Lakk

Nyákkészítés fortélyai a tervezéstől a maratott panelig....
Avatar
Jano
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: Jano »

Kösz a gratulációt. Sokat kisérleteztem vele mire ez lett az eredmény.
A tinta bármilyen olajmentes pecséttinta lehet. A szín is bármilyen lehet, én a zöldet, feketét, pirosat és kéket próbáltam és jó.
A tinta gyártója is mindegy, próbáltam ICO, FABER-CASTELL, STAEDTLER tintákat és jók - csak drágábbak. Ami a képen van, azt a panelt egy noname olcsó tintával csináltam, egy a lényeg: OLAJMENTES legyen.
A lakkal keverés aránya tintafüggő, csak próba útján lehet beállítani.
Az egyik tinta sötétebbre a másik higabbra festi meg a lakkot.
A fújást fúrás elött kell csinálni, mert a furatokon átfolyna a lakk. 8O
Avatar
elektromos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008. július 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: elektromos »

A festékszórónál milyen kompresszort használsz? Azért kérdezem, mert lehet van valami egyszerű megoldásod erre is.
Avatar
Jano
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: Jano »

A játék és makett boltokban lehet kapni konzerv levegőt nagynyomású spray formájában. Az sok panelra elég és a csatlakozója is jó a szórópisztoly reduktorához.
Én elöször kerékfújató kompresszort használtam egy 2 literes puffertartállyal. Ez kiváló a makett és panel festéshez.
Most már van egy komplett pneumatika hálózatom, mert másra is használok levegőt. Egy IFA kompresszor tölt egy 100 literes tartályt 10 Bárra.
Szerintem ha nulláról kezded, akkor 2000 Ft. egy 12V-os autókompresszor a METRO-ban. Szerezni kell valamilyen fém palackot, én a rosszvas telepen találtam egy kis poroltó palackot, ez volt a puffertartály. Ez mindenképpen kell, mert a kompresszor csak nyomást csinál, a festéshez pedig levegőmennyiség szükséges.
Elöször én is macerásnak gondoltam a dolgot, de a palackkereséssel együtt egy délelött összehoztam az egészet. 8O
Avatar
elektromos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008. július 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: elektromos »

Van egy 5 literes poroltom, szétszedem és a tartály megoldva, de kompresszort vennem kell! Írtad, hogy előónozod festés előtt, ezt mivel csinálod? Vegyi ónozót használsz, vagy mit?
Avatar
Jano
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: Jano »

A vegyi ónozás nekem nem jött be, ezért pákával futtatom be a rézcsikokat. Elötte bekenem denaturáltszeszben feloldott gyanrával.
Ettől az ónozás sokkal gyorsabban megy és szebb is lesz.
Utána lemosom a rajt maradt gyantát szintén szesszel, megszárítom és jöhet a fújás. 8O
Avatar
elektromos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008. július 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: elektromos »

Értem! Nekem mindig kicsit meggörbűl a nyák ha így csinálom mint ahogy Te leírtad. Megyek beszerezni az anyagokat! Köszi az infókat.
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Én is köszönöm az infókat Jano, sokat segített!
A munkádhoz gratulálok, és további sok sikert hozzájuk!
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
Franz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009. május 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: Franz »

Szia Jano!

Szeretném kérdezni, hogy hol lehet venni ilyen áron (1800HUF) festékszórót? Amiket én találtam a legolcsóbb is ennek a többszöröse. (Ha ez reklámnak számit akkor jöhet privátban is)
Köszi!
Avatar
Jano
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: Jano »

Játékboltban vettem 2005-ben 1790 Ft. volt az ára és REVELL gyártmányú festékszóró. Makett üzletekben egy kicsivel drágább, de ott is 2500 Ft. alatt láttam. Nem az a flancos AIRBRUSH kell ide, amivel a makettezők a légypiszkot is ráfestik egy 1 mm-es repantennára, hanem az egyszerűbb-olcsóbb "nagy" pisztoly. Ez egy műanyagból készült egyszerű holmi egy kis üvegcsével. Majd teszek fel képet róla a fájlok közé.
Avatar
Franz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009. május 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: Franz »

Köszönöm a segítséget! Én most a neten találtam 2500-ért (Hobby Air Brush fantázianevü). Azt hiszem az megfelel nekem, valószínű rendelek is egyet. Illetve egy kis levegőpalackot is. Ezt a típusú lakkot én is csak spray kiszerelésben találtam eddig. Állítólag néhány éve nem gyártják dobozos kivitelben. Esetleg egy képet feltehetnél a REVELL-ről, köszi.
Válasz küldése