Forrasztópaszta

Forrasztópákákról, kemencéről, ónokról, pasztákról, fluxokról és a fogásokról.....
Válasz küldése
Avatar
Szike
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2008. október 7. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: Szike »

Akkor csak én voltam bátortalan, hogy tiny13-mal kezdtem. Igaz nekem konkrét terveim vannak, így a megfelelő eszközöket válogattam össze kezdéshez.
Mai kérdésem csak lazán kapcsolódik a témához:
Ti felületszerelt ic-khez pasztát használtok, vagy sima ónt? Itt konkrétan erre az LCC8 tokra gondolok, aminek a kivezetései a hasán vannak a chipnek. Csináltam hozzá egy DIP8 átalakítót, amit előre jól legyantáztam (epiláló gépből :) ), majd beónoztam, de félek hogy ez a pici chipek nem bírják annyira a páka melegét.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Felületszerelt IC esetén: lábszámtól és technológiától függ.

Hegyes forrasztópáka (Fahrenheit28003) illetve 0,56-os ón.
De forrasztópaszta is játszik (OM5100 (ólmos) illetve - ritkábban - ÖM338-as (ólommentes).

Az alkatrész válogatja, hogy mivel forrasztom. ha javítani kell, és a lábak rel távol vannak, akkor 0,56-os ón, jó szem (nagyító) - ritkábban paszta + páka.

LLC esetén én amikor 1x kellett: paszta, majd a chip rárak, és a nyákon át a paszta+ón megömleszt. A Javítás meg forrasztóónnal...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Gyanta az nem jó amit használsz. Svasodik, és 0,5év móúlva megmarja a holmit.

Savmentes és fenyőpaszta a legjobb. Nálam most pl. Pasta do lutowania van, de a Fahrenheitnek is van kolofoniumpasztája. A sima kolofónium az fenyőgyanta magában! Az kemény, nem jó!

De ha minden kötél szakad, akkor hegedűgyanta is jó lehet.... (az is fenyőgyanta, némi alkoholban lágyítva...)
Avatar
Szike
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2008. október 7. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: Szike »

Köszi, de egyenlőre nem akarok sok SMD-t forrasztani, ezért a 2-3000 Ft-os csodapasztákat kihagyom.
A Fahrenheit pasztánál erre gondolsz?
Kép
bocs, jobb képet nem találtam.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Valami ilyesmi, fehér dobozos...
Amire vigyázz: Zinc-chloride (Cink-klorid) alapú NEM jó! Én befürödtem vele... Mondjuk amikor majd ereszcsatornát kell forrasztani, arra jó lesz :P .

Megtaláltam a tetejét, a felirat:
10g
Non-acid Soldering PASTE
Fahrenheit
17051

kb. 400 Ft volt....

A sima Kolofonium az olvasztott fenyőgyanta, csak nem pasztásított. Tömbös vagy a dobozba beleöntve. Vésővel használható, illetve denaturált szeszbe beledobálva lehet forrasztásra használni. Aztán le _kell_ ezt mosni a gyantát! A pasztásított ezért jobb. van ún. No Clean típusú. Megúszható a lemosás.

De létezik nyákforrasztáshoz ún. Flux toll. Ebben oldott gyanta van, és mintegy filctollként a lábra felvihető. Amit használok: FL88FLUXI. 1 éve vettem, kb. 800 Ft volt....
Válasz küldése