CO2 monitor fesz detektálási probléma

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Avatar
SirLeslie
Pákabűvész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2005. április 14. csütörtök, 6:00

Re: CO2 monitor fesz detektálási probléma

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

rikko írta:...
for (i=1 to 16000);
CO2ad = CO2ad+analogread(A0);
next i;
CO2ad = CO2ad/16000;

Na ezeknek nagyon sok változatát megcsináltam (természetesen a változókat deklaráltam), de úgy viselkedik a program, mintha se a to-t se a next-et nem ismerné.
Próbáld meg mérés elött kinullázni... sokat számít ;-)

Kód: Egész kijelölése

CO2ad = 0
for (i=1 to 16000);
CO2ad = CO2ad+analogread(A0);
next i; 
CO2ad = CO2ad/16000;
rikko
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014. október 12. vasárnap, 8:49

Re: CO2 monitor fesz detektálási probléma

Hozzászólás Szerző: rikko »

Hú sikerült. Elkezdtem újra a programot írni csak a CO2 szenzort nézve, mert már a szinte teljesen kész programba belezavarodtam :) . Kiteszem hátha másnak is kell.

Kód: Egész kijelölése

#include <LiquidCrystal_I2C.h>
LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 2, 1, 0, 4, 5, 6, 7, 3, POSITIVE);
#include <Wire.h>
float CO2=0;

void setup() {
  
  lcd.begin(20,4);
}
void loop()
{

  for ( int i=1; i<=10000; i++ ){
  CO2=CO2+analogRead(A0);}
  CO2= CO2/10000;
  float volt=CO2/204,6;
    lcd.setCursor(2,1);
  lcd.print (CO2);
  lcd.setCursor(2,2);
  lcd.print (volt);
  delay (1000);
}
És most stabil a fesz és gyors is a válasz (ha leviszem a végét fél másodpercre akkor is stabil marad :D ).
Mindenkinek köszönöm a segítséget. Még azt meg fogom tenni, hogy beteszek egy újabb műveleti erősítőt, mert evés közben jön meg az étvágy :mrgreen: és a nagyobb feszültségesés szimpibb lenne.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: CO2 monitor fesz detektálási probléma

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Szerintem ennek az eredménynek halvány köze nincsen a valós CO2 szinthez!?
:roll:
rikko
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014. október 12. vasárnap, 8:49

Re: CO2 monitor fesz detektálási probléma

Hozzászólás Szerző: rikko »

Hát nagyon kíváncsi leszek a kalibrációra (meg, hogy hogy tudom beültetni a programba) :) .

Sajnos most sok a melóm, de ha kész lesz akkor beszámolok róla.

Szerinted amúgy miért nincs sok köze? Az biztos, hogy a kilégzett levegőre már (leolvasható módon) reagál és ez óriási előrelépés :mrgreen: .
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: CO2 monitor fesz detektálási probléma

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Mert a kimagaslóan magas értékű mérések egyértelműen zajra utalnak!
Most ahelyett, hogy ezt a zajt kiszednéd és eldobnád, hozzá adod a mérésekhez.
Ezáltal minél zajosabb a jeled annál hamisabb az eredmény.

Mivel ez a szonda bizonyos hőfokra felfűtve ad helyes értéket, ha fújkálod, lehűl, (vagy még zajosabb lessz?) és az okozhatja a változást, aminek szintén nem sok köze lehet a CO2 szinthez.
rikko
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014. október 12. vasárnap, 8:49

Re: CO2 monitor fesz detektálási probléma

Hozzászólás Szerző: rikko »

Hát igen ez jogosnak tűnik, de azzal nyugtatom magam, hogy ásványvizes CO2 dús palackra is reagál, és akkor is, ha úgy fújkálom, hogy meleg levegőt préselek ki magamból. Persze mind kettőnek magasabb a páratartalma és így az is zavarhatja, úgyhogy a végső ítéletet a kalibráló gáz fogja kimondani.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: CO2 monitor fesz detektálási probléma

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ásványvíz feletti légtér?
Szódapatron, CO2 oltópalack ?:)
rikko
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014. október 12. vasárnap, 8:49

Re: CO2 monitor fesz detektálási probléma

Hozzászólás Szerző: rikko »

Hát igen :)
Erre én is gondoltam, vagy beteszem szárazjég mellé egy zacsiba:D de ott is jelentős lenne a hőmérséklet csökkenés, és (elvileg) a felső méréshatára 10000ppm

Viszont ha beteszek elé egy ventilátort az nem befolyásolta a fesz esést na ennek marhára örültem :D .A 20000ppm-es kalibráló gáz viszont igen. A kérdés már csak a visszamérés, és a stabilitás, de most azt fogom tenni, hogy bekapcsolom és vagy 3 napig folyamatosan fog menni. Ugyanis az egyetlen szépséghiba, hogy kb 2 óra kell neki míg üzemkész lesz a rendszer.

Van még hegesztő gázom abban 18% CO2 van azt még lehet, hogy kihígítom és megnézem, hogy mit mutat :mrgreen: . De még ilyen magas koncentrációtól is tartok, hogy árt a cellának.
rikko
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014. október 12. vasárnap, 8:49

Re: CO2 monitor fesz detektálási probléma

Hozzászólás Szerző: rikko »

Hát kipróbáltam és működik, illetve azt mondanám, hogy nekem megfelelő :) . Nyilván nem ppb-s pontosság :mrgreen: . Szobában 400ppm +- 20 (amit én tökéletesnek értékelek, még igaz is lehet az ingadozás ami fokozatos, nem pedig pillanatszerű (ha bent vagyok nő, ha kimegyek csökken a hőmérséklet állandó). 20000ppm-en pedig kb 70-90 ppm a pontatlansága ami nekem bőven elég. Végül gyáva voltam nem adtam rá a védőgázt :mrgreen: . Majd később szeretném azt megoldani, hogy korrigáljon a hőmérséklettel de egyenlőre örülök, és mindenkinek köszönöm a segítséget.
Válasz küldése