gyantás...
Válasz küldése